Про проект  

ВИБОРИ в Україні і світі  


У Німеччині почалися вибори до Бундестагу

Проголосувати на виборах до Бундестагу мають право 61,5 мільйона німецьких громадян. Перші прогнози щодо результатів очікуються ввечері 24 вересня невдовзі після закриття дільниць, передає Deutsche Welle.

У Німеччині вранці в неділю, 24 вересня, стартувало голосування на виборах до Бундестагу.По всій країні відкрилися близько 73 500 виборчих дільниць. Дільниці відкрилися о восьмій ранку і закриються о 18:00 за місцевим часом. Проголосувати на виборах мають право 61,5 мільйона громадян. Перші прогнози щодо результатів очікуються невдовзі після закриття дільниць.

Президент ФРН Франк-Вальтер Штайнмаєр (Frank-Walter Steinmeier) закликав виборців голосувати. "Право вибору - це громадянське право. Для мене це найвищий громадянський обов'язок у демократії. Ідіть на вибори! Не віддавайте свій голос іншим" - написав Штайнмаєр у колонці, яка вийшла друком у таблоїді Bild am Sonntag 24 вересня.

Лідерка блоку ХДС/ХСС Анґела Меркель (Angela Merkel), згідно з результатами соціологічних опитувань, має найвищі шанси очолити майбутній уряд і вчетверте стати канцлеркою. Відкритим залишається питання, з якими партнерами ХДС/ХСС утворить парламентську коаліцію. Імовірним є продовження так званої великої коаліції - союзу християнських демократів і соціал-демократів (СДПН), а також так звана "Ямайка" - коаліція християнських демократів, вільних демократів (ВДП) та Зелених.

Уперше за останні 50 років до складу Бундестагу можуть увійти представники правих - від партії "Альтернатива для Німеччини" (АдН).

 
     

Аналітика

Delegation of the European Union to Ukraine Координатор проектів ОБСЄ в Україні Комiтет виборцiв України