Про проект  

ВИБОРИ в Україні і світі  


Відбулася прес-конференція КВУ за результатами передвиборної кампанії

23 жовтня відбулася прес-конференція КВУ за результатами передвиборної кампанії. У порівнянні із попередніми місцевими виборами, Центральна виборча комісія була вимушена частіше втручатись в роботу тервиборчкомів. Так, на виборах у 2010 році ЦВК достроково припинила повноваження лише однієї ТВК, тоді як на цих виборах таких комісій уже сім.

Тервиборчкоми не дотримуються норм Закону «Про місцеві вибори» та ігнорують вимоги ЦВК і судові рішення. КВУ застерігає, що упередженість виборчих комісій може затягнути, ускладнити, а то й зробити неможливим встановлення результатів місцевих виборів.

 

Утворення дільничних виборчих комісій проводилося в умовах браку кандидатур до їх складу. Така ситуація масово спостерігалась у сільських районах Кіровоградської, Київської, Чернівецької, Чернігівської та Харківської областей областей. Значна частина дільничних комісій в цих областях була сформована за поданням голів відповідних ТВК.

Внаслідок браку кандидатур до складу дільничних комісій ТВК менш прискіпливо розглядали подання. ТВК реєстрували членами виборчих комісій навіть тих осіб, у поданнях яких було зроблено помилки.

Переважна більшість дільничних комісій були утворені в мінімальному складі. Це може негативно позначитись на їх роботі, адже збільшить навантаження на членів комісій. Не виключно, що у таких ДВК можуть виникнути труднощі в роботі на етапі підрахунку голосів. В подальшому державі варто впроваджувати фінансові стимули для роботи осіб у виборчих комісіях.

Місцеві організації політичних партій замінили 15% від загальної кількості членів ТВК вищого рівня (1549 осіб). В обласних виборчих комісіях було замінено чверть осіб від їх початкового складу комісій (96 осіб). Найбільше замін партії провели у Київській (146 осіб) та Донецькій (129 осіб) областях. Найменше осіб замінили у тих областях, де жеребкування не відбувалось внаслідок недостатньої кількості подань (Тернопільська область - 22 особи, Харківська область - 34 особи).

 
     

Аналітика

Delegation of the European Union to Ukraine Координатор проектів ОБСЄ в Україні Комiтет виборцiв України