Про проект  

ВИБОРИ в Україні і світі  


Від Зеленського вимагають провести вибори через рік, вже йде збір підписів

Джерело:  документ  на сайті Електронних петицій Офіційного інтернет-представництва Президента України.

Автор-ініціатор петиції Погорєлов Владислав Олександрович був досить лаконічним у своїй пропозиції.

"Проводити президентські та парламентські вибори кожні два роки", - йде мова у тексті, і цим текст вичерпується.

Тим не менш, петиція торкається дуже важливого питання політичного життя держави. Наразі президент і склад Верховної Ради України обирається кожні 5 років - однак, на думку деяких експертів, це занадто довгий термін каденції.

Річ у тім, що ідея більш-менш подовженого строку повноважень інспірована тим, що влада не має керуватися лише інтересами короткострокової перспективи, але й будувати довгострокові плани. Саме тому найбільш поширеними тривалостями каденції є 3-6 років, інколи й більше.

Однак суперечливість правління Володимира Зеленського і його політичної сили демонструє, що у сучасних умовах слід розглядати й швидшу змінюваність влади. Наприклад, якщо передвиборчі обіцянки, які мали бути реалізованими відразу після виборів, так і не втілюються - можна розібратися оперативніше.

Слід зауважити, що короткі терміни повноважень навряд здані захистити від популізму - як раз менші виборчі цикли стимулюють приймати рішення, які сподобаються виборцям, але шкодять їм у довшій перспективі - наприклад, збільшувати соціальні виплати, не турбуючись про інфляції.

 
     

Аналітика

Delegation of the European Union to Ukraine Координатор проектів ОБСЄ в Україні Комiтет виборцiв України