Про проект  

ВИБОРИ в Україні і світі  


ЦВК вимагає від нардепів негайно змінити виборче законодавство

Враховуючи поточну ситуацію на сході держави, Верховна Рада на останньому пленарному засіданні мусить прийняти зміни до виборчого законодавства, що дасть змогу провести вибори повністю законно.

Про це голова ЦВК Михайло Охендовський заявив під час спілкування з делегацією Спеціального комітету ПАРЄ зі спостереження за позачерговими виборами народних депутатів України, передає прес-служба комісії. 

«Остання можливість прийняти відповідний закон буде 14 жовтня. ЦВК буде вживати всіх можливих заходів, щоб переконати парламентаріїв у необхідності ухвалення відповідних змін до виборчого закону, оскільки вони є конче потрібними для забезпечення прозорого, чесного, вільного голосування з дотриманням усіх вимог щодо безпеки на виборчих дільницях. Ми сподіваємось, що народні депутати забудуть про свої політичні розбіжності і все ж таки зможуть проголосувати за зміни до виборчого закону», - сказав Охендовський.

За його словами, йдеться насамперед про необхідність гарантування безпеки голосування, транспортування виборчої документації, вирішення питань погашення невикористаних виборчих бюлетенів та інших питань, пов'язаних з особливостями підготовки виборів у Донецькій та Луганській областях.

«Під час позачергових президентських виборів ВР оперативно реагувала на пропозиції Комісії щодо внесення змін до виборчого законодавства відповідно до ситуації, що складалася. На жаль, зараз відповідні зміни, в тому числі й ті, що стосуються безпеки, до цього часу залишаються не ухваленими", - наголосив голова ЦВК.

Натомість, якщо Верховна Рада не внесе необхідних змін у законодавство, то деякі питання ЦВК буде змушена врегульовувати самостійно. «В таких випадках нам доведеться виходити за межі власної компетенції, що може створити підстави для оскарження відповідних рішень та дій ЦВК з боку окремих політичних партій, кандидатів у народні депутати України, що є вкрай небажаним. Інші ж проблеми, такі як, наприклад, голосування військовослужбовців, вирішити своїми постановами ЦВК не зможе», - додав він.

 Укрінформ

 
     

Аналітика

Delegation of the European Union to Ukraine Координатор проектів ОБСЄ в Україні Комiтет виборцiв України