Про проект  

ВИБОРИ в Україні і світі  


Зубко закликав ЦВК призначити вибори в 200 об'єднаних громадах

Віце-прем'єр - міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко закликав Центральну виборчу комісію ухвалити рішення щодо виборів у всіх об'єднаних територіальних громадах (ОТГ), які готові до цього юридично й організаційно. Про це йдеться в його заяві на сайті Кабміну. Передає Gazeta.ua.

"Понад два мільйони людей стали заручниками рішень ЦВК. Відсутністю рішення щодо проведення перших виборів в усіх об'єднаних громадах ЦВК свідомо чи несвідомо консервує радянську систему управління в країні. Я наголошую на принциповості, необхідності та важливості рішення щодо виборів в усіх ОТГ", - каже Зубко.

ЦВК ухвалило рішення призначити 11 грудня 2016 року вибори депутатів сільських, селищних, міських рад 41 ОТГ і сільських, селищних, міських голів.

"Проте з 10,5 млн гривень, виділених урядом на перші вибори в ОТГ, ЦВК лише менше половини спрямовує на вибори в ОТГ. Натомість за рахунок решти коштів там збираються фінансувати позачергові вибори до старих органів місцевого самоврядування", - йдеться в заяві.

Проведення виборів в усіх об'єднаних громадах є необхідним для того, щоб з 1 січня 2017 року ОТГ могли вступити у нові міжбюджетні відносини.

"Уряд знайшов для цього необхідні кошти: 10,5 млн гривень уже виділено, рішення щодо виділення ще 30 млн гривень було схвалене на останньому засіданні Кабміну. Цього цілком достатньо, щоб провести вибори в усіх об'єднаних у 2016 році громадах", - переконаний Зубко.

Близько 200 ОТГ подали до ЦВК документи щодо проведення виборів, близько 4000 громад ініціювали процес добровільного об'єднання, а загалом цього року очікується утворення 245 ОТГ.

"Закликаю ЦВК якнайшвидше ухвалити рішення щодо виборів у всіх громадах, які готові до цього юридично і організаційно! Час ще є", - резюмував урядовець.

 
     

Аналітика

Delegation of the European Union to Ukraine Координатор проектів ОБСЄ в Україні Комiтет виборцiв України