Про проект  

ВИБОРИ в Україні і світі  


У Полтаві обговорили зміни до законодавства про місцеві вибори в Україні

9 липня 2015 року в Полтаві обговорили можливі зміни до законодавства про міцеві вибори.

Організатором заходу виступила Всеукраїнська громадська організація «Комітет виборців України» за підтримки Уряду Королівства Нідерландів.

В обговоренні взяли участь експерти, які представляли органи влади, політичні партії, громадські організації та засоби масової інформації регіону.

За словами координатора програм КВУ в Полтавській області Євгена Янкевича, метою подібних обговорень є залучення найширшого кола експертів громадянського суспільства, а також представників усіх зацікавлених сторін до процесу реформування виборчого законодавства, створення умов для встановлення ефективного діалогу між законодавцями, громадськими експертами, виборцями і суб'єктами виборчого процесу.

Місцеві експерти взяли активну участь у дискусії. Громадський діяч Анатолій Ханко акцентував увагу учасників заходу на особливостях виборчої агітації, а також вніс низку пропозицій, які б унеможливлювали агітаційне «зомбування» населення.

Микола Кульчинський, у минулому депутат Верховної Ради трьох скликань, запропонував внести до законодавчих норм положення, котрі б дозволили балотування від громадських організацій.

В цілому, дискусія виявилася жвавою, попри те, що низка політичних сил не знайшли можливості відвідати захід. За результатами громадського обговорення змін до законодавства про місцеві вибори в Україні учасники визначили, що  пропонований законопроект в цілому є кроком вперед, але вимагає ще значних доопрацювань.

Прес-служба КВУ

 
     

Аналітика

Delegation of the European Union to Ukraine Координатор проектів ОБСЄ в Україні Комiтет виборцiв України