Про проект  

ВИБОРИ в Україні і світі  


В іракському Курдистані проходить референдум про незалежність

В іракському Курдистані в понеділок, 25 вересня, стартував референдум про незалежність регіону від Іраку, передає УНІАН.

Плебісцит організував курдський регіональний уряд. Виборчі дільниці розпочали роботу о восьмій ранку за місцевим часом. Виборці голосуватимуть до 18:00. Остаточні результати референдуму мають бути оголошені протягом 72 годин після його закінчення, повідомляє Deutsche Welle з посиланням на Reuters. Курдський референдум викликає занепокоєння в регіоні та світі. Проти плебісциту виступають як центральний уряд у Багдаді, так і сусіди - Іран та Туреччина. Проти референдуму застерігають також США і ООН. Напруга навколо іракського Курдистану зростає. Регіон багатий на нафту.

Очікується, що іракські курди підтримають незалежність регіону від Іраку. Результати референдуму, однак, не є зобов'язувальними. Тим часом міністерство закордонних справ Туреччини пригрозило вжити "всіх заходів" у рамках міжнародного права, якщо курдський референдум загрожуватиме національній безпеці країни. Про це йдеться в письмовій заяві міністерства, на яку посилається Reuters.

Туреччина не визнає референдум. Уряд іракського Курдистану загрожує миру та стабільності в Іраку та всьому регіоні, заявляє турецьке МЗС. Анкара остерігається, що референдум іракських курдів підігріє прагнення курдів у Туреччині до незалежності. У Туреччині також закликали турецьких громадян, які перебувають у курдських провінціях Іраку, невідкладно звідти виїхати.

 
     

Аналітика

Delegation of the European Union to Ukraine Координатор проектів ОБСЄ в Україні Комiтет виборцiв України