Про проект  

ВИБОРИ в Україні і світі  


Заява КВУ: Реєстрація кандидатів відбулася зі значними порушеннями

Комітет виборців України заявляє про значні порушення порушення під час реєстрації кандидатів в частині заборони одночасного висування в кількох одномандатних округах (ч. 4, ст. 35). Найчастіше такі кандидати паралельно реєструвались на посади сільських, селищних голів та депутатами відповідних рад. 

У переважній більшості областей така практика стала масовою. Зокрема, у Черкаській області спостерігачі КВУ фіксували серйозні проблеми з недотриманням норми щодо одночасного висування у Чорнобаєвському, Золотоніському та Маньківському районах. У селі Іваньки Маньківського району сільська ТВК зареєструвала відразу трьох осіб кандидатами в депутати сільської ради і одночасно на посаду сільського голови. Комісія переконувала, що такі дії є законними і відмовилась скасувати реєстрацію таких осіб. У Херсонській області випадки з паралельною реєстрацією мали місце у Білозерському, Високопільському, Великоолександрівському та Каховському  районах. У Вінницькій області у всіх районах було зафіксовано хоча б по одному випадку паралельного висування кандидатів. Інколи сільські ТВК відмовлялись скасовувати реєстрацію через те, що кандидат у депутати сільської ради є єдиним на своєму окрузі. Скасування його реєстрації призведе до того, що вибори по цьому окрузі не відбудуться.

Cитуація із паралельним висуванням поставила кандидатів в нерівні умови. Кандидати, що сумлінно виконували норми Закону і балотувались лише в одному одномандатному окрузі опинились у менш вигідних умовах, аніж порушники цієї норми. КВУ закликає Центральну виборчу комісію невідкладно надати роз’яснення щодо необхідних дій ТВК у зазначених випадках. В іншому разі порушення норми Закону про місцеві вибори може призвести до зниження легітимності виборів в очах суб’єктів виборчого процесу. 

Прес-служба КВУ

 
     

Аналітика

 • Президентські вибори у Франції: Макрон і Ле Пен виходять у другий тур. Чого очікувати Європі та Україні?

  За підсумками першого туру виборів у Франції, що відбулися 23 квітня, у другий тур виходять два кандидати: центрист Еммануель Макрон та представниця ультраправих Марін Ле Пен. Цей факт підтвердив вірність попередніх опитувань, але все ж містить у собі певний привід для оптимізму – французькі виборці віддають перевагу поміркованим поглядам лідера партії «Вперед!», а не шовіністичним висловлюванням лідерки «Національного фронту». 

  25-04-2017 09:10
 • Підсумки президентських виборів у Сербії

  На президентських виборах очікувано переміг кандидат від Сербської прогресивної партії, дійсний прем’єр-міністр Сербії Александр Вучич. Другого тура не буде – Вучич взяв необхідні для однозначної перемоги 55% голосів. Його часто критикували як за проросійську, так і за проєвропейську позицію – в залежності від політичних поглядів критика. Але Вучич не є настільки простим, щоб називати його суто проросійським або суто проєвропейським. 

  10-04-2017 18:04

Звіти КВУ

 • Фінальний звіт КВУ за результатами місцевих виборів 2015 року

  25 жовтня 2015 р. в Україні відбулись чергові місцеві вибори за новим законом про місцеві вибори. Цей закон було прийнято на виконання коаліційної угоди парламентської Коаліції депутатських фракцій «Європейська Україна», сформованої за результатами позачергових виборів 26 жовтня 2014 року.

  Виборчий процес відбувався в умовах Антитерористичної операції на Сході України, коли частина населених пунктів Луганської та Донецької областей знаходяться під контролем проросійських бойовиків... 

  01-04-2016 01:10
 • Звіт КВУ по спостереженню за днем виборів 26 жовтня 2015 року

  КВУ вважає, що день голосування на місцевих виборах, за виключенням виборів у кількох територіальних громадах, в цілому відповідав стандартам вільних та демократичних виборів. Зафіксовані порушення чинного законодавства в переважній більшості не мали суттєвого впливу на результат голосування. 

  05-11-2015 10:50
Delegation of the European Union to Ukraine Координатор проектів ОБСЄ в Україні Комiтет виборцiв України