Про проект  

ВИБОРИ в Україні і світі  


Відбувся міжнародний круглий стіл «Важливість ролі працівників органів внутрішніх справ для забезпечення умов проведення демократичних виборів в Україні»

9 грудня відбувся міжнародний круглий стіл «Важливість ролі працівників органів внутрішніх справ для забезпечення умов проведення демократичних виборів в Україні», організований Комітетом виборців України спільно з Міжнародною фундацією виборчих систем.

В ході заходу було здійснено аналіз результатів навчань представників правоохоронних органів щодо їх ролі у виборчому процесі, презентовано навчальний курс для підвищення кваліфікації, а також визначено перспективи подальшого вдосконалення навчань представників правоохоронних органів. Участь у круглому столі взяли представники громадських організацій, працівники органів внутрішніх справ, представники ЦВК та міжнародні експерти.  

Зі вступним словом виступив Генеральний директор Комітету виборців України Олексій Кошель. Він розповів про заходи зі спільної підготовки КВУ та Міністерства внутрішніх справ щодо забезпечення безпеки на місцевих виборах 2015 року, презентував посібник, який був розроблений для працівників органів внутрішніх справ на місцевих виборах 25 жовтня. Він також наголосив на тому, що питання безпеки на виборах треба вирішувати комплексно, також враховуючи належну професійну підготовку членів виборчих комісій та право голосування представників внутрішніх справ.

Пітер Ербен, директор Міжнародної фундації виборчих систем в Україні, позитивно оцінив співпрацю між представниками Міністерства внутрішніх справ та Центральної виборчої комісії. Він наголосив на визначальній ролі безпеки в контексті демократичного розвитку країни. Також директор Міжнародної фундації виборчих систем в Україні зауважив на тому, що напрацьований позитивний досвід співпраці представників МВС та ЦВК може бути також корисним іншим країнам.

Зорян Шкіряк, радник Міністра внутрішніх справ України з питань європейської інтеграції, розповів про тісну взаємодію між Комітетом виборців та Міністерством внутрішніх справ під час підготовки представників органів внутрішніх справ. Він наголосив на тому, що, враховуючи, що місцеві вибори проводились в умовах проведення антитерористичної операції, за допомогою злагодженої роботи силових відомств та представників громадського суспільства було забезпечено належний рівень безпеки виборів.

Валерій Ломуашвілі, Голова департаменту реформ та розвитку Міністерства внутрішніх справ Грузії розповів про грузинський досвід представників Міністерства внутрішніх справ у проведенні безпечних демократичних виборів.

Сергій Дубовик, Заступник керівника Секретаріату Центральної виборчої комісії підтримав ідею програмного директора Комітету виборців Наталії Линник щодо того, що навчання представників внутрішніх справ має здійснюватись поетапно, та особливу увагу в цьому контексті варто приділити можливим засобам реагування представників внутрішніх справ на випадки розміщення незаконної агітації.

Святослав Пікуль, керівник юридичного відділу КВУ закцентував на невідповідності адміністративного стягнення за правопорушення проти народного волевиявлення (які були встановлені ще в 2005 році) до рівня заробітної плати у 2014 році. З іншого боку, доволі низькою є також кількість порушених справ щодо адміністративних правопорушень проти народного волевиявлення. Так, порівняно із 2010 роком за результатами президентських та місцевих виборів було порушено 300 справ, тоді як у 2015 – лише 138.

Ігор Буранов, заступник начальника Управління організаційно-аналітичного забезпечення та оперативного реагування Головного управління національної поліції у м. Києві, серед можливих форм здійснення підготовки представників внутрішніх справ, запропонував проводити моделювання можливих типових ситуацій на виборчій дільниці у день голосування. Ця ідея була також підтримана тренерами Комітету виборців, які проводили тренінги для працівників органів внутрішніх справ.

Особливу роль в контексті належної охорони виборчої документації та безпеки на виборах відіграє питання голосування самих представників органів внутрішніх справ. На цю проблему звернули увагу тренери-експерти Комітету виборців, Роман Кошовий та Микола Нілов, які під час тренінгів могли поспілкуватись із представниками органів внутрішніх справ.  

 
     

Аналітика

 • Президентські вибори у Франції: Макрон і Ле Пен виходять у другий тур. Чого очікувати Європі та Україні?

  За підсумками першого туру виборів у Франції, що відбулися 23 квітня, у другий тур виходять два кандидати: центрист Еммануель Макрон та представниця ультраправих Марін Ле Пен. Цей факт підтвердив вірність попередніх опитувань, але все ж містить у собі певний привід для оптимізму – французькі виборці віддають перевагу поміркованим поглядам лідера партії «Вперед!», а не шовіністичним висловлюванням лідерки «Національного фронту». 

  25-04-2017 09:10
 • Підсумки президентських виборів у Сербії

  На президентських виборах очікувано переміг кандидат від Сербської прогресивної партії, дійсний прем’єр-міністр Сербії Александр Вучич. Другого тура не буде – Вучич взяв необхідні для однозначної перемоги 55% голосів. Його часто критикували як за проросійську, так і за проєвропейську позицію – в залежності від політичних поглядів критика. Але Вучич не є настільки простим, щоб називати його суто проросійським або суто проєвропейським. 

  10-04-2017 18:04

Звіти КВУ

 • Фінальний звіт КВУ за результатами місцевих виборів 2015 року

  25 жовтня 2015 р. в Україні відбулись чергові місцеві вибори за новим законом про місцеві вибори. Цей закон було прийнято на виконання коаліційної угоди парламентської Коаліції депутатських фракцій «Європейська Україна», сформованої за результатами позачергових виборів 26 жовтня 2014 року.

  Виборчий процес відбувався в умовах Антитерористичної операції на Сході України, коли частина населених пунктів Луганської та Донецької областей знаходяться під контролем проросійських бойовиків... 

  01-04-2016 01:10
 • Звіт КВУ по спостереженню за днем виборів 26 жовтня 2015 року

  КВУ вважає, що день голосування на місцевих виборах, за виключенням виборів у кількох територіальних громадах, в цілому відповідав стандартам вільних та демократичних виборів. Зафіксовані порушення чинного законодавства в переважній більшості не мали суттєвого впливу на результат голосування. 

  05-11-2015 10:50
Delegation of the European Union to Ukraine Координатор проектів ОБСЄ в Україні Комiтет виборцiв України