Про проект  

ВИБОРИ в Україні і світі  


В день виборів в Авганістані відбувся теракт

Через напади смертників у день виборів в Афганістані загинуло та постраждало близько 170 осіб. 

Більшість нападів скоєно в Кабулі. Радикальний ісламістський рух "Талібан" повідомив, що протягом дня було вчинено 318 атак на дільниці, контрольно-пропускні пункти та військові об'єкти Афганістану. В останні тижні перед виборами від нападів "Талібану" загинули щонайменше 10 кандидатів у депутати афганського парламенту. За даними ООН, станом на кінець вересня внаслідок атак на виборчі дільниці чи передвиборні мітинги кандидатів у депутати  загинули щонайменше 126 цивільних, ще 240 осіб зазнали поранень.

Після того, як сотні виборчих дільниць не змогли запрацювати з міркувань безпеки або технічних причин, термін голосування продовжили наступного до наступного дня для 401 дільниці з близько п'яти тисяч, повідомляє агентство новин Reuters.

У суботу ж проголосували понад три мільйони афганців, при цьому не враховано ще дані з близько 250 дільниць. За інформацією виборчої комісії, надійшло чимало скарг на закриті дільниці, часто - через неявку персоналу. Екстремісти з руху "Талібан" раніше погрожували щодо участі у виборах, які ісламісти вважають "злим процесом". У країні зареєстровано близько 8,8 мільйона виборців.

Як повідомлялося, в суботу, 20 жовтня, громадяни Афганістануобирають депутатів Народної палати (нижня палата) Національної асамблеї (парламенту) країни. Ці вибори мали відбутися три роки тому, але були відтерміновані у зв'язку з проблемами безпеки.

 

 
     

Аналітика

Delegation of the European Union to Ukraine Координатор проектів ОБСЄ в Україні Комiтет виборцiв України