Про проект  

ВИБОРИ в Україні і світі  


ЦВК затвердила форму і тексти виборчих бюлетенів на довиборах до ВР

Центральна виборча комісія затвердила форму і тексти виборчих бюлетенів на проміжних виборах народних депутатів України 17 липня в одномандатних виборчих округах №№23, 27, 85, 114, 151, 183, 206.

Як повідомляє прес-служба ЦВК, в середу на засіданні, яке проводив голова Центрвиборчкому Михайло Охендовський, було встановлено, що тексти виборчих бюлетенів друкуються державною мовою на одному аркуші світло-блакитного кольору тільки з одного боку з використанням графічних захисних елементів, спеціальних видимих захисних фарб, які змінюють свої оптичні характеристики під дією температури і ультрафіолетового опромінення, а також з проставленням номера виборчої дільниці захисною фарбою, яка проявляється на звороті виборчого бюлетеня.

Комісія також зареєструвала довірених осіб деяких кандидатів у народні депутати, зареєстрованих в одномандатних виборчих округах.

Крім цього, ЦВК затвердила розподіл субвенції з держбюджету місцевим бюджетам на підготовку і проведення перших виборів депутатів сільських, селищних і міських рад об'єднаних територіальних громад та відповідних сільських, селищних і міських голів 28 серпня поточного року в чотирьох регіонах України на загальну суму близько 1,441 млн грн і на виготовлення органами ведення Державного реєстру виборців списків виборців та іменних запрошень для підготовки та проведення зазначених виборів на загальну суму 6900 грн.

ЦВК також розглянула питання перерозподілу бюджетних призначень за бюджетними програмами "Проведення виборів народних депутатів України" та "Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на проведення виборів депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів". Так, за розрахунками ЦВК обсяг коштів, необхідних для організації підготовки та проведення проміжних виборів народних депутатів 17 липня, становить 32,167 млн грн. Однак законом України "Про державний бюджет України на 2016 рік" обсяг коштів за бюджетною програмою "Проведення виборів народних депутатів України" встановлено в сумі 19,667 млн грн, що є недостатнім для забезпечення належної підготовки виборів.

Центрвиборчком уже звертався до Верховної Ради та Кабінету Міністрів щодо збільшення видатків держбюджету за цим напрямом, але на сьогоднішній день питання виділення необхідних коштів не вирішене.

Як повідомлялося 21 червня ЦВК завершила реєстрацію кандидатів у народні депутати на проміжних виборах до Верховної Ради 17 липня. Всього зареєстровано 376 кандидатів.

Джерело: Інтерфакс-Україна

 

 
     

Аналітика

 • Президентські вибори у Франції: Макрон і Ле Пен виходять у другий тур. Чого очікувати Європі та Україні?

  За підсумками першого туру виборів у Франції, що відбулися 23 квітня, у другий тур виходять два кандидати: центрист Еммануель Макрон та представниця ультраправих Марін Ле Пен. Цей факт підтвердив вірність попередніх опитувань, але все ж містить у собі певний привід для оптимізму – французькі виборці віддають перевагу поміркованим поглядам лідера партії «Вперед!», а не шовіністичним висловлюванням лідерки «Національного фронту». 

  25-04-2017 09:10
 • Підсумки президентських виборів у Сербії

  На президентських виборах очікувано переміг кандидат від Сербської прогресивної партії, дійсний прем’єр-міністр Сербії Александр Вучич. Другого тура не буде – Вучич взяв необхідні для однозначної перемоги 55% голосів. Його часто критикували як за проросійську, так і за проєвропейську позицію – в залежності від політичних поглядів критика. Але Вучич не є настільки простим, щоб називати його суто проросійським або суто проєвропейським. 

  10-04-2017 18:04

Звіти КВУ

 • Фінальний звіт КВУ за результатами місцевих виборів 2015 року

  25 жовтня 2015 р. в Україні відбулись чергові місцеві вибори за новим законом про місцеві вибори. Цей закон було прийнято на виконання коаліційної угоди парламентської Коаліції депутатських фракцій «Європейська Україна», сформованої за результатами позачергових виборів 26 жовтня 2014 року.

  Виборчий процес відбувався в умовах Антитерористичної операції на Сході України, коли частина населених пунктів Луганської та Донецької областей знаходяться під контролем проросійських бойовиків... 

  01-04-2016 01:10
 • Звіт КВУ по спостереженню за днем виборів 26 жовтня 2015 року

  КВУ вважає, що день голосування на місцевих виборах, за виключенням виборів у кількох територіальних громадах, в цілому відповідав стандартам вільних та демократичних виборів. Зафіксовані порушення чинного законодавства в переважній більшості не мали суттєвого впливу на результат голосування. 

  05-11-2015 10:50
Delegation of the European Union to Ukraine Координатор проектів ОБСЄ в Україні Комiтет виборцiв України