Про проект  

ВИБОРИ в Україні і світі  


Зубко закликав українців взяти активну участь у виборах в об'єднаних громадах 11 та 18 грудня

Віце-прем'єр-міністр - міністр регіонального розвитку, будівництва і ЖКГ України Геннадій Зубко закликає громадян України взяти активну участь у виборах до органів влади 183 об'єднаних територіальних громад (ОТГ) у грудні цього року, - повідомляє Укрінформ.

"2017 рік стане ключовим для реформи децентралізації в Україні. Вже наприкінці 2016 матимемо 368 ОТГ. 11 та 18 грудня призначено перші місцеві вибори в 183 з них. Закликаю українців взяти активну участь у голосуванні, обрати відповідальних лідерів своїх громад", - сказав Г.Зубко під час телемарафону "Час можливостей" на "5 каналі".

Він зазначив, що процес децентралізації гальмується браком законодавства.

"На цьому тижні Верховна Рада має законодавчо забезпечити повноваження об’єднаних громад, врегулювати правовий статус старост. Необхідно прийняти низку ключових законопроектів із децентралізації, забезпечити реальні надходження до місцевих бюджетів", - сказав Г.Зубко.

Як повідомляє прес-служба віце-прем'єра, нині на порядку денному ВР перебувають профільні законопроекти: №2489 "Про службу в органах місцевого самоврядування", №4772 "Про внесення змін до законодавчих актів (щодо добровільного приєднання територіальних громад)", №4773 "Про внесення змін до Бюджетного кодексу (щодо добровільного приєднання територіальних громад)", №4742 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів (щодо статусу старости села, селища)", №4676 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів про умови зміни меж районів у процесі добровільного об'єднання територіальних громад", №3535 "Про внесення змін до закону "Про місцеві вибори", №4110 "Про внесення змін до деяких законів про щодо набуття повноважень сільських, селищних, міських голів" та №3190 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо зняття штучних обмежень на реалізацію право на приватизацію та отримання в користування земельних ділянок".

 
     

Аналітика

Delegation of the European Union to Ukraine Координатор проектів ОБСЄ в Україні Комiтет виборцiв України