Ці вибори проводились в особливих умовах фактичної війни, тому видались більш важчими, ніж президентські вибори. На цьому сьогодні, 28 жовтня, наголосив голова правління «Комітету виборців України» Олексій КОШЕЛЬ у Міжнародному прес-центрі (IMC) в Києві. «Кампанія була скорочена тому й перенасичена політичною рекламою, що викликало навіть певне несприйняття. Втрата рейтингу Блока Петра Порошенка на 7-10% це – технологічна помилка, адже ця політична сила не закликала приходити на вибори, то ж не змогла мобілізувати своїх виборців, до того ж цей блок не відповідав запитам виборців щодо безпеки в усіх проявах. Ті політичні сили, які програли виборчі перегони розглядають свою поразку з позиції того, що це була помилка їх політтехнологів, у країні відбувається війна, у соціологічних рейтингах ніби-то були маніпуляції. Проте, варто, скоріше, думати про те, що не сприйняття виборцями політичних сил пов’язане із бажанням реальних змін», - розповів він.
28 жовтня 2014 року о 10.00 в Міжнародному медіа центрі «За чесні вибори!» за адресою вул. Хрещатик 27а (конференц-зала, 2 поверх). відбудеться конференція Комітету виборців України
Разом із звітом про підсумки спостереження за голосуванням і підрахунком голосів, Всеукраїнська громадська організація "Комітет виборців України" представила Попередній звіт по розгляду виборчих спорів на дострокових виборах до Верховної Ради України 26 жовтня 2014 р. Аналізується порядок розгляду виборчих скарг, поданих до дня голосування.
ОВК 132 (місто Первомайськ, Миколаїська область) програло суд проти кандидата Корнацького. В суботу від кандидата Корнацького надійшло подання про заміну членів комісій, ОВК 132 відмовило. Тілько, що суд надав рішення, в я кому встановив неправомочність рішення ОВК 132. Але враховуючи, що йде голосування - замінити членів комісій вже немає можливості. За законом, нові члени комісій не можуть скласти присягу та приступити до роботи під час голосування. Водночас, закон дозволяє зробити це перед підрахунком голосів.
Сьогодні з’являлось повідомлення про те, що в Миколаєві були заміновані 6 дільниць. Всі повідомлення виявилися хибними. Але, на дільниці №480911 після оголошення про замінування з дільниці вийшли всі спостерігачі. У приміщенні залишилися 3 особи і на час, коли приїхала мобільна група, одна скринька для голосування вже була напівзаповнена.
Таким чином, за допомогою повідомлення про мінування дільниць, організовують виборчі порушення.
Кандидати агітують голосувати прямо всередині транспортних засобів. У день виборів, в маршрутному таксі номер 5 о 6.30 ранку на моніторі показували ролики кандидата В. Сальдо. В ОВО № 182 (виборча дільниця № 50632) біля дільниці з’явилась табличка з попередженням про те, що на даній дільниці можливий непрямий підкуп виборів з боку того ж В. Сальдо.
Міліція оперативно реагує на звернення громадськості щодо неналежних дій працівників правоохоронних органів на виборчих дільницях. У Миколєві (ОВК №129, ДВК №480906) міліціонер, з наказу голови комісії, вигнав з дільниці спостерігача від Комітету виборців України. Міліціонер при цьому брутально лаявся і відмовлявся пояснити причину своїх дій.
На цьому сьогодні, 25 жовтня, наголосила голова фракції Зелених в Європейському парламенті, член Місії Європейського парламенту зі спостереження за виборами Ребека ГАРМС під час прес-конференції у Міжнародному медіа-центрі у Києві. «Я маю досвід спостереження за виборами в Україні більше 10 років і можу зазначити, що те, що можна було змінити наразі зроблено.
Центральна виборча комісія оголосила попередження кандидатові в народні депутати Дмитру Зубрію (округ №37, Кривий Ріг, Дніпропетровська обл.) за непрямий підкуп виборців.
З огляду на проведення 26 жовтня в Україні позачергових виборів народних депутатів до Верховної Ради України, з 25 до 27 жовтня органи управління й формування системи Держслужби України з надзвичайних ситуацій України переводять на посилений режим чергування.
24 жовтня відбулася робоча зустріч Голови Центральної виборчої комісії Михайла Охендовського з делегацією Європейського Парламенту для спостереження за позачерговими виборами народних депутатів України 26 жовтня 2014 року на чолі з головою спостережної Місії паном Андреєм Пленковічем.
У переважній більшості округів Донецької та Луганської областей, організувати виборчий процес у відповідності до міжнародних стандартів буде неможливо.
26 жовтня 2014 року о 12:00 в Міжнародному медіа центрі, вул. Хрещатик 27а (конференц-зала, 2 поверх) відбудеться конференція «День виборів в Україні. Перші висновки спостерігачів».
25 жовтня 2014 року о 14:00 в Міжнародному медіа центрі, вул. Хрещатик 27а (конференц-зала, 2 поверх) відбудеться конференція «Парламенські вибори в Україні. Міжнародна перспектива та рекомендації».
У цьому Звіті основна увага присвячена підготовці та проведенню позачергових виборів народних депутатів України, що відбудуться 26 жовтня 2014 року. Основними викликом для майбутніх виборів була і залишається складна ситуація на Донбасі, де вибори не будуть проведені у більшості округів. Тому хід підготовки до виборів у цих областях досліджено окремо від інших регіонів. У Звіті проаналізовано позитиви та недоліки в роботі ЦВК, ОВК та ДВК, висвітлено особливості передвиборної агітації та узагальнено найбільш типові порушення у сфері передвиборної агітації, окреслено проблемні аспекти питань, пов’язаних із складанням та уточненням списків виборців на виборах, тимчасовою зміною місця голосування без зміни виборчої адреси. Цей Звіт охоплює період з 4 по 23 жовтня 2014 р. і є третім звітом довгострокового спостереження за виборами, підготовленим ВГО КВУ в рамках моніторингу перебігу виборчого процесу з позачергових виборів народних депутатів України 26 жовтня 2014 року.