Про проект  

ВИБОРИ в Україні і світі  


Зубко закликав ЦВК призначити вибори в 200 об'єднаних громадах

Віце-прем'єр - міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко закликав Центральну виборчу комісію ухвалити рішення щодо виборів у всіх об'єднаних територіальних громадах (ОТГ), які готові до цього юридично й організаційно. Про це йдеться в його заяві на сайті Кабміну. Передає Gazeta.ua.

"Понад два мільйони людей стали заручниками рішень ЦВК. Відсутністю рішення щодо проведення перших виборів в усіх об'єднаних громадах ЦВК свідомо чи несвідомо консервує радянську систему управління в країні. Я наголошую на принциповості, необхідності та важливості рішення щодо виборів в усіх ОТГ", - каже Зубко.

ЦВК ухвалило рішення призначити 11 грудня 2016 року вибори депутатів сільських, селищних, міських рад 41 ОТГ і сільських, селищних, міських голів.

"Проте з 10,5 млн гривень, виділених урядом на перші вибори в ОТГ, ЦВК лише менше половини спрямовує на вибори в ОТГ. Натомість за рахунок решти коштів там збираються фінансувати позачергові вибори до старих органів місцевого самоврядування", - йдеться в заяві.

Проведення виборів в усіх об'єднаних громадах є необхідним для того, щоб з 1 січня 2017 року ОТГ могли вступити у нові міжбюджетні відносини.

"Уряд знайшов для цього необхідні кошти: 10,5 млн гривень уже виділено, рішення щодо виділення ще 30 млн гривень було схвалене на останньому засіданні Кабміну. Цього цілком достатньо, щоб провести вибори в усіх об'єднаних у 2016 році громадах", - переконаний Зубко.

Близько 200 ОТГ подали до ЦВК документи щодо проведення виборів, близько 4000 громад ініціювали процес добровільного об'єднання, а загалом цього року очікується утворення 245 ОТГ.

"Закликаю ЦВК якнайшвидше ухвалити рішення щодо виборів у всіх громадах, які готові до цього юридично і організаційно! Час ще є", - резюмував урядовець.

 
     

Аналітика

 • Президентські вибори у Франції: Макрон і Ле Пен виходять у другий тур. Чого очікувати Європі та Україні?

  За підсумками першого туру виборів у Франції, що відбулися 23 квітня, у другий тур виходять два кандидати: центрист Еммануель Макрон та представниця ультраправих Марін Ле Пен. Цей факт підтвердив вірність попередніх опитувань, але все ж містить у собі певний привід для оптимізму – французькі виборці віддають перевагу поміркованим поглядам лідера партії «Вперед!», а не шовіністичним висловлюванням лідерки «Національного фронту». 

  25-04-2017 09:10
 • Підсумки президентських виборів у Сербії

  На президентських виборах очікувано переміг кандидат від Сербської прогресивної партії, дійсний прем’єр-міністр Сербії Александр Вучич. Другого тура не буде – Вучич взяв необхідні для однозначної перемоги 55% голосів. Його часто критикували як за проросійську, так і за проєвропейську позицію – в залежності від політичних поглядів критика. Але Вучич не є настільки простим, щоб називати його суто проросійським або суто проєвропейським. 

  10-04-2017 18:04

Звіти КВУ

 • Фінальний звіт КВУ за результатами місцевих виборів 2015 року

  25 жовтня 2015 р. в Україні відбулись чергові місцеві вибори за новим законом про місцеві вибори. Цей закон було прийнято на виконання коаліційної угоди парламентської Коаліції депутатських фракцій «Європейська Україна», сформованої за результатами позачергових виборів 26 жовтня 2014 року.

  Виборчий процес відбувався в умовах Антитерористичної операції на Сході України, коли частина населених пунктів Луганської та Донецької областей знаходяться під контролем проросійських бойовиків... 

  01-04-2016 01:10
 • Звіт КВУ по спостереженню за днем виборів 26 жовтня 2015 року

  КВУ вважає, що день голосування на місцевих виборах, за виключенням виборів у кількох територіальних громадах, в цілому відповідав стандартам вільних та демократичних виборів. Зафіксовані порушення чинного законодавства в переважній більшості не мали суттєвого впливу на результат голосування. 

  05-11-2015 10:50
Delegation of the European Union to Ukraine Координатор проектів ОБСЄ в Україні Комiтет виборцiв України