Про проект  

ВИБОРИ в Україні і світі  


Вибори президента і Великдень під загрозою: як бореться з коронавірусом Польща

Станом на ранок 25 березня, в Польщі підтверджено 927 випадків зараження на коронавірус, 12 хворих померли. Найбільша кількість підтверджених випадків — в столичному Мазовєцькому воєводстві. Імовірно, що психологічну межу в 1000 підтверджених випадків зараження Польща подолає цього ж дня. За словами міністра охорони здоров’я Лукаша Шумовського, кількість підтверджених випадків зараження на коронавірус в Польщі зростатиме найближчим часом. Водночас, в країні сподіваються на результативність заходів щодо боротьби з епідемією, які почали розгортати з 15 березня.

Про перший випадок зараження коронавірусом у Польщі стало відомо 4 березня. Зараженим був мешканець Любуського воєводства на заході країни. Чоловік відвідав карнавал у Німеччині, а за кілька днів після повернення додому почувся погано. Кількість офіційно підтверджених випадків зараження спочатку збільшувалася доволі повільно, але органи самоврядування почали розглядати можливість запровадження карантинів у навчальних закладах на своїй території.

Вже 11 березня рішення про карантин оголосив Варшавський університет. А в п’ятницю 13 березня уряд оголосив стан епідемічної загрози в країні. На цей момент кількість офіційно зареєстрованих випадків захворювання в Польщі була меншою за 100. Рішення про стан епідеміологічної загрози запровадило: контроль на всіх кордонах Польщі, обмеження на в’їзд до країни іноземців-нерезидентів Польщі, карантин у навчальних закладах, обмеження торгівлі, заборону роботи закладів культури і громадського харчування, обмеження на кількість учасників релігійних служб, а також рекомендації всім роботодавцям перевести на дистанційну роботу максимальну кількість своїх працівників.

Від минулого тижня в Польщі не працюють театри, кіно, музеї, великі супермаркети, бари і ресторани. Для відвідувачів відкриті продуктові магазини, магазини побутової хімії і гігієнічних товарів, аптеки і магазини  з товарами для тварин. Транскордонні перевезення обмежені до вантажних. Є винятки для спеціальних рейсів, якими з Польщі виїжджають іноземці.

Закриття кордонів для приватних осіб на декілька днів заблокувало на німецько-польському кордоні громадян балтійських країн, які намагались дістатись через територію Польщі до себе додому. Натомість, роботу громадського транспорту в Польщі не обмежували. Міські та міжміські рейси відбуваються за нормальним розкладом. У п’ятницю 20 березня у Варшаві затрималась робота метро через те, що на одній зі станцій швидка забрала чоловіка, який мав труднощі з диханням і мав високу температуру. Через це кілька станцій метро піддали знезараженню. У деяких містах автобуси і трамваї ходять за графіком вихідного дня.

Джерело

 
     

Аналітика

Delegation of the European Union to Ukraine Координатор проектів ОБСЄ в Україні Комiтет виборцiв України