Про проект  

ВИБОРИ в Україні і світі  


ЦВК ВИЗНАЛА ОБРАНИМИ 10 НАРОДНИХ ДЕПУТАТІВ УКРАЇНИ ТА ЗАРЕЄСТРУВАЛА ЧОТИРЬОХ З НИХ. ПРОТЕ ВИБОРЧИЙ ПРОЦЕС ПОЗАЧЕРГОВИХ ПАРЛАМЕНТСЬКИХ ВИБОРІВ В ДВОХ ОВО ЩЕ НЕ ЗАВЕРШЕНО

3 грудня після перерви Центральна виборча комісія під головуванням Михайла Охендовського продовжила свою роботу в режимі засідання.

У зв’язку з неподанням до ЦВК у встановлений виборчим законом строк відповідних документів, Комісія визнала обраного народного депутата України у загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі на позачергових виборах народних депутатів України 26 жовтня 2014 року Палицю І.П., включеного до виборчого списку ПАРТІЇ "БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА" під № 34, таким, який не набув депутатського мандата.

Відтак, було визнано обраним народним депутатом України у загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі Барну С.С., включеного до виборчого списку ПАРТІЇ "БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА" під    № 65.

Окрім того, Верховна Рада України постановами від 2 грудня 2014 року достроково припинила повноваження народних депутатів України Квіта С.М., Стеця Ю.Я., Розенка П.В., обраних на позачергових виборах народних депутатів України 26 жовтня 2014 року в загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі від ПАРТІЇ "БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА", Яценюка А.П., Авакова А.Б., Кириленка В.А., Петренка П.Д. – від Політичної партії "НАРОДНИЙ ФРОНТ", Вощевського В.М. – від Радикальної Партії Олега Ляшка та Жданова І.О. – від політичної партії Всеукраїнське об’єднання "Батьківщина". Замість них Центральна виборча комісія визнала обраними народними депутатами України в загальнодержавному виборчому окрузі наступних осіб: включених до виборчого списку ПАРТІЇ "БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА" – Макар’яна Д.Б. – під № 66, Побера І.М. – під № 67, Куніцина С.В. – під № 68; Політичної партії "НАРОДНИЙ ФРОНТ" – Стеценка Д.О. – під № 70, Драюка С.Є. – під № 71, Романовського О.В. – під № 72, Лєдовських Д.М. – під № 73; Радикальної Партії Олега Ляшка – Чижмаря Ю.В. – під № 25; політичної партії Всеукраїнське об’єднання "Батьківщина" – Кондратюк О.К. – під № 18.

У зв’язку з надходженням до Комісії відповідних документів було зареєстровано 4 народних депутатів України, обраних на позачергових виборах народних депутатів України 26 жовтня 2014 року у загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі. Серед них 3 – від ПАРТІЇ "БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА", а саме: Барну С.С. – № 65, Побера І.М. – № 67, Куніцина С.В. – № 68, одного – від політичної партії Всеукраїнське об’єднання "Батьківщина", а саме: Кондратюк О.К. – № 18.

Разом з тим, необхідно відзначити, що завтра, 4 грудня 2014 року, завершується виборчий процес позачергових виборів народних депутатів України 26 жовтня 2014 року в одномандатному виборчому окрузі № 38 (Дніпропетровська область). Адже, відповідно до Закону України "Про вибори народних депутатів України", виборчий процес завершується через 15 днів після офіційного оприлюднення ЦВК результатів виборів. Таке оприлюднення відбулося 19 листопада 2014 року в газетах "Голос України" та "Урядовий кур’єр".

При цьому триває виборчий процес в ОВО № 63 (Житомирська область), де на виконання постанови Житомирського апеляційного адміністративного суду ОВК продовжує повторний підрахунок голосів виборців на всіх 225 виборчих дільницях цього округу. Станом на 17.00       3 грудня 2014 року повторний підрахунок завершено на 140 виборчих дільницях. Таким чином, окружна виборча комісія повинна провести повторний підрахунок ще на 85 виборчих дільницях. Лише після цього ОВК матиме підстави скласти протокол про підсумки голосування в ОВО № 63 та транспортувати його до ЦВК. Виборчий процес в цьому окрузі завершиться на 15 день з дня офіційного оприлюднення результатів виборів.

Під час засідання Комісія також внесла зміни до переліку звичайних та спеціальних виборчих дільниць, утворених на постійній основі постановою ЦВК від 12 квітня 2012 року № 66.

Окрім того, було розглянуто поточне питання функціонування Державного реєстру виборців.

У зв’язку з тим, що ЦВК продовжує очікувати протокол про підсумки голосування в ОВО № 63, у засіданні Центральної виборчої комісії оголошено перерву.

Відділ взаємодії із ЗМІ   

Секретаріат ЦВК 

 
     

Аналітика

Delegation of the European Union to Ukraine Координатор проектів ОБСЄ в Україні Комiтет виборцiв України