Проголосувати на виборах до Бундестагу мають право 61,5 мільйона німецьких громадян. Перші прогнози щодо результатів очікуються ввечері 24 вересня невдовзі після закриття дільниць.
31 серпня Комісія затвердила Календарний план основних організаційних заходів з підготовки та проведення перших виборів депутатів сільських, селищних, міських рад об’єднаних територіальних громад і відповідних сільських, селищних, міських голів 29 жовтня 2017 року.
Центральна виборча комісія України призначила на 29 жовтня 2017 року перші місцеві вибори у 202 об'єднаних територіальних громадах. Вибори призначені у 25 міських, 116 – сільських та 61 – селищних ОТГ з усіх областей України.
Сьогодні Франція отримала нового президента П’ятої Республіки. Ним став Еммануель Макрон, отримавши 66% голосів виборців, тобто за кандидата-центриста, лідера руху «Вперед!» віддали свої голоси більше 20 мільйонів громадян Франції.
У неділю, 30 квітня, в 47 об’єднаній територіальній громаді відбуваються перші вибори депутатів сільських, селищних, міських рад і відповідних сільських, селищних, міських голів.
За підсумками першого туру виборів у Франції, що відбулися 23 квітня, у другий тур виходять два кандидати: центрист Еммануель Макрон та представниця ультраправих Марін Ле Пен. Цей факт підтвердив вірність попередніх опитувань, але все ж містить у собі певний привід для оптимізму – французькі виборці віддають перевагу поміркованим поглядам лідера партії «Вперед!», а не шовіністичним висловлюванням лідерки «Національного фронту».
Центрист Еммануель Макрон та ультраправа Марін Ле Пен зберігають лідерство в опитуваннях громадської думки за 5 днів до першого туру президентських виборів у Франції, що відбудеться у неділю.
На президентських виборах очікувано переміг кандидат від Сербської прогресивної партії, дійсний прем’єр-міністр Сербії Александр Вучич. Другого тура не буде – Вучич взяв необхідні для однозначної перемоги 55% голосів. Його часто критикували як за проросійську, так і за проєвропейську позицію – в залежності від політичних поглядів критика. Але Вучич не є настільки простим, щоб називати його суто проросійським або суто проєвропейським.
Зовнішньополітичний фактор лишається одним з найважливіших для вірменських виборців, що і вплинуло на результати волевиявлення. Представники ВГО КВУ беруть участь у місії спостереження за парламентськими виборами у Вірменії і надали свої висновки.
Парламентські вибори у Вірменії проходять 2 квітня, і, згідно змінам, внесеним до Конституції і ухваленим на референдумі 6 грудня 2015 року, вперше вибори пройдуть виключно на пропорційній основі.
Приїзд Марін Ле Пен у Росію на особисте запрошення екс-лідера парламентської групи зв’язків з Францією Леоніда Слуцького супроводжувався великою кількістю прогнозів, прагнень вгадати зустрінеться лідерка ультраправих з Путіним чи ні, які будуть зроблені заяви, тощо. Епохальна зустріч відбулась, сторони повели себе прогнозовано: Ле Пен заявила про бажання більш тісної співпраці з Росією, закликала до зняття санкцій з РФ, Путін, зі свого боку, зробив крок вперед і два назад: подякував за приїзд, але сказав, що Росія не буде втручатись у хід виборів у Франції.
Незважаючи на прогнози щодо перемоги Марін Ле Пен у дебатах, найбільший показник глядацької підтримки отримав колишній міністр економіки, промисловості та цифрових справ у другому уряді Вальса Емануель Макрон.
Французькими журналістами оприлюднено книгу-розслідування, у якій аналізуються зв'язки Марін Ле Пен з "Групою Союзу Оборони" - ультраправого французького об'єднання, відомого поглядами, близькими до нацистських. Колишній радник Марін Ле Пен, Емерік Шопард, стверджує наступне: «Марін Ле Пен не вільна, її тримають ці люди. Якщо вона отримає владу, вони прийдуть до влади теж».
Перемога «Народної партії за свободу та демократію» Рютте, яка отримає 31 місце у парламенті, була очікуваною і прогнозованою, адже усі партії, що беруть участь у виборах у нижню палату Генеральних Штатів, заявили про свою неготовність підписувати коаліцію з представником ультраправої Партії свободи Гертом Вільдерсом.
За даними письмової та електронної реєстрації п’ятеро народних депутатів ще жодного разу в 2017 році не були присутні на пленарних засіданнях Верховної Ради.
Росія разом з альтернативними правими з США і правими популістами з Європи намагалася вплинути на вибори в бундестаг. Як саме - з'ясовували міжнародні дослідники, передає Deutsche Welle.