Про проект  

ВИБОРИ в Україні і світі  


Перші вибори в громадах

КВУ в рамках проекту «Просвітницька кампанія для виборців під час проведення перших виборів в об’єднаних територіальних громадах», що реалізується за підтримки підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні проводить просвітницькі заходи на децентралізаційну тематику.

Мета проекту: сприяння узгодженості та довіри до процесу перших місцевих виборів у об’єднаних територіальних громадах.

Із розкладом заходів можна ознайомитися за посиланням: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1GMb6KOomm88DAI3XGeBvpXeDQuhn_tEp9p6huSOBv4g/edit?usp=sharing (погляди учасників заходу не обов'язково збігаються з офіційною позицією уряду США)

Усі подані нижче матеріали розроблено ВГО «Комітет виборців України» і підготовлено в рамках проекту «Інформаційно-просвітницька кампанія щодо перших місцевих виборів у новостворених об’єднаних територіальних громадах», що реалізується за фінансової підтримки Ради Європи. Висловлені тут думки жодною мірою не відображають офіційну позицію Ради Європи.

Тематичні статті для ЗМІ

У тематичних статтях для регіональних ЗМІ розкрито питання статусу та повноважень депутатів ради об’єднаної громади, голови ОТГ, старост, а також порядку організації та проведення перших виборів у об’єднаних громадах. Серед іншого у статтях висвітлено законодавчі нововведення у питанні обрання та досткрового припинення повноважень старост. 

Стаття №1. Якою буде виборча система, хто має право голосу, які вимоги до кандидатів - детальніше тут

Стаття №2. Хто такий староста та чим він займається - тут

Стаття №3. Якими є повноваження і статус депутатів ради та голови об'єднаної громади - тут

Інформаційні буклети та постери

У інформаційних буклетах (4000 примірників) та постерах (1000 примірників) висвітлено питання щодо порядку голосування на перших виборах, особливостей виборчої системи, вимог до кандидатів та порядку їх висування, а також права голосу для громадян на перших виборах. Інформаційно-просвітницькі матеріали передані представникам місцевої влади для їх подальшого використання у відповідних територіальних громадах під час інформаційно-просвітницької кампанії серед членів відповідних громад, а також поширені серед місцевих лідерів та громадських активістів.

Вебінари на тему реформи децентралізації в Україні.

Інформаційно-просвітницькі онлайн вебінари охоплюють такі теми як:

 • загальний огляд реформи децентралізації в Україні та відповідних новацій, які запроваджуються щодо повноважень та функцій місцевих органів влади;
 • перші результати процесів децентралізації в Україні;
 • статус та функції органів місцевого самоврядування, які мають бути обрані під час перших місцевих виборів у новостворених об’єднаних територіальних громадах;
 • огляд та інформування виборців про виборчий процес та процес голосування, а також графік виборчого процесу для перших місцевих виборів, що відбудуться у новостворених об’єднаних територіальних громадах.  

Мета вебінарів – ознайомити учасників із ходом децентралізації, надати інформацію щодо суті реформи та особливостей її реалізації.

ВЕБІНАР №1: «ЗАГАЛЬНИЙ ОГЛЯД ТА ПЕРШІ РЕЗУЛЬТАТИ ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЇ В УКРАЇНІ»

Відеострім: https://www.youtube.com/watch?v=xMPRxXW0r1o

Теми:

- законодавча база децентралізації в Україні;

- децентралізація та зміни в Конституцію;

- об’єднані громади як основа реформи;

- чи є об’єднання громад добровільним процесом;

- які фінансові ресурси отримують об’єднані громади;

- об’єднані громади: кількісні та якісні результати;

- децентралізація в регіонах України: області-лідери та аутсайдери.


ВЕБІНАР №2: «СТАТУС ТА ФУНКЦІЇ ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ ОБ’ЄДНАНИХ ГРОМАДАХ»

Відеострім: https://www.youtube.com/watch?v=eZ5JMAwAqy8

Теми:

- голова, рада, виконком об’єднаної громади: статус та повноваження;

- для чого об’єднаним громадам посада старости;

- староста та його функції: аналіз законодавства;

- старостинський округ та інші законодавчі нововведення;

- строк повноважень голови, депутатів ради та старости;

- дострокове припинення повноважень органів місцевого самоврядування;

- як громадяни можуть контролювати діяльність місцевих посадовців.

 


ВЕБІНАР №3. «ПЕРШІ ВИБОРИ В ОБ’ЄДНАНИХ ГРОМАДАХ»

Відеострім: https://www.youtube.com/watch?v=AL4PN8iUliQ

Теми:

- кого обиратимуть жителі об’єднаних громад на перших виборах;

- хто призначає перші вибори;

- якою буде виборча система;

- хто має право голосу;

- хто може бути кандидатами;

- основні етапи виборчого процесу та хід голосування.

Цільова аудиторія: представники об’єднаних громад.

Вебінари розроблено  ВГО «Комітет виборців України» і підготовлено в рамках проекту «Інформаційно-просвітницька кампанія щодо перших місцевих виборів у новостворених об’єднаних територіальних громадах», що реалізується за фінансової підтримки Ради Європи. Висловлені тут думки жодною мірою не відображають офіційну позицію Ради Європи.

Аудіоінтерв'ю з експертом з питань децентралізації

Аудіозапис радіоінтерв’ю з експертом щодо перших місцевих виборів розкриває питання особливостей голосування та етапів виборчого процесу в ОТГ, повноважень нових органів влади та перебігу реформи децентралізації в України. Аудіозапис підлягає поширенню серед 48 місцевих радіостанцій в регіонах України. 

Аудіозапис№1. Що таке реформа децентралізації в Україні? Що таке об’єднана громада? Що таке самоврядування? Для чого громадам об’єднуватися? Які нові ресурси отримують громади? Для чого потрібна реформа децентралізації? У якому стані перебувало місцеве самоврядування до реформи? Коли стартувала децентралізація? Чи потрібно вносити зміни в Конституцію для реформи? (завантажити)

Аудіозапис №2. Якими є повноваження нових органів влади в об’єднаних громадах? Статус та функції ради та голови об’єднаної громади? Хто такі старости і чим вони займаються? Які села, селища матимуть старост? Що таке старостинський округ? Для чого потрібні старости? Як достроково припинити повноваження обраних осіб? (завантажити)

Аудіозапис №3. Перші вибори в об’єднаних громадах? Яка мета перших виборів? Кого виборець обиратиме на перших виборах? Хто призначає перші вибори? За чий кошт вони фінансуються? Якими є вимоги до кандидатів? Хто може голосувати? Якою буде виборча система? (завантажити)

 
     

Аналітика

 • Президентські вибори у Франції: Макрон і Ле Пен виходять у другий тур. Чого очікувати Європі та Україні?

  За підсумками першого туру виборів у Франції, що відбулися 23 квітня, у другий тур виходять два кандидати: центрист Еммануель Макрон та представниця ультраправих Марін Ле Пен. Цей факт підтвердив вірність попередніх опитувань, але все ж містить у собі певний привід для оптимізму – французькі виборці віддають перевагу поміркованим поглядам лідера партії «Вперед!», а не шовіністичним висловлюванням лідерки «Національного фронту». 

  25-04-2017 09:10
 • Підсумки президентських виборів у Сербії

  На президентських виборах очікувано переміг кандидат від Сербської прогресивної партії, дійсний прем’єр-міністр Сербії Александр Вучич. Другого тура не буде – Вучич взяв необхідні для однозначної перемоги 55% голосів. Його часто критикували як за проросійську, так і за проєвропейську позицію – в залежності від політичних поглядів критика. Але Вучич не є настільки простим, щоб називати його суто проросійським або суто проєвропейським. 

  10-04-2017 18:04

Звіти КВУ

 • Фінальний звіт КВУ за результатами місцевих виборів 2015 року

  25 жовтня 2015 р. в Україні відбулись чергові місцеві вибори за новим законом про місцеві вибори. Цей закон було прийнято на виконання коаліційної угоди парламентської Коаліції депутатських фракцій «Європейська Україна», сформованої за результатами позачергових виборів 26 жовтня 2014 року.

  Виборчий процес відбувався в умовах Антитерористичної операції на Сході України, коли частина населених пунктів Луганської та Донецької областей знаходяться під контролем проросійських бойовиків... 

  01-04-2016 01:10
 • Звіт КВУ по спостереженню за днем виборів 26 жовтня 2015 року

  КВУ вважає, що день голосування на місцевих виборах, за виключенням виборів у кількох територіальних громадах, в цілому відповідав стандартам вільних та демократичних виборів. Зафіксовані порушення чинного законодавства в переважній більшості не мали суттєвого впливу на результат голосування. 

  05-11-2015 10:50
Delegation of the European Union to Ukraine Координатор проектів ОБСЄ в Україні Комiтет виборцiв України