Про проект  

ВИБОРИ в Україні і світі  


Вибори на Донбасі можливі тільки за критеріями Копенгагенського саміту, - Клімкін

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін підтвердив наявність надзвичайних розбіжностей з основоположних питань політичного блоку мінських домовленостей.

Про це він сказав після завершення берлінської зустрічі міністрів закордонних справ країн "нормандської четвірки", передає "Укрінформ".

«При обговоренні питань політичного блоку ми, як і раніше, маємо надзвичайні розбіжності в наших поглядах», – констатував дипломат.

 

«Ми констатували надзвичайні розбіжності щодо конституційних змін: російська сторона продовжує наполягати на тому, що вони не є відображенням того, яким чином має здійснюватися процес деескалації та стабілізації», - сказав Клімкін. За його словами, він дуже детально пояснив і політичну, і юридичну логіку і конституційних змін, і закону про особливості місцевого самоврядування. «Тільки створення легітимних органів влади після виборів є ключем до стабілізації, це був основний момент в політичних дискусіях», - підкреслив український міністр.

Він нагадав, що вибори повинні бути вільними і чесними, під контролем міжнародного співтовариства і ОБСЄ на основі 9 критеріїв, відомих вже більше 20 років (починаючи з копенгагенського саміту) і під якими всі підписалися, в тому числі і Росія. «Або ми імплементуємо ці критерії і називаємо вибори вільними і чесними, або ми розписуємося в тому, що російська сторона не готова забезпечити проведення вільних і чесних виборів».

Клімкін повідомив, що сторони працюватимуть на основі тих ідей, які презентують, зокрема і представники Бюро з демократії та прав людини ОБСЄ, які врешті-решт після тримісячних дискусій будуть допущені до роботи робочої групи з політичних питань. «І це вже, хоча і надзвичайно маленький, але все ж прогрес, поки що з погляду дискусії, але не результату», – зазначив він.

Про це він сказав після завершення берлінської зустрічі міністрів закордонних справ країн "нормандської четвірки".

 

 
     

Аналітика

 • Президентські вибори у Франції: Макрон і Ле Пен виходять у другий тур. Чого очікувати Європі та Україні?

  За підсумками першого туру виборів у Франції, що відбулися 23 квітня, у другий тур виходять два кандидати: центрист Еммануель Макрон та представниця ультраправих Марін Ле Пен. Цей факт підтвердив вірність попередніх опитувань, але все ж містить у собі певний привід для оптимізму – французькі виборці віддають перевагу поміркованим поглядам лідера партії «Вперед!», а не шовіністичним висловлюванням лідерки «Національного фронту». 

  25-04-2017 09:10
 • Підсумки президентських виборів у Сербії

  На президентських виборах очікувано переміг кандидат від Сербської прогресивної партії, дійсний прем’єр-міністр Сербії Александр Вучич. Другого тура не буде – Вучич взяв необхідні для однозначної перемоги 55% голосів. Його часто критикували як за проросійську, так і за проєвропейську позицію – в залежності від політичних поглядів критика. Але Вучич не є настільки простим, щоб називати його суто проросійським або суто проєвропейським. 

  10-04-2017 18:04

Звіти КВУ

 • Фінальний звіт КВУ за результатами місцевих виборів 2015 року

  25 жовтня 2015 р. в Україні відбулись чергові місцеві вибори за новим законом про місцеві вибори. Цей закон було прийнято на виконання коаліційної угоди парламентської Коаліції депутатських фракцій «Європейська Україна», сформованої за результатами позачергових виборів 26 жовтня 2014 року.

  Виборчий процес відбувався в умовах Антитерористичної операції на Сході України, коли частина населених пунктів Луганської та Донецької областей знаходяться під контролем проросійських бойовиків... 

  01-04-2016 01:10
 • Звіт КВУ по спостереженню за днем виборів 26 жовтня 2015 року

  КВУ вважає, що день голосування на місцевих виборах, за виключенням виборів у кількох територіальних громадах, в цілому відповідав стандартам вільних та демократичних виборів. Зафіксовані порушення чинного законодавства в переважній більшості не мали суттєвого впливу на результат голосування. 

  05-11-2015 10:50
Delegation of the European Union to Ukraine Координатор проектів ОБСЄ в Україні Комiтет виборцiв України