Про проект  

ВИБОРИ в Україні і світі  


У Плані реформ ВРУ Виборчий кодекс прийматимуть одночасно зі змінами до виборчих законів

Народні депутати пропонують приймати Виборчий кодекс одночасно із змінами до законів про президентські та парламентські вибори.

Верховна Рада України затвердила План законодавчого забезпечення реформ (Постанова ВРУ № 2986). Серед положень Плану  вдосконалення виборчого законодавства. Для цього нардепи пропонують внести ряд змін до законів, які регулюють парламентські, президентські та місцеві вибори. При цьому, зміни до закону «Про вибори Президента України» та прийняття нової редакції закону «Про вибори народних депутатів України» заплановано провести одночасно із прийняттям Виборчого кодексу (на 4 квартал 2017 р.). Такі плани є безглуздими, оскільки після прийняття Виборчого кодексу будь-які інші закони про вибори будуть непотрібні. Ця ситуація показує, що нардепи не завжди добре орієнтуються в документах, які вони приймають. Більш того, неякісне написання подібних документів призводить до неможливості виконати обіцяні положення. 

Як показало попереднє дослідження Комітету виборців України щодо виконання Коаліційної угоди, низький рівень виконаних положень (14% із обіцяного в І кварталі) став наслідком в тому числі неякісного написання документу. Зокрема, деякі положення Коаліційної угоди були сформульовані надто абстрактно і для багатьох пунктів були встановлені нереалістичні терміни виконання.

 
     

Аналітика

Delegation of the European Union to Ukraine Координатор проектів ОБСЄ в Україні Комiтет виборцiв України