Про проект  

ВИБОРИ в Україні і світі  


ЦВК затвердила обсяг грошової застави для кандидатів у мери

Центральна виборча комісія затвердила грошову заставу для кандидатів на посаду міського голови на чергових місцевих виборах 25 жовтня 2015 року. Відповідну постанову №170 «Про розмір грошової застави на чергових місцевих виборах» було затверджено 10 серпня.

Згідно з документом, грошова застава для кандидата в мери Києва була встановлена в обсязі 103,9 тис. грн., Харкова - 52,9 тис. грн., Дніпропетровська – 38,3 тис. грн., Одеси – 34,6 тис. грн., Львова – 28,4 тис. грн., Миколаєва – 18,3 тис. грн., Херсона – 13,2 тис. грн..

«У законі сказано, що заставу для кандидата на посаду міського голови має бути з розрахунку чотири розміри місячної мінімальної зарплати на кожні 100 тис. виборців відповідного одномандатного виборчого округу. У Києві сьогодні понад 2 млн 132 тис. виборців. Тобто, заставу для кандидата в мери столиці складе 103 тис. 914 грн», – зазначив в інтерв'ю РБК-Україна заступник голови ЦВК Андрій Магера

Крім того, ЦВК затвердила обсяг грошової застави для кандидатів у депутати Київської обласної ради у багатомандатному виборчому окрузі в обсязі 70,5 тис. грн.

Прес-служба КВУ

 
     

Аналітика

 • Президентські вибори у Франції: Макрон і Ле Пен виходять у другий тур. Чого очікувати Європі та Україні?

  За підсумками першого туру виборів у Франції, що відбулися 23 квітня, у другий тур виходять два кандидати: центрист Еммануель Макрон та представниця ультраправих Марін Ле Пен. Цей факт підтвердив вірність попередніх опитувань, але все ж містить у собі певний привід для оптимізму – французькі виборці віддають перевагу поміркованим поглядам лідера партії «Вперед!», а не шовіністичним висловлюванням лідерки «Національного фронту». 

  25-04-2017 09:10
 • Підсумки президентських виборів у Сербії

  На президентських виборах очікувано переміг кандидат від Сербської прогресивної партії, дійсний прем’єр-міністр Сербії Александр Вучич. Другого тура не буде – Вучич взяв необхідні для однозначної перемоги 55% голосів. Його часто критикували як за проросійську, так і за проєвропейську позицію – в залежності від політичних поглядів критика. Але Вучич не є настільки простим, щоб називати його суто проросійським або суто проєвропейським. 

  10-04-2017 18:04

Звіти КВУ

 • Фінальний звіт КВУ за результатами місцевих виборів 2015 року

  25 жовтня 2015 р. в Україні відбулись чергові місцеві вибори за новим законом про місцеві вибори. Цей закон було прийнято на виконання коаліційної угоди парламентської Коаліції депутатських фракцій «Європейська Україна», сформованої за результатами позачергових виборів 26 жовтня 2014 року.

  Виборчий процес відбувався в умовах Антитерористичної операції на Сході України, коли частина населених пунктів Луганської та Донецької областей знаходяться під контролем проросійських бойовиків... 

  01-04-2016 01:10
 • Звіт КВУ по спостереженню за днем виборів 26 жовтня 2015 року

  КВУ вважає, що день голосування на місцевих виборах, за виключенням виборів у кількох територіальних громадах, в цілому відповідав стандартам вільних та демократичних виборів. Зафіксовані порушення чинного законодавства в переважній більшості не мали суттєвого впливу на результат голосування. 

  05-11-2015 10:50
Delegation of the European Union to Ukraine Координатор проектів ОБСЄ в Україні Комiтет виборцiв України