Про проект  

ВИБОРИ в Україні і світі  


В Хотині (Чернівецька область) обговорили процес децентралізації

25 грудня 2015 року у приміщенні Хотинської центральної районної бібліотеки відбувся круглий стіл на тему «Децентралізація – базова реформа взаємовідносин центру і громад. Перші результати у Чернівецькій області».

У заході взяли участь перший заступник голови РДА Володимир Марцинкевич, голова районної ради Олександр Плаксивий, експерти Регіонального Офісу реформ, депутати районної ради, міські та сільські голови району керівники політичних партій, журналісти обласних та районних ЗМІ. 

У ході круглого столу було обговорено проблемні питання децентралізації в Україні. Експерт Ігор Баб'юк зауважив «Реформа з децентралізації є головною реформою країни. В області затверджено Перспективний план та вже створено 10 громад, які пройшли першу виборчу кампанію. З десяти громад, в Хотинському районі вже створено три об’єднані громади, які облрадою та КМУ до включені до Перспективного плану».

Експерт Офісу реформ, активіст КВУ Ольга Чепель відзначила: «Кожна реформа залежить від трьох компонентів: людей, грошей та законів. Люди, які вирішили об’єднатись вони здійснили мужній крок, наступним етапом є формування законодавчого поля та виділення належних коштів для реалізації інфраструктурних проектів. І центральні органи влади і регіональні над цим активно працюють».

Володимир Марцинкевич розповів, що в об’єднаних громадах району проживає понад 20 тис осіб, майже третина мешканців району, а висловив думку, що «депутати об’єднаних громад повинні навчитися бути господарями, а не попрошайками». Олександр Плаксивий зауважив: «тепер кожна об’єднана громада, виходячи з власних фінансових можливостей, повинна вирішувати сама, яку освітню чи медичну інфраструктуру їй утримувати, де залишити школи, а де організувати довезення учнів». 

Під час дискусій лунали заклики до швидкого прийняття законодавства необхідного для впровадження реформи, зокрема нової редакції закону «Про місцеве самоврядування».

За результатами круглого столу було підведено підсумки: процес децентралізації є об’єктивним і необхідним для реалізації системних суспільних реформ, водночас він має бути підкріплений комплексною реформою місцевого самоврядування.

 
     

Аналітика

Delegation of the European Union to Ukraine Координатор проектів ОБСЄ в Україні Комiтет виборцiв України