Про проект  

ВИБОРИ в Україні і світі  


У Великобританії відбудуться дострокові вибори

Чинний прем’єр-міністр Великобританії, Тереза Мей, здивувала увесь світ, оголосивши, що дострокові вибори у країні відбудуться 8 червня. Формально розпуск чинної нижньої палати парламенту повинні схвалити самі парламентарі, але цей процес видавався невідворотнім: і дійсно, сьогодні британський парламент підтримав дострокове проведення виборів – за проголосували 522 депутати, проти – 13. Таким чином, третього травня британський парламент буде розпущено.

 У своїй промові щодо дострокового волевиявлення британців, Тереза Мей підкреслила, що з часів зайняття нею посади, країна опинилась у новій політичній реальності – це, у першу чергу, процеси, пов’язані з Брексітом, але, незважаючи на невтішні прогнози аналітиків, економіка країни не зазнала краху, а національна валюта лишилась стабільною. Процес виходу країн-членів зі складу Євросоюзу регулюється Лісабонським договором, у статті 50 якого зазначено, що цей процес триватиме не менше двох років. Деякі економісти поділяють оптимізм британських консерваторів: фінансові аналітики Deutsche Bank вважають, що дострокові вибори у Великобританії автоматично означатимуть злам для загальної картини щодо фунту стерлінгів. Раніше представники цієї установи входили до групи найбільш песимістично налаштованих щодо подальшої долі цієї валюти, але зараз вони відмовляються від своїх прогнозів. Голова досліджень ринку у Brewin Dolphin також зазначає, що чекатиме на укріплення фунту стерлінгів: «Девальвація, що мала місце після референдуму, лишила фунт виглядаючим недооцінено. Ті, хто спекулював на його пониженні, мають закрити свої позиції».

 Зважаючи на це, прем’єру буде необхідна послідовна підтримка виборців на шляху виходу з Європейського союзу, і ці вибори можуть слугувати серйозним стримуючим чинником для ряду маніпуляцій, до яких так чи інакше вдаватимуться опоненти консерваторів як всередині країни, так і поза її межами.

Аналітики британської політики в один голос стверджують, що до такого рішення Мей підштовхнули високі рейтинги як Консервативної партії загалом, так і її особисто. За даними British Poling Council, за Консервативну партію зараз готові проголосувати від 42% до 45% відсотків виборців. Підтримка ж лейбористів не сягатиме вище 25%. 

 
     

Аналітика

Delegation of the European Union to Ukraine Координатор проектів ОБСЄ в Україні Комiтет виборцiв України