Про проект  

ВИБОРИ в Україні і світі  


Європа стала безпомічною у контексті війни на Донбасі, – Х. Северінсен

У війні на Донбасі Європа не може зробити багато, вона стала безпомічною.

Про це заявила екс-голова моніторингово комітету ПАРЄ Ханне Северінсен у Києві під час конференції «Демократія на роздоріжжі: нова політика та розвиток громадянського суспільства в Україні».

Ханне Северінсен, яка з 1998 року була спостерігачем на усіх виборах, розповіла про те, що у день голосування постійно виникали проблеми із формуванням комісій.

«Але найважливішим є те, що відбувається після виборів. Як казав Сталін, «не важливо як люди голосують, важливо як рахують голоси». У моїй країні, якщо хочете стати членом парламенту, вам треба мати програму, ідеї, цінності. А тут усе зводилося до того, щоб поряд були популярні та заможні люди, які формували команду. В результаті на сході перемагала одна партія, на заході – інша», – заявила екс-голова моніторингового комітету ПАРЄ.

Вона також зазначила, що останні вибори в Україні були найкращими з-поміж усіх, які відбувалися, хоча все одно ті, хто мали владу на місцях, могли купити багато голосів.

«За всі ці роки я побачила, що перша революція (Помаранчева) мала лідерів, там була надія, що тепер все зміниться. Але я помітила на Майдані минулого року, що там були люди, які довгий час жили у фрустрації, бо не було змін яких вони очікували. І ці люди були цілеспрямовані. Тепер має відбутися докорінна зміна. Я бачила людей, які розуміли на що вони йшли і ці люди заслуговують, щоб побачити ці зміни», – заявила Северінсен.

Ханне Северінсен зауважила, що зараз є важливим те, що громадянське суспільство все ще матиме засоби впливу на ситуацію.

«ЄС каже, що передумовою реформ є допомога міжнародної спільноти. На Майдані я побачила, що люди сприймають ЄС, як інструмент для проведення змін. Але правда у тому, що Європа не може зробити багато. Європа стала безпомічною, коли йдеться про війну на сході України», – заявила вона.

«У кінцевому рахунку Путін не буде жити вічно і я переконана що Путін програє, тому що ми живемо в імперіалістичну еру, яка рано чи пізно закінчиться і в такий спосіб Україна може вижити і перемогти у цій війні», – наголосила Северінсен.

«Україна показує, що це є шлях до демократії. Нині є гостра потреба у діячах, які йдуть у політику не заради влади, а для того, щоб робити корисне і необхідне, вирішувати гострі проблеми. Політика має стати платформою боротьби за кращу Україну, а не платформою боротьби за владу», – резюмувала політолог.

iPress.ua

 
     

Аналітика

Delegation of the European Union to Ukraine Координатор проектів ОБСЄ в Україні Комiтет виборцiв України