Про проект  

ВИБОРИ в Україні і світі  


В Хотині (Чернівецька область) обговорили процес децентралізації

25 грудня 2015 року у приміщенні Хотинської центральної районної бібліотеки відбувся круглий стіл на тему «Децентралізація – базова реформа взаємовідносин центру і громад. Перші результати у Чернівецькій області».

У заході взяли участь перший заступник голови РДА Володимир Марцинкевич, голова районної ради Олександр Плаксивий, експерти Регіонального Офісу реформ, депутати районної ради, міські та сільські голови району керівники політичних партій, журналісти обласних та районних ЗМІ. 

У ході круглого столу було обговорено проблемні питання децентралізації в Україні. Експерт Ігор Баб'юк зауважив «Реформа з децентралізації є головною реформою країни. В області затверджено Перспективний план та вже створено 10 громад, які пройшли першу виборчу кампанію. З десяти громад, в Хотинському районі вже створено три об’єднані громади, які облрадою та КМУ до включені до Перспективного плану».

Експерт Офісу реформ, активіст КВУ Ольга Чепель відзначила: «Кожна реформа залежить від трьох компонентів: людей, грошей та законів. Люди, які вирішили об’єднатись вони здійснили мужній крок, наступним етапом є формування законодавчого поля та виділення належних коштів для реалізації інфраструктурних проектів. І центральні органи влади і регіональні над цим активно працюють».

Володимир Марцинкевич розповів, що в об’єднаних громадах району проживає понад 20 тис осіб, майже третина мешканців району, а висловив думку, що «депутати об’єднаних громад повинні навчитися бути господарями, а не попрошайками». Олександр Плаксивий зауважив: «тепер кожна об’єднана громада, виходячи з власних фінансових можливостей, повинна вирішувати сама, яку освітню чи медичну інфраструктуру їй утримувати, де залишити школи, а де організувати довезення учнів». 

Під час дискусій лунали заклики до швидкого прийняття законодавства необхідного для впровадження реформи, зокрема нової редакції закону «Про місцеве самоврядування».

За результатами круглого столу було підведено підсумки: процес децентралізації є об’єктивним і необхідним для реалізації системних суспільних реформ, водночас він має бути підкріплений комплексною реформою місцевого самоврядування.

 
     

Аналітика

 • Президентські вибори у Франції: Макрон і Ле Пен виходять у другий тур. Чого очікувати Європі та Україні?

  За підсумками першого туру виборів у Франції, що відбулися 23 квітня, у другий тур виходять два кандидати: центрист Еммануель Макрон та представниця ультраправих Марін Ле Пен. Цей факт підтвердив вірність попередніх опитувань, але все ж містить у собі певний привід для оптимізму – французькі виборці віддають перевагу поміркованим поглядам лідера партії «Вперед!», а не шовіністичним висловлюванням лідерки «Національного фронту». 

  25-04-2017 09:10
 • Підсумки президентських виборів у Сербії

  На президентських виборах очікувано переміг кандидат від Сербської прогресивної партії, дійсний прем’єр-міністр Сербії Александр Вучич. Другого тура не буде – Вучич взяв необхідні для однозначної перемоги 55% голосів. Його часто критикували як за проросійську, так і за проєвропейську позицію – в залежності від політичних поглядів критика. Але Вучич не є настільки простим, щоб називати його суто проросійським або суто проєвропейським. 

  10-04-2017 18:04

Звіти КВУ

 • Фінальний звіт КВУ за результатами місцевих виборів 2015 року

  25 жовтня 2015 р. в Україні відбулись чергові місцеві вибори за новим законом про місцеві вибори. Цей закон було прийнято на виконання коаліційної угоди парламентської Коаліції депутатських фракцій «Європейська Україна», сформованої за результатами позачергових виборів 26 жовтня 2014 року.

  Виборчий процес відбувався в умовах Антитерористичної операції на Сході України, коли частина населених пунктів Луганської та Донецької областей знаходяться під контролем проросійських бойовиків... 

  01-04-2016 01:10
 • Звіт КВУ по спостереженню за днем виборів 26 жовтня 2015 року

  КВУ вважає, що день голосування на місцевих виборах, за виключенням виборів у кількох територіальних громадах, в цілому відповідав стандартам вільних та демократичних виборів. Зафіксовані порушення чинного законодавства в переважній більшості не мали суттєвого впливу на результат голосування. 

  05-11-2015 10:50
Delegation of the European Union to Ukraine Координатор проектів ОБСЄ в Україні Комiтет виборцiв України