Про проект  

ВИБОРИ в Україні і світі  


Вибори голови Єврокомісії: визначився один з головних фаворитів

Перед відкриттям позачергового саміту Європейського Союзу голова Євроради Дональд Туск провів низку переговорів для узгодження кандидатури нового голови Єврокомісії – німець Манфред Вебер вибув з гонки, підвищивши шанси отримати пост для представника Нідерландів Франса Тіммерманса.

Відомо, що зранку Туск провів зустріч із представниками ліберальної фракції в Європарламенті та із прем’єр-міністром Іспанії – соціалістом Педро Санчесом. Після цього відбулися розмови з представниками всіх фракцій Європарламенту та його головою Антоніо Таяні.

На цьому саміті глав держав і урядів країн ЄС заплановано не лише обрати наступника нинішнього глави Єврокомісії Жана-Клода Юнкера, але й ухвалити рішення про кандидатури, нового голови Євроради та верховного представника Європейського Союзу із зовнішньої політики і безпеки.

Раніше найбільші шанси стати главою Єврокомісії мав член Християнсько-соціального союзу Манфред Вебер, оскільки його Європейська народна партія знову отримала більшість місць на виборах в Європарламент.

Проте категорично не підтримують цю кандидатуру президент Франції Емманюель Макрон і інші ліберальні глави урядів.

Нагадаємо, нинішній президент Європейської комісії Жан-Клод Юнкер відрізняється ексцентричною поведінкою. На саміті лідерів ЄС наприкінці минулого року він скуйовдив волосся одній зі співробітниць, яка його зустрічала, потім зробив вигляд, ніби дуже змерз, а згодом погладив по руці ще одну жінку, з якою вітався.

Джерело

 
     

Аналітика

Delegation of the European Union to Ukraine Координатор проектів ОБСЄ в Україні Комiтет виборцiв України