Про проект  

ВИБОРИ в Україні і світі  


База бажаючих стати членами дільничних виборчих комісій

Шановні члени виборчих комісій!

Дана публікація має на меті підвищення рівня підготовки членів виборчих комісій. Координатором проектів ОБСЄ в Україні спільно з Центральною виборчою комісією розроблено систему он-лайн навчання членів виборчих комісій “ВИБОРКОМ”, яка пропонує різноманітні матеріали для навчання членів окружних та дільничних виборчих комісій з виборів народних депутатів України.

Ви можете зайти до Системи з сайту Центральної виборчої комісії www.cvk.gov.ua (див. розділ «Навчання», підрозділ «Дистанційне навчання») або за посиланням www.vyborkom.org. Будь-хто може зареєструватись в Системі в якості постійного користувача або увійти до системи без реєстрації.

Основними складовими системи є:

 1. Навчальний модуль. Тут користувачі системи зможуть отримати доступ до каталогу навчальних тем, а також до навчальних курсів для певних категорій користувачів. Навчальні матеріали містять:
 • текстову інформацію
 • відео та анімацію
 • посилання на норми законодавства, форми документів та приклади їх заповнення
 • навчальні вправи
 • розгляд типових питань та ситуацій
 • тестування
 1. Бібліотека. В бібліотеці зібрані різноманітні документи та матеріали, пов’язані з організацією та проведенням виборів:
 • законодавство та підзаконні акти
 • форми документів виборчих комісій
 • приклади підготовки документів виборчих комісій і заповнення форм
 • посібники, навчальні фільми, тощо.

 

Система створена в рамках проекту "Розбудова спроможності в проведенні навчання у виборчому процесі та підвищення обізнаності виборців", що виконується Координатором проектів ОБСЄ в Україні на запит ЦВК та за підтримки Канадського Міністерства закордонних справ, торгівлі і розвитку, Міністерства закордонних справ Норвегії, а також Уряду Королівства Данія. Інформація, що міститься в системі, є винятково відповідальністю авторів і не обов'язково відображає точку зору Координатора проектів ОБСЄ та донорів проекту.


 

 

 

 
     

Аналітика

 • Президентські вибори у Франції: Макрон і Ле Пен виходять у другий тур. Чого очікувати Європі та Україні?

  За підсумками першого туру виборів у Франції, що відбулися 23 квітня, у другий тур виходять два кандидати: центрист Еммануель Макрон та представниця ультраправих Марін Ле Пен. Цей факт підтвердив вірність попередніх опитувань, але все ж містить у собі певний привід для оптимізму – французькі виборці віддають перевагу поміркованим поглядам лідера партії «Вперед!», а не шовіністичним висловлюванням лідерки «Національного фронту». 

  25-04-2017 09:10
 • Підсумки президентських виборів у Сербії

  На президентських виборах очікувано переміг кандидат від Сербської прогресивної партії, дійсний прем’єр-міністр Сербії Александр Вучич. Другого тура не буде – Вучич взяв необхідні для однозначної перемоги 55% голосів. Його часто критикували як за проросійську, так і за проєвропейську позицію – в залежності від політичних поглядів критика. Але Вучич не є настільки простим, щоб називати його суто проросійським або суто проєвропейським. 

  10-04-2017 18:04

Звіти КВУ

 • Фінальний звіт КВУ за результатами місцевих виборів 2015 року

  25 жовтня 2015 р. в Україні відбулись чергові місцеві вибори за новим законом про місцеві вибори. Цей закон було прийнято на виконання коаліційної угоди парламентської Коаліції депутатських фракцій «Європейська Україна», сформованої за результатами позачергових виборів 26 жовтня 2014 року.

  Виборчий процес відбувався в умовах Антитерористичної операції на Сході України, коли частина населених пунктів Луганської та Донецької областей знаходяться під контролем проросійських бойовиків... 

  01-04-2016 01:10
 • Звіт КВУ по спостереженню за днем виборів 26 жовтня 2015 року

  КВУ вважає, що день голосування на місцевих виборах, за виключенням виборів у кількох територіальних громадах, в цілому відповідав стандартам вільних та демократичних виборів. Зафіксовані порушення чинного законодавства в переважній більшості не мали суттєвого впливу на результат голосування. 

  05-11-2015 10:50

Членам комісій

FAQ

ТИМЧАСОВА ЗМІНА МІСЦЯ ГОЛОСУВАННЯ
Delegation of the European Union to Ukraine Координатор проектів ОБСЄ в Україні Комiтет виборцiв України