Про проект  

ВИБОРИ в Україні і світі  


У Вінницьку обласну раду дообиратимуть вже 6 депутатів

Вінницька обласна виборча комісія (ОВК) призначила повторні проміжні вибори депутатів Вінницької обласної ради на 19 квітня 2015 року. Про це оголосив голова ОВК Олександр Грустілін, повідомляє портал «Інформаційна Вінниччина».

22 лютого мали відбутися проміжні вибори 5-х депутатів до Вінницької обласної ради. Однак, через те, що облрада відмовилася виділяти на проведення виборчого процесу 1,6 млн. грн., вибори не відбулися.

Обласна виборча комісія провела засідання, під час якого визнала проміжні вибори до Вінницької обласної ради 22 лютого такими, що не відбулися і, відповідно до законодавства, призначила повторні вибори на 19 квітня.

Щодо неможливості проведення проміжних виборів за півроку до чергових, голова ОВК Олександр Грустілін каже, що після консультацій з ЦВК виявилося, що органи місцевого самоврядування неправильно трактували виборче законодавство.

«Більшість обласних рад, в тому числі й наша, неправильно трактували закон «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів». В ст.83 вказано, що вибори не проводяться за рішенням відповідної місцевої ради лише у випадку, якщо повноваження конкретного депутата припинилися за 6 місяців до чергових виборів. У всіх цих 5-ти депутатів повноваження припинилися ще в грудні минулого року, відтак з того часу і відраховується виборчий процес», – сказав О. Грустілін. 

Також голова ОВК повідомив про можливе призначення на 19 квітня довиборів ще одного депутата облради. На розгляд постійної комісії обласної ради з питань регламенту, депутатської діяльності і етики надійшла заява щодо дострокового припинення повноважень депутата Вінницької обласної Ради 6 скликання Сергія Смотрича.

«Якщо нам надійде відповідне рішення обласної ради, то ми будемо зобов’язані оголосити в його окрузі проміжні вибори. Якщо його повноваження будуть припинені під час сесії 27 лютого, то ми встигаємо організувати та оголосити в його окрузі вибори на 19 квітня», – зауважив голова ОВК.

Нагадаємо, депутати Вінницької обласної ради двічі приймали рішення не виділяти 1,6 млн. грн. на проведення проміжних виборів 22 лютого 2015 року.

Не зважаючи на відсутність фінансування виборчого процесу, обласна виборча комісія все ж провела реєстрацію кандидатів. Зрештою, на довибори до Вінницької обласної ради зареєструвався 21 кандидат.

Згодом ОВК подала адміністративний позов до Вінницького окружного адміністративного суду, в якому просила суд скасувати два рішення облради, а також забезпечити фінансування виборчого процесу. Вінницький окружний адміністративний суд відмовив ОВК в задоволенні позову щодо скасування двох рішень обласної ради.

Голова Вінницької обласної виборчої комісії Олександр Грустілін заявив, що вибори можна провести в кредит. За його словами, кредит потрібно оформити на голову Вінницької ОДА Анатолія Олійника.

Інформаційна Вінниччина

 

 
     

Аналітика

Delegation of the European Union to Ukraine Координатор проектів ОБСЄ в Україні Комiтет виборцiв України