Про проект  

ВИБОРИ в Україні і світі  


У Миколаєві відбулося навчання для спостерігачів на місцевих виборах

У Миколаєві організували «Школу спостерігачів», в якій взяли участь представники Південно-Східного регіону України, а саме молоді ініціативні українці, які займають активну життєву позицію та мають намір бути спостерігачами або кандидатами на виборах у місцеві ради 2015 року. Під час навчання слухачам докладно пояснили, як відбуватимуться вибори 25 жовтня.

Лекторами школи стали представники Комітету виборців України – Олександр Ухмановський та Костянтин Дворцов. Вони розповіли про створення виборчих комісій та особливості нового виборчого законодавства. Олександр Якименко, міжнародний секретар ВМГО «Молодий Рух», експерт Інституту політичної освіти, поділився з учасниками міжнародним досвідом ведення виборчих кампаній.

Особливу зацікавленість учасників викликала зустріч із членами Місії ОБСЄ зі спостереження за виборами. Представники Місії ОБСЄ у Миколаєві докладно розповіли про співробітництво спостерігачів із журналістами, громадськими організаціями та іншими структурами для забезпечення демократичності виборчого процесу в Україні.

Наталія Кутняк, представник Центру підьтримки грормадських ініціатив, розповіла учасникам, як вони можуть перевірити себе у виборчих списках і що потрібно робити, якщо не прийшло запрошення на вибори. Борис Руснак, експерт із виборчого права, розповів про особливості роботи спостерігача до дня голосування і в день виборів.

Протягом семінару завдяки провідним експертам із виборчих кампаній та виборчого права молоді спостерігачі отримали практичні рекомендації, що допоможуть їм у подальшій роботі.

НикВести

 
     

Аналітика

 • Президентські вибори у Франції: Макрон і Ле Пен виходять у другий тур. Чого очікувати Європі та Україні?

  За підсумками першого туру виборів у Франції, що відбулися 23 квітня, у другий тур виходять два кандидати: центрист Еммануель Макрон та представниця ультраправих Марін Ле Пен. Цей факт підтвердив вірність попередніх опитувань, але все ж містить у собі певний привід для оптимізму – французькі виборці віддають перевагу поміркованим поглядам лідера партії «Вперед!», а не шовіністичним висловлюванням лідерки «Національного фронту». 

  25-04-2017 09:10
 • Підсумки президентських виборів у Сербії

  На президентських виборах очікувано переміг кандидат від Сербської прогресивної партії, дійсний прем’єр-міністр Сербії Александр Вучич. Другого тура не буде – Вучич взяв необхідні для однозначної перемоги 55% голосів. Його часто критикували як за проросійську, так і за проєвропейську позицію – в залежності від політичних поглядів критика. Але Вучич не є настільки простим, щоб називати його суто проросійським або суто проєвропейським. 

  10-04-2017 18:04

Звіти КВУ

 • Фінальний звіт КВУ за результатами місцевих виборів 2015 року

  25 жовтня 2015 р. в Україні відбулись чергові місцеві вибори за новим законом про місцеві вибори. Цей закон було прийнято на виконання коаліційної угоди парламентської Коаліції депутатських фракцій «Європейська Україна», сформованої за результатами позачергових виборів 26 жовтня 2014 року.

  Виборчий процес відбувався в умовах Антитерористичної операції на Сході України, коли частина населених пунктів Луганської та Донецької областей знаходяться під контролем проросійських бойовиків... 

  01-04-2016 01:10
 • Звіт КВУ по спостереженню за днем виборів 26 жовтня 2015 року

  КВУ вважає, що день голосування на місцевих виборах, за виключенням виборів у кількох територіальних громадах, в цілому відповідав стандартам вільних та демократичних виборів. Зафіксовані порушення чинного законодавства в переважній більшості не мали суттєвого впливу на результат голосування. 

  05-11-2015 10:50
Delegation of the European Union to Ukraine Координатор проектів ОБСЄ в Україні Комiтет виборцiв України