Про проект  

ВИБОРИ в Україні і світі  


У Німеччині почалися вибори до Бундестагу

Проголосувати на виборах до Бундестагу мають право 61,5 мільйона німецьких громадян. Перші прогнози щодо результатів очікуються ввечері 24 вересня невдовзі після закриття дільниць, передає Deutsche Welle.

У Німеччині вранці в неділю, 24 вересня, стартувало голосування на виборах до Бундестагу.По всій країні відкрилися близько 73 500 виборчих дільниць. Дільниці відкрилися о восьмій ранку і закриються о 18:00 за місцевим часом. Проголосувати на виборах мають право 61,5 мільйона громадян. Перші прогнози щодо результатів очікуються невдовзі після закриття дільниць.

Президент ФРН Франк-Вальтер Штайнмаєр (Frank-Walter Steinmeier) закликав виборців голосувати. "Право вибору - це громадянське право. Для мене це найвищий громадянський обов'язок у демократії. Ідіть на вибори! Не віддавайте свій голос іншим" - написав Штайнмаєр у колонці, яка вийшла друком у таблоїді Bild am Sonntag 24 вересня.

Лідерка блоку ХДС/ХСС Анґела Меркель (Angela Merkel), згідно з результатами соціологічних опитувань, має найвищі шанси очолити майбутній уряд і вчетверте стати канцлеркою. Відкритим залишається питання, з якими партнерами ХДС/ХСС утворить парламентську коаліцію. Імовірним є продовження так званої великої коаліції - союзу християнських демократів і соціал-демократів (СДПН), а також так звана "Ямайка" - коаліція християнських демократів, вільних демократів (ВДП) та Зелених.

Уперше за останні 50 років до складу Бундестагу можуть увійти представники правих - від партії "Альтернатива для Німеччини" (АдН).

 
     

Аналітика

 • Президентські вибори у Франції: Макрон і Ле Пен виходять у другий тур. Чого очікувати Європі та Україні?

  За підсумками першого туру виборів у Франції, що відбулися 23 квітня, у другий тур виходять два кандидати: центрист Еммануель Макрон та представниця ультраправих Марін Ле Пен. Цей факт підтвердив вірність попередніх опитувань, але все ж містить у собі певний привід для оптимізму – французькі виборці віддають перевагу поміркованим поглядам лідера партії «Вперед!», а не шовіністичним висловлюванням лідерки «Національного фронту». 

  25-04-2017 09:10
 • Підсумки президентських виборів у Сербії

  На президентських виборах очікувано переміг кандидат від Сербської прогресивної партії, дійсний прем’єр-міністр Сербії Александр Вучич. Другого тура не буде – Вучич взяв необхідні для однозначної перемоги 55% голосів. Його часто критикували як за проросійську, так і за проєвропейську позицію – в залежності від політичних поглядів критика. Але Вучич не є настільки простим, щоб називати його суто проросійським або суто проєвропейським. 

  10-04-2017 18:04

Звіти КВУ

 • Фінальний звіт КВУ за результатами місцевих виборів 2015 року

  25 жовтня 2015 р. в Україні відбулись чергові місцеві вибори за новим законом про місцеві вибори. Цей закон було прийнято на виконання коаліційної угоди парламентської Коаліції депутатських фракцій «Європейська Україна», сформованої за результатами позачергових виборів 26 жовтня 2014 року.

  Виборчий процес відбувався в умовах Антитерористичної операції на Сході України, коли частина населених пунктів Луганської та Донецької областей знаходяться під контролем проросійських бойовиків... 

  01-04-2016 01:10
 • Звіт КВУ по спостереженню за днем виборів 26 жовтня 2015 року

  КВУ вважає, що день голосування на місцевих виборах, за виключенням виборів у кількох територіальних громадах, в цілому відповідав стандартам вільних та демократичних виборів. Зафіксовані порушення чинного законодавства в переважній більшості не мали суттєвого впливу на результат голосування. 

  05-11-2015 10:50
Delegation of the European Union to Ukraine Координатор проектів ОБСЄ в Україні Комiтет виборцiв України