Про проект  

ВИБОРИ в Україні і світі  


Зубко закликав українців взяти активну участь у виборах в об'єднаних громадах 11 та 18 грудня

Віце-прем'єр-міністр - міністр регіонального розвитку, будівництва і ЖКГ України Геннадій Зубко закликає громадян України взяти активну участь у виборах до органів влади 183 об'єднаних територіальних громад (ОТГ) у грудні цього року, - повідомляє Укрінформ.

"2017 рік стане ключовим для реформи децентралізації в Україні. Вже наприкінці 2016 матимемо 368 ОТГ. 11 та 18 грудня призначено перші місцеві вибори в 183 з них. Закликаю українців взяти активну участь у голосуванні, обрати відповідальних лідерів своїх громад", - сказав Г.Зубко під час телемарафону "Час можливостей" на "5 каналі".

Він зазначив, що процес децентралізації гальмується браком законодавства.

"На цьому тижні Верховна Рада має законодавчо забезпечити повноваження об’єднаних громад, врегулювати правовий статус старост. Необхідно прийняти низку ключових законопроектів із децентралізації, забезпечити реальні надходження до місцевих бюджетів", - сказав Г.Зубко.

Як повідомляє прес-служба віце-прем'єра, нині на порядку денному ВР перебувають профільні законопроекти: №2489 "Про службу в органах місцевого самоврядування", №4772 "Про внесення змін до законодавчих актів (щодо добровільного приєднання територіальних громад)", №4773 "Про внесення змін до Бюджетного кодексу (щодо добровільного приєднання територіальних громад)", №4742 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів (щодо статусу старости села, селища)", №4676 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів про умови зміни меж районів у процесі добровільного об'єднання територіальних громад", №3535 "Про внесення змін до закону "Про місцеві вибори", №4110 "Про внесення змін до деяких законів про щодо набуття повноважень сільських, селищних, міських голів" та №3190 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо зняття штучних обмежень на реалізацію право на приватизацію та отримання в користування земельних ділянок".

 
     

Аналітика

 • Президентські вибори у Франції: Макрон і Ле Пен виходять у другий тур. Чого очікувати Європі та Україні?

  За підсумками першого туру виборів у Франції, що відбулися 23 квітня, у другий тур виходять два кандидати: центрист Еммануель Макрон та представниця ультраправих Марін Ле Пен. Цей факт підтвердив вірність попередніх опитувань, але все ж містить у собі певний привід для оптимізму – французькі виборці віддають перевагу поміркованим поглядам лідера партії «Вперед!», а не шовіністичним висловлюванням лідерки «Національного фронту». 

  25-04-2017 09:10
 • Підсумки президентських виборів у Сербії

  На президентських виборах очікувано переміг кандидат від Сербської прогресивної партії, дійсний прем’єр-міністр Сербії Александр Вучич. Другого тура не буде – Вучич взяв необхідні для однозначної перемоги 55% голосів. Його часто критикували як за проросійську, так і за проєвропейську позицію – в залежності від політичних поглядів критика. Але Вучич не є настільки простим, щоб називати його суто проросійським або суто проєвропейським. 

  10-04-2017 18:04

Звіти КВУ

 • Фінальний звіт КВУ за результатами місцевих виборів 2015 року

  25 жовтня 2015 р. в Україні відбулись чергові місцеві вибори за новим законом про місцеві вибори. Цей закон було прийнято на виконання коаліційної угоди парламентської Коаліції депутатських фракцій «Європейська Україна», сформованої за результатами позачергових виборів 26 жовтня 2014 року.

  Виборчий процес відбувався в умовах Антитерористичної операції на Сході України, коли частина населених пунктів Луганської та Донецької областей знаходяться під контролем проросійських бойовиків... 

  01-04-2016 01:10
 • Звіт КВУ по спостереженню за днем виборів 26 жовтня 2015 року

  КВУ вважає, що день голосування на місцевих виборах, за виключенням виборів у кількох територіальних громадах, в цілому відповідав стандартам вільних та демократичних виборів. Зафіксовані порушення чинного законодавства в переважній більшості не мали суттєвого впливу на результат голосування. 

  05-11-2015 10:50
Delegation of the European Union to Ukraine Координатор проектів ОБСЄ в Україні Комiтет виборцiв України