Про проект  

ВИБОРИ в Україні і світі  


Відбулася прес-конференція КВУ «Півроку до місцевих виборів: нові гравці та старі проблеми»

У понеділок, 27 квітня 2015 р., відбулася прес-конференція Комітету виборців України: «Півроку до місцевих виборів: нові гравці та старі проблеми». Під час заходу були озвучені основні висновки опитування регіональних представників КВУ.

За півроку до чергових місцевих виборів політичні партії та місцеві політики працюють в режимі повноцінної виборчої кампанії. Найбільш активну роботу по підготовці до виборів здійснюють Блок Петра Порошенка і Об’єднання «Самопоміч». Громадські приймальні БПП відкрито в 11 областях, «Самопомочі» – в 9. Обидві партії організовують масові заходи різного характеру: прибирання територій, висадження алей, виставки дитячої творчості, збір коштів на обладнання для дитячих лікарень, благодійні акції тощо.

Допомога бійцям АТО і волонтерам є головною темою інформаційних повідомлень більшості партій. Напередодні великодніх свят регіональні організації партій проводили різні заходи для підтримки армії: відправка святкових пасок та писанок, організована «Батьківщиною» у Чернівецькій обл.; акція «Пасха для солдата», проведена БПП у Херсонській обл.; встановлення 14 чотириметрових хрестів вздовж лінії фронту за підтримки «Самопомочі» тощо. Не зафіксовано прикладів організацій таких акцій з боку Опозиційного блоку (допомога надається переселенцям).

У низці областей розпочався процес створення регіональних партій. У Черкаській обл. про намір створити партію заявило «Об’єднання територіальних громад – Черкащани», до складу якого входять місцеві політики та власники агрохолдингів області. В Одеській обл. активну роботу по підготовці до місцевих виборів проводить партія «Довіряй ділам», назва якої співзвучна із передвиборчим гаслом міського голови Одеси Г. Труханова. У Харкові про можливість створення регіональної партії заявив міський голова Г. Кернес.

Під час заходу КВУ рекомендував повернути у законодавство норму про можливість створення виборчих блоків; закликав партії і політиків припинити спекуляції на тему виборів у Києві і не використовувати для самопіару тему допомоги АТО.

Прес-реліз Комітету виборців України «Півроку до місцевих виборів: нові гравці та старі проблеми»

 
     

Аналітика

Delegation of the European Union to Ukraine Координатор проектів ОБСЄ в Україні Комiтет виборцiв України