Про проект  

ВИБОРИ в Україні і світі  


Вибори на Донбасі можливі тільки за критеріями Копенгагенського саміту, - Клімкін

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін підтвердив наявність надзвичайних розбіжностей з основоположних питань політичного блоку мінських домовленостей.

Про це він сказав після завершення берлінської зустрічі міністрів закордонних справ країн "нормандської четвірки", передає "Укрінформ".

«При обговоренні питань політичного блоку ми, як і раніше, маємо надзвичайні розбіжності в наших поглядах», – констатував дипломат.

 

«Ми констатували надзвичайні розбіжності щодо конституційних змін: російська сторона продовжує наполягати на тому, що вони не є відображенням того, яким чином має здійснюватися процес деескалації та стабілізації», - сказав Клімкін. За його словами, він дуже детально пояснив і політичну, і юридичну логіку і конституційних змін, і закону про особливості місцевого самоврядування. «Тільки створення легітимних органів влади після виборів є ключем до стабілізації, це був основний момент в політичних дискусіях», - підкреслив український міністр.

Він нагадав, що вибори повинні бути вільними і чесними, під контролем міжнародного співтовариства і ОБСЄ на основі 9 критеріїв, відомих вже більше 20 років (починаючи з копенгагенського саміту) і під якими всі підписалися, в тому числі і Росія. «Або ми імплементуємо ці критерії і називаємо вибори вільними і чесними, або ми розписуємося в тому, що російська сторона не готова забезпечити проведення вільних і чесних виборів».

Клімкін повідомив, що сторони працюватимуть на основі тих ідей, які презентують, зокрема і представники Бюро з демократії та прав людини ОБСЄ, які врешті-решт після тримісячних дискусій будуть допущені до роботи робочої групи з політичних питань. «І це вже, хоча і надзвичайно маленький, але все ж прогрес, поки що з погляду дискусії, але не результату», – зазначив він.

Про це він сказав після завершення берлінської зустрічі міністрів закордонних справ країн "нормандської четвірки".

 

 
     

Аналітика

Delegation of the European Union to Ukraine Координатор проектів ОБСЄ в Україні Комiтет виборцiв України