Про проект  

ВИБОРИ в Україні і світі  


Відбулася прес-конференція КВУ за результатами передвиборної кампанії

23 жовтня відбулася прес-конференція КВУ за результатами передвиборної кампанії. У порівнянні із попередніми місцевими виборами, Центральна виборча комісія була вимушена частіше втручатись в роботу тервиборчкомів. Так, на виборах у 2010 році ЦВК достроково припинила повноваження лише однієї ТВК, тоді як на цих виборах таких комісій уже сім.

Тервиборчкоми не дотримуються норм Закону «Про місцеві вибори» та ігнорують вимоги ЦВК і судові рішення. КВУ застерігає, що упередженість виборчих комісій може затягнути, ускладнити, а то й зробити неможливим встановлення результатів місцевих виборів.

 

Утворення дільничних виборчих комісій проводилося в умовах браку кандидатур до їх складу. Така ситуація масово спостерігалась у сільських районах Кіровоградської, Київської, Чернівецької, Чернігівської та Харківської областей областей. Значна частина дільничних комісій в цих областях була сформована за поданням голів відповідних ТВК.

Внаслідок браку кандидатур до складу дільничних комісій ТВК менш прискіпливо розглядали подання. ТВК реєстрували членами виборчих комісій навіть тих осіб, у поданнях яких було зроблено помилки.

Переважна більшість дільничних комісій були утворені в мінімальному складі. Це може негативно позначитись на їх роботі, адже збільшить навантаження на членів комісій. Не виключно, що у таких ДВК можуть виникнути труднощі в роботі на етапі підрахунку голосів. В подальшому державі варто впроваджувати фінансові стимули для роботи осіб у виборчих комісіях.

Місцеві організації політичних партій замінили 15% від загальної кількості членів ТВК вищого рівня (1549 осіб). В обласних виборчих комісіях було замінено чверть осіб від їх початкового складу комісій (96 осіб). Найбільше замін партії провели у Київській (146 осіб) та Донецькій (129 осіб) областях. Найменше осіб замінили у тих областях, де жеребкування не відбувалось внаслідок недостатньої кількості подань (Тернопільська область - 22 особи, Харківська область - 34 особи).

 
     

Аналітика

 • Президентські вибори у Франції: Макрон і Ле Пен виходять у другий тур. Чого очікувати Європі та Україні?

  За підсумками першого туру виборів у Франції, що відбулися 23 квітня, у другий тур виходять два кандидати: центрист Еммануель Макрон та представниця ультраправих Марін Ле Пен. Цей факт підтвердив вірність попередніх опитувань, але все ж містить у собі певний привід для оптимізму – французькі виборці віддають перевагу поміркованим поглядам лідера партії «Вперед!», а не шовіністичним висловлюванням лідерки «Національного фронту». 

  25-04-2017 09:10
 • Підсумки президентських виборів у Сербії

  На президентських виборах очікувано переміг кандидат від Сербської прогресивної партії, дійсний прем’єр-міністр Сербії Александр Вучич. Другого тура не буде – Вучич взяв необхідні для однозначної перемоги 55% голосів. Його часто критикували як за проросійську, так і за проєвропейську позицію – в залежності від політичних поглядів критика. Але Вучич не є настільки простим, щоб називати його суто проросійським або суто проєвропейським. 

  10-04-2017 18:04

Звіти КВУ

 • Фінальний звіт КВУ за результатами місцевих виборів 2015 року

  25 жовтня 2015 р. в Україні відбулись чергові місцеві вибори за новим законом про місцеві вибори. Цей закон було прийнято на виконання коаліційної угоди парламентської Коаліції депутатських фракцій «Європейська Україна», сформованої за результатами позачергових виборів 26 жовтня 2014 року.

  Виборчий процес відбувався в умовах Антитерористичної операції на Сході України, коли частина населених пунктів Луганської та Донецької областей знаходяться під контролем проросійських бойовиків... 

  01-04-2016 01:10
 • Звіт КВУ по спостереженню за днем виборів 26 жовтня 2015 року

  КВУ вважає, що день голосування на місцевих виборах, за виключенням виборів у кількох територіальних громадах, в цілому відповідав стандартам вільних та демократичних виборів. Зафіксовані порушення чинного законодавства в переважній більшості не мали суттєвого впливу на результат голосування. 

  05-11-2015 10:50
Delegation of the European Union to Ukraine Координатор проектів ОБСЄ в Україні Комiтет виборцiв України