Про проект  

ВИБОРИ в Україні і світі  


Заява КВУ: Реєстрація кандидатів відбулася зі значними порушеннями

Комітет виборців України заявляє про значні порушення порушення під час реєстрації кандидатів в частині заборони одночасного висування в кількох одномандатних округах (ч. 4, ст. 35). Найчастіше такі кандидати паралельно реєструвались на посади сільських, селищних голів та депутатами відповідних рад. 

У переважній більшості областей така практика стала масовою. Зокрема, у Черкаській області спостерігачі КВУ фіксували серйозні проблеми з недотриманням норми щодо одночасного висування у Чорнобаєвському, Золотоніському та Маньківському районах. У селі Іваньки Маньківського району сільська ТВК зареєструвала відразу трьох осіб кандидатами в депутати сільської ради і одночасно на посаду сільського голови. Комісія переконувала, що такі дії є законними і відмовилась скасувати реєстрацію таких осіб. У Херсонській області випадки з паралельною реєстрацією мали місце у Білозерському, Високопільському, Великоолександрівському та Каховському  районах. У Вінницькій області у всіх районах було зафіксовано хоча б по одному випадку паралельного висування кандидатів. Інколи сільські ТВК відмовлялись скасовувати реєстрацію через те, що кандидат у депутати сільської ради є єдиним на своєму окрузі. Скасування його реєстрації призведе до того, що вибори по цьому окрузі не відбудуться.

Cитуація із паралельним висуванням поставила кандидатів в нерівні умови. Кандидати, що сумлінно виконували норми Закону і балотувались лише в одному одномандатному окрузі опинились у менш вигідних умовах, аніж порушники цієї норми. КВУ закликає Центральну виборчу комісію невідкладно надати роз’яснення щодо необхідних дій ТВК у зазначених випадках. В іншому разі порушення норми Закону про місцеві вибори може призвести до зниження легітимності виборів в очах суб’єктів виборчого процесу. 

Прес-служба КВУ

 
     

Аналітика

Delegation of the European Union to Ukraine Координатор проектів ОБСЄ в Україні Комiтет виборцiв України