Про проект  

ВИБОРИ в Україні і світі  


Вибори мера Кривого Рогу можуть відбутись в один тур – КВУ

Позачергові вибори міського голови Кривого Рогу можуть відбутись в один тур. Про це 21 березня на прес-конференції у Дніпропетровську заявив голова правління Всеукраїнської громадської організації «Комітет виборців України» Станіслав Жолудєв.

За його словами, головна інтрига виборів у Кривому Розі – не стільки підсумки дня голосування, скільки необхідність проведення другого туру виборів. Водночас він не уточнив, хто з кандидатів має найбільші шанси на перемогу чи на вихід у другий тур.

Як зазначив Станіслав Жолудєв, основним порушенням нинішньої виборчої кампанії у Кривому Розі була неналежна агітація, зокрема, відсутність вихідних даних в агітаційних матеріалах кандидатів – білбордах, плакатах, листівках. Щодо цього до органів поліції було подано близько десятка скарг.

Що ж до самого дня виборів, то, як поінформував представник КВУ, Комітет виборців України спрямує до Кривого Рогу кілька десятків своїх спостерігачів, які працюватимуть у форматі мобільних груп і в оперативному режимі, разом з юристами, виїздитимуть на «проблемні дільниці».

Представник КВУ також звернув увагу на інтерес міжнародних спостерігачів до виборів у Кривому Розі, однак, зазначивши, серед них можуть бути й «друзі Путіна».

«Зареєструвались, зокрема, спостерігачі від Національного демократичного інституту США, посольств Великої Британії та США. Наразі ми помітили в списку міжнародних експертів і так званих «друзів Путіна». Це європейські політики проросійського напряму, які приїздять до України й висловлюють заангажовану точку зору. Щоразу вони є членами різних організацій», – зазначив Станіслав Жолудєв.

Раніше в ЦВК повідомили про 7 зареєстрованих міжнародних спостерігачів на вибори міського голови Кривого Рогу.

30 січня 2016 року президент України Петро Порошенко підписав закон про перевибори в Кривому Розі. 23 грудня 2015 року Верховна Рада проголосувала за законопроект, яким постановила провести повторні вибори на посаду мера Кривого Рогу 27 березня.

На посаду міського голови Кривого Рогу зареєстровано 15 кандидатів: 5 від партій і 10 самовисуванців. Чинний мер Юрій Вілкул, який на минулих виборах був висуванцем «Опозиційного блоку», тепер балотується шляхом самовисування.

Радіо Свобода

 
     

Аналітика

 • Президентські вибори у Франції: Макрон і Ле Пен виходять у другий тур. Чого очікувати Європі та Україні?

  За підсумками першого туру виборів у Франції, що відбулися 23 квітня, у другий тур виходять два кандидати: центрист Еммануель Макрон та представниця ультраправих Марін Ле Пен. Цей факт підтвердив вірність попередніх опитувань, але все ж містить у собі певний привід для оптимізму – французькі виборці віддають перевагу поміркованим поглядам лідера партії «Вперед!», а не шовіністичним висловлюванням лідерки «Національного фронту». 

  25-04-2017 09:10
 • Підсумки президентських виборів у Сербії

  На президентських виборах очікувано переміг кандидат від Сербської прогресивної партії, дійсний прем’єр-міністр Сербії Александр Вучич. Другого тура не буде – Вучич взяв необхідні для однозначної перемоги 55% голосів. Його часто критикували як за проросійську, так і за проєвропейську позицію – в залежності від політичних поглядів критика. Але Вучич не є настільки простим, щоб називати його суто проросійським або суто проєвропейським. 

  10-04-2017 18:04

Звіти КВУ

 • Фінальний звіт КВУ за результатами місцевих виборів 2015 року

  25 жовтня 2015 р. в Україні відбулись чергові місцеві вибори за новим законом про місцеві вибори. Цей закон було прийнято на виконання коаліційної угоди парламентської Коаліції депутатських фракцій «Європейська Україна», сформованої за результатами позачергових виборів 26 жовтня 2014 року.

  Виборчий процес відбувався в умовах Антитерористичної операції на Сході України, коли частина населених пунктів Луганської та Донецької областей знаходяться під контролем проросійських бойовиків... 

  01-04-2016 01:10
 • Звіт КВУ по спостереженню за днем виборів 26 жовтня 2015 року

  КВУ вважає, що день голосування на місцевих виборах, за виключенням виборів у кількох територіальних громадах, в цілому відповідав стандартам вільних та демократичних виборів. Зафіксовані порушення чинного законодавства в переважній більшості не мали суттєвого впливу на результат голосування. 

  05-11-2015 10:50
Delegation of the European Union to Ukraine Координатор проектів ОБСЄ в Україні Комiтет виборцiв України