Про проект  

ВИБОРИ в Україні і світі  


ЦВК ЗАВЕРШИЛА ПРОЦЕС РЕЄСТРАЦІЇ ОФІЦІЙНИХ СПОСТЕРІГАЧІВ ВІД ІНОЗЕМНИХ ДЕРЖАВ ТА МІЖНАРОДНИХ ОРГАНІЗАЦІЙ. ВСЬОГО ЗАРЕЄСТРОВАНО 2 321 ОСОБУ

20 жовтня відбулося чергове засідання Центральної виборчої комісії, яке провів Голова Комісії Михайло Охендовський.

Комісія низкою постанов зареєструвала уповноважених осіб деяких політичних партій у загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі та одномандатних виборчих округах. Водночас скасовано реєстрацію окремих уповноважених осіб кількох політичних партій в ОВО та зареєстровано інших.

Крім того, ЦВК зареєструвала довірених осіб кількох кандидатів у народні депутати України, зареєстрованих в одномандатних виборчих округах. Разом з тим, реєстрацію довірених осіб кількох кандидатів у народні депутати України скасовано, а одному з них відмовлено в реєстрації його довіреної особи.

Розглянувши звернення від 7 іноземних держав та 9 міжнародних організацій, ЦВК зареєструвала 494 офіційних спостерігача, а саме: 19 – від Республіки Польща, 19 – від Угорщини, 16 – від Литовської Республіки,  4 – від Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії, 4 – від Республіки Казахстан, 3 – від Турецької Республіки, 1 – від Королівства Нідерландів, 47 – від Бюро демократичних інститутів і прав людини Організації з безпеки та співробітництва в Європі, 188 – від Світового Конґресу Українців, 99 – від Парламентської Асамблеї ОБСЄ, 43 – від Парламентської Асамблеї Ради Європи,  28 – від Українського Конгресового Комітету Америки, 10 – від Канадської місії спостереження за виборами (CANEOM), 8 – від Комітету "За відкриту демократію", 4 – від Інституту Європейської Перспективи і Безпеки, 1 – від Міжнародного Республіканського Інституту на позачергових виборах народних депутатів України.

Таким чином, сьогодні, 20 жовтня, Центральна виборча комісія відповідно до виборчого закону завершила процес реєстрації офіційних спостерігачів від іноземних держав та міжнародних організацій на позачергових виборах народних депутатів України. Їх загальна кількість складає 2 321 особу: 304 – від 21 іноземної держави та 2 017 – від 20 міжнародних організацій.

У зв’язку з прийняттям постанов ЦВК про скасування реєстрації кандидатів у народні депутати України у низці ОВО та неможливістю здійснити передрукування виборчих бюлетенів, Комісія зобов’язала дільничні виборчі комісії відповідних ОВО на засіданнях з приймання виборчих бюлетенів одночасно з проставленням печатки ДВК внести зміни до виборчих бюлетенів шляхом проставлення штампа "Вибув" на відомостях щодо кандидатів у народні депутати України, реєстрацію яких скасовано.

Окрім того, Комісія дозволила дільничній виборчій комісії спеціальної виборчої дільниці № 801052 ОВО № 223, утвореної на полярній станції України, виготовити виборчі бюлетені для голосування на позачергових виборах народних депутатів України в кількості по 13 виборчих бюлетенів у загальнодержавному багатомандатному та одномандатному виборчому окрузі, що на 0,5 відсотка перевищує кількість виборців, включених  до списку виборців на цій виборчій дільниці.

Затверджено аналізи фінансових звітів про надходження і використання коштів виборчих фондів Комуністичної партії України та Політичної партії "Громадянська позиція (Анатолій Гриценко)".

Комісія залишила без розгляду по суті скаргу Сумського обласного комітету Комуністичної партії України на дії Радикальної Партії Олега Ляшка та кандидата у народні депутати України Ляшка О.В., оскільки вона подана неналежним суб’єктом звернення зі скаргою.

ЦВК розглянула надіслану повторно з виправленими недоліками скаргу кандидата у народні депутати України в ОВО № 133 Шпільового К.О. на дії кандидата у народні депутати України Матвійчука Е.Л., зареєстрованого в ОВО № 140. У своїй скарзі суб’єкт звернення просив визнати дії кандидата у народні депутати України Матвійчука Е.Л. щодо ведення передвиборної агітації такими, що не відповідають виборчому законодавству, порушують права та законні інтереси суб’єктів виборчого процесу та оголосити йому попередження. За результатами розгляду Комісія відмовила у задоволенні зазначеної скарги за відсутності належних підстав та доказів.

Розглянуто також скаргу кандидата у народні депутати України в ОВО № 16 Міщенка М.Ю., у якій суб’єкт звернення просив визнати дії кандидата у народні  депутати України в цьому ж окрузі Стаднійчука Р.В. такими, що не відповідають вимогам законодавства про вибори, оголосити йому попередження, зобов’язати при проведенні заходу передвиборної агітації спростувати інформацію про висування його кандидатом у народні депутати України Партією "Блок Петра Порошенка". А також – матеріали щодо введення виборців ОВО № 16 в оману направити до правоохоронних органів. За результатами розгляду Комісія частково задовольнила зазначену скаргу, надіславши її та додані до неї матеріали до Міністерства внутрішніх справ України для проведення перевірки викладених обставин та реагування відповідно до законів України.  У частині задоволення інших вимог скарги відмовлено за відсутності належних підстав.

Також за відсутності належних доказів Комісія відмовила у задоволенні ще двох скарг кандидата у народні депутати України в ОВО               № 16 Міщенка М.Ю., в яких він просив визнати дії кандидата у народні депутати України Стаднійчука Р.В. щодо виготовлення друкованих матеріалів передвиборної агітації, які не містять відомостей про замовника цих матеріалів, такими, що порушують вимоги виборчого закону, зобов’язати суб’єкта оскарження припинити розповсюдження таких друкованих передвиборних агітаційних матеріалів та оголосити йому попередження. Разом з тим, вирішено зазначені скарги з доданими до них матеріалами надіслати до Міністерства внутрішніх справ України для проведення перевірки викладених обставин та реагування відповідно до законів України.

Комісія розглянула скарги виборців Гриценко Г.Б., Єрьохіної Т.І., Сороки Н.І. та Бондар Н.І., у яких суб’єкти звернення просили визнати бездіяльність окружної виборчої комісії ОВО № 51 щодо неутворення дільничних виборчих комісій, неопублікування рішення про їх утворення, нескликання та непроведення першого засідання ДВК такою, що порушує вимоги виборчого закону та їх виборчі права, а також визнати цю комісію такою, що не приступила до виконання своїх повноважень. За результатами ЦВК залишила без розгляду по суті скарги виборців в частині визнання такою, що не відповідає вимогам виборчого закону, бездіяльності окружної виборчої комісії ОВО № 51 щодо неутворення дільничних виборчих комісій з виборів народних депутатів України, оскільки вони подані з порушення строків оскарження. У задоволенні скарг в іншій частині відмовлено.

Крім того, залишено без розгляду по суті скаргу кандидата у народні депутати України в ОВО № 51 Крижановського І.В., у частині визнання такою, що не відповідає вимогам виборчого закону, бездіяльності вищезазначеної ОВК стосовно неподання державному реєстратору за місцем її розташування копії відповідного рішення ЦВК про утворення окружної виборчої комісії та заповненої реєстраційної картки встановленого зразка для внесення запису про включення відомостей про ОВК до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців. А також – нескладення єдиного кошторису видатків, ненадання ЦВК копії проміжного фінансового звіту про надходження та використання коштів виборчого фонду кандидата у народні депутати України (на паперових носіях та в електронному вигляді), непроведення жеребкування щодо включення кандидатур до складу ДВК. Скаргу подано з порушення строків оскарження. У зв’язку з відсутністю підстав у задоволенні інших вимог скарги відмовлено.

Комісія розглянула скаргу кандидата у народні депутати України в ОВО № 66 Русака В.С. на дії кандидата у народні депутати України в цьому ж окрузі Дзюблика П.В, у якій суб’єкт звернення просив ЦВК оголосити кандидату в народні депутати України Дзюблику П.В. попередження за порушення обмежень щодо проведення передвиборної агітації, встановлених виборчим законом. Розглянувши скаргу з доданими до неї судовими рішеннями, а також пояснення суб’єкта оскарження з доданими до них матеріалами, Центральна виборча комісія задовольнила скаргу кандидата у народні депутати України 66 Русака В.С., оголосивши кандидату в народні депутати України в ОВО № 66 Дзюблику П.В. попередження за порушення обмежень щодо проведення передвиборної агітації, встановлених Законом України "Про вибори народних депутатів України".

Залишено без розгляду по суті подану повторно скаргу Бондаря К.В. – довіреної особи кандидата у народні депутати України Лисенка О.І., зареєстрованого в ОВО № 150 на бездіяльність Центральної виборчої комісії щодо незабезпечення дотримання передбачених Конституцією України та законами України принципів і засад виборчого процесу, нездійснення контролю за додержанням вимог законодавства України про вибори і референдум у зв’язку із розміщенням окружної виборчої комісії ОВО № 150. Скаргу подано до неналежного суб’єкта її розгляду.

Розглянувши подання суб’єктів внесення кандидатур до складу ОВК про заміну їх членів, ЦВК внесла зміни до складу окружних виборчих комісій з виборів народних депутатів України на позачергових виборах народних депутатів України 26 жовтня 2014 року, утворених відповідно до постанови ЦВК від 5 вересня 2014 року № 858.

Затверджено єдині кошториси видатків чотирьох окружних виборчих комісій з виборів народних депутатів України одномандатних виборчих округів. Окрім того, Комісія внесла зміни до раніше затверджених єдиних кошторисів видатків низки ОВК.

На завершення засідання Комісія розглянула подання виконавчого комітету Ізмаїльської міської ради Одеської області стосовно зміни меж звичайних виборчих дільниць № 510985 і № 510986, що існують на постійній основі. А також – Артемівської районної державної адміністрації Донецької області щодо зміни адреси приміщення для голосування та адреси приміщення ДВК звичайної виборчої дільниці № 140066. За результатами внесено відповідні зміни до переліку звичайних та спеціальних виборчих дільниць, утворених на постійній основі постановою ЦВК від 12 квітня 2012 року № 66.

 Відділ взаємодії із ЗМІ

 Секретаріату Комісії    

 
     

Аналітика

Delegation of the European Union to Ukraine Координатор проектів ОБСЄ в Україні Комiтет виборцiв України