Про проект  

ВИБОРИ в Україні і світі  


ЦВК просить Верховну Раду України визначити перелік адміністративно-територіальних одиниць Донецької і Луганської областей, в яких не проводитимуться чергові місцеві вибори

Центральна виборча комісія звернулася до Верховної Ради України з проханням визначити перелік адміністративно-територіальних одиниць у Донецькій та Луганській областях, в яких не буде проведено чергові місцеві вибори 25 жовтня 2015 року.

Відповідне рішення було прийнято 10 серпня 2015 року під час чергового засідання ЦВК.

Відділ взаємодії із засобами масової інформації
Секретаріату ЦВК повідомляє, що згідно з пунктом 4 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про місцеві вибори», чергові місцеві вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, депутатів Севастопольської міської ради, депутатів районних, районних у містах, міських, селищних, сільських рад та міських, селищних, сільських голів на території АР Крим, Донецької і Луганської областей не буде проводено у зв’язку зі здійсненням Російською Федерацією тимчасової окупації та збройної агресії проти України та неможливістю забезпечення дотримання стандартів проведення виборів Організацією з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ). У відомстві зазначають, що постанова Верховної Ради України від 17 липня 2015 року «Про призначення чергових виборів депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів у 2015 році» не містить переліку відповідних населених пунктів.

З огляду на це, у ЦВК зауважують, що невизначення найближчим часом Верховною Радою України переліку адміністративно-територіальних одиниць на території Донецької та Луганської областей, в яких не проводитимуться чергові місцеві вибори, створює ризик для належного здійснення передбачених законом процедур з організації підготовки та проведення місцевих виборів на цих територіях. 

Центральна виборча комісія

 

 
     

Аналітика

 • Президентські вибори у Франції: Макрон і Ле Пен виходять у другий тур. Чого очікувати Європі та Україні?

  За підсумками першого туру виборів у Франції, що відбулися 23 квітня, у другий тур виходять два кандидати: центрист Еммануель Макрон та представниця ультраправих Марін Ле Пен. Цей факт підтвердив вірність попередніх опитувань, але все ж містить у собі певний привід для оптимізму – французькі виборці віддають перевагу поміркованим поглядам лідера партії «Вперед!», а не шовіністичним висловлюванням лідерки «Національного фронту». 

  25-04-2017 09:10
 • Підсумки президентських виборів у Сербії

  На президентських виборах очікувано переміг кандидат від Сербської прогресивної партії, дійсний прем’єр-міністр Сербії Александр Вучич. Другого тура не буде – Вучич взяв необхідні для однозначної перемоги 55% голосів. Його часто критикували як за проросійську, так і за проєвропейську позицію – в залежності від політичних поглядів критика. Але Вучич не є настільки простим, щоб називати його суто проросійським або суто проєвропейським. 

  10-04-2017 18:04

Звіти КВУ

 • Фінальний звіт КВУ за результатами місцевих виборів 2015 року

  25 жовтня 2015 р. в Україні відбулись чергові місцеві вибори за новим законом про місцеві вибори. Цей закон було прийнято на виконання коаліційної угоди парламентської Коаліції депутатських фракцій «Європейська Україна», сформованої за результатами позачергових виборів 26 жовтня 2014 року.

  Виборчий процес відбувався в умовах Антитерористичної операції на Сході України, коли частина населених пунктів Луганської та Донецької областей знаходяться під контролем проросійських бойовиків... 

  01-04-2016 01:10
 • Звіт КВУ по спостереженню за днем виборів 26 жовтня 2015 року

  КВУ вважає, що день голосування на місцевих виборах, за виключенням виборів у кількох територіальних громадах, в цілому відповідав стандартам вільних та демократичних виборів. Зафіксовані порушення чинного законодавства в переважній більшості не мали суттєвого впливу на результат голосування. 

  05-11-2015 10:50
Delegation of the European Union to Ukraine Координатор проектів ОБСЄ в Україні Комiтет виборцiв України