Про проект  

ВИБОРИ в Україні і світі  


У Миколаєві відбулося навчання для спостерігачів на місцевих виборах

У Миколаєві організували «Школу спостерігачів», в якій взяли участь представники Південно-Східного регіону України, а саме молоді ініціативні українці, які займають активну життєву позицію та мають намір бути спостерігачами або кандидатами на виборах у місцеві ради 2015 року. Під час навчання слухачам докладно пояснили, як відбуватимуться вибори 25 жовтня.

Лекторами школи стали представники Комітету виборців України – Олександр Ухмановський та Костянтин Дворцов. Вони розповіли про створення виборчих комісій та особливості нового виборчого законодавства. Олександр Якименко, міжнародний секретар ВМГО «Молодий Рух», експерт Інституту політичної освіти, поділився з учасниками міжнародним досвідом ведення виборчих кампаній.

Особливу зацікавленість учасників викликала зустріч із членами Місії ОБСЄ зі спостереження за виборами. Представники Місії ОБСЄ у Миколаєві докладно розповіли про співробітництво спостерігачів із журналістами, громадськими організаціями та іншими структурами для забезпечення демократичності виборчого процесу в Україні.

Наталія Кутняк, представник Центру підьтримки грормадських ініціатив, розповіла учасникам, як вони можуть перевірити себе у виборчих списках і що потрібно робити, якщо не прийшло запрошення на вибори. Борис Руснак, експерт із виборчого права, розповів про особливості роботи спостерігача до дня голосування і в день виборів.

Протягом семінару завдяки провідним експертам із виборчих кампаній та виборчого права молоді спостерігачі отримали практичні рекомендації, що допоможуть їм у подальшій роботі.

НикВести

 
     

Аналітика

Delegation of the European Union to Ukraine Координатор проектів ОБСЄ в Україні Комiтет виборцiв України