Про проект  

ВИБОРИ в Україні і світі  


У Білорусі вже почалися вибори президента

Офіційно вибори президента Білорусі заплановані на 9 серпня.

Сьогодні, 4 серпня, повідомляється, що в Білорусі дострокове голосування на виборах президента країни почнеться 4-го й триватиме до 8-го серпня.

На території Білорусі підготовлено 5 767 дільниць для голосування, в тому числі 231 - у санаторіях, профілакторіях, будинках відпочинку, лікарнях та інших організаціях охорони здоров'я, що надають медичну допомогу в стаціонарних умовах. 13 - у військових частинах.

Для громадян Білорусі, які проживають за межами країни, створили 44 дільниці для голосування.

Всього в списки виборців на майбутніх виборах президента включено 6 млн 844 тис. 932 людини. Найбільше число виборців в Мінську - 1 млн 241 тис. 21, найменше - у Гродненській області (751 тис. 84). Крім того, до списків виборців внесено 5 319 білоруських громадян, які перебувають за межами республіки.

14 липня ЦВК Білорусі зареєструвала кандидатами в президенти чинного главу держави Олександра Лукашенка, колишнього депутата Ганну Канопацьку, голову партії БСДГ Сергія Черечня, співголову об'єднання "Говори правду " Андрія Дмитрієва та дружину затриманого блогера Сергія Тіхановського - Світлану Тіхановську.

Раніше повідомлялося, що мітинг на підтримку Світлани Тихановської, основного конкурента Олександра Лукашенка, зібрав 30 липня понад 60 тисяч осіб. Акція стала наймасовішим заходом опозиції з часу протестів після президентських виборів 2010 року.

За підрахунками білоруських правозахисників, на площі Банагалор зібралися 63 тисячі осіб. На мітингу виступили Тіхановська, члени її штабу иа родичі політв'язнів.

Джерело

 
     

Аналітика

Delegation of the European Union to Ukraine Координатор проектів ОБСЄ в Україні Комiтет виборцiв України