Про проект  

ВИБОРИ в Україні і світі  


У Словенії відбудеться другий тур президентських виборів

На минулих вихідних виборці віддали 47,07 % голосів за нинішнього президента Словенії Борут Пахору і 24,97 % отримав його опонент, колишній актор-комік Марьян Шарец. Другий тур президентських виборів відбудеться 12 листопада, за повідомленнями місцевих медіа MMC RTV

Поточна явка виборців складає 43,57%, недійсними визнали 5,5% бюлетнів. Це найнижча явка за всю історію країни.

 Прогнози екзит-полу показували перемогу Пахора вже в першому турі з результатом 56,2%.

"У другому раунді все можливе, хоча Пахор - явний фаворит", - сказав агентству Reuters Пітер Янчіч, редактор політичного сайту Spletni Casopis.
Пахор був прем'єр-міністром Словенії до лютого 2012 року. Тоді його уряд отримав вотум недовіри  через економічну кризу в країні. Однак у грудні того ж року він був обраний президентом на пятирічний термін, за якого віддали дві третини голосів.

Раніше президент України Петро Порошенко і президент Словенії Борут Пахор підписали спільну декларацію, в якій обидві сторони визнали факт агресії Росії проти України на Донбасі. На сайті Європейська Правда зазначають, що роль президента в Словенії загалом  церемоніальна, основную владу має премьер-министр. Президент очолює армію, а також висувае кандидатів на деякі високі посади, включаючи главу центрального банку.

 

 
     

Аналітика

Delegation of the European Union to Ukraine Координатор проектів ОБСЄ в Україні Комiтет виборцiв України