Про проект  

ВИБОРИ в Україні і світі  


Зареєстровано законопроект «Про місцеві вибори», підготовлений за участю КВУ

У Верховній Раді України, 28 травня, зареєстрували законопроект «Про місцеві вибори» (№ 2831-2), до розробки якого долучились експерти Комітету виборців України.

Серед ініціаторів законопроекту: А. Парубій, О. Черненко, Н. Веселова, С. Заліщук, Р. Сидорович, В. Голуб, С. Лещенко, М. Найєм, І. Климпуш-Цинцадзе, О. Лаврик, А. Вадатурський , Я. Маркевич, І. Сисоєнко, О. Сотник, П. Різаненко, О. Бойко, В. Пташник, Л. Ємець.

Законопроект передбачає проведення реформи місцевої влади в Україні. Окрім відкритих списків, які заплановані Коаліційною угодою, до законопроекту внесено низку ініціатив від громадськості. Серед положень законопроекту – заборона передвиборної агітації на радіо та телебаченні, а також на носіях зовнішньої реклами (сітілайти, білборди). 

Законопроект також встановлює серйозні обмеження щодо фінансових можливостей кандидатів від політичних партій. Зокрема, законопроектом передбачено, що кандидати від партії отримують однакові суми з виборчого фонду партії. Цей принцип урівнює кандидатів у фінансових можливостях і обмежує видатки на агітацію.

Законопроектом також пропонується запровадити гендерні квоти. Зокрема, в кожній трійці списку кандидатів від партії мають бути представники обох статей.

Докладніше ознайомитись із законопроектом можна за посиланням.

 
     

Аналітика

Delegation of the European Union to Ukraine Координатор проектів ОБСЄ в Україні Комiтет виборцiв України