Про проект  

ВИБОРИ в Україні і світі  


ЦВК призначила вибори ще у двох об'єднаних громадах і затвердила 5,7 млн на вибори у Кривому Розі

12 лютого відбулося чергове засідання Центральної виборчої комісії, на якому було прийнято рішення про призначення на 24 квітня 2016 років перших виборів у двох об'єднаних громадах, визначено відсутність правових підстав для призначення виборів у низці об'єднаних громад, а також було затверджено кошти на проведення 27 березня позачергових виборів Криворізького міського голови. 

"Розглянувши відповідні звернення п'яти обласних державних адміністрацій, Комісія встановила відсутність правових підстав для призначення Центральною виборчою комісією перших виборів депутатів сільських, селищних, міських рад низки об’єднаних територіальних громад у цих областях та відповідних сільських, селищних, міських голів і оголошення виборчого процесу відповідних місцевих виборів. А саме – перших виборів депутатів Артемівської міської ради об’єднаної територіальної громади та Артемівського міського голови, депутатів Андріївської сільської та Очеретинської селищної рад об’єднаних територіальних громад і відповідних Андріївського сільського та Очеретинського селищного голів (Донецька область), депутатів Помічнянської міської ради об’єднаної територіальної громади та Помічнянського міського голови (Кіровоградська область), депутатів Гостомельської селищної ради  об’єднаної територіальної громади та Гостомельського селищного голови (Київська область), депутатів Голопристанської міської ради об’єднаної територіальної громади та Голопристанського міського голови (Херсонська область), депутатів Зорівської сільської ради  об’єднаної територіальної громади та Зорівського сільського голови (Черкаська область).

При цьому Комісія зазначила, що необхідною передумовою призначення перших виборів сільських, селищних, міських рад об’єднаної територіальної громади та відповідних сільських, селищних, міських голів і оголошення виборчого процесу таких місцевих виборів у разі входження територіальної громади, розташованої на території суміжного району, до складу об’єднаної територіальної громади, адміністративний центр якої знаходиться в межах іншого району, є внесення змін до меж відповідних районів. А вирішення цих питань належить до повноважень Верховної Ради України.

Окрім того, розглянувши звернення Київської та Рівненської обласних державних адміністрацій щодо прийняття ЦВК рішення про призначення перших виборів депутатів сільських та селищної рад об’єднаних територіальних громад і відповідних сільських та селищного голів у зв’язку з утворенням у зазначених областях об’єднаних територіальних громад, Комісія призначила на неділю, 24 квітня 2016 року зазначені вибори у таких об’єднаних територіальних громадах: Пісківській селищній обʼєднаній територіальній громаді (Київська область), Привільненській та Крупецькій сільських обʼєднаних територіальних громадах (Рівненська область).

При цьому Комісія оголосила з 5 березня 2016 року початок виборчих процесів вказаних  виборів.

Окрім того, Комісія затвердила Розподіли субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на підготовку і проведення позачергових виборів Криворізького міського голови 27 березня 2016 року на загальну суму 5 млн 737 тис. 700 гривень та на виготовлення органами ведення Державного реєстру виборців списків виборців та іменних запрошень для підготовки і проведення вказаних виборів на загальну суму 32 тис. 800 гривень." 

 
     

Аналітика

 • Президентські вибори у Франції: Макрон і Ле Пен виходять у другий тур. Чого очікувати Європі та Україні?

  За підсумками першого туру виборів у Франції, що відбулися 23 квітня, у другий тур виходять два кандидати: центрист Еммануель Макрон та представниця ультраправих Марін Ле Пен. Цей факт підтвердив вірність попередніх опитувань, але все ж містить у собі певний привід для оптимізму – французькі виборці віддають перевагу поміркованим поглядам лідера партії «Вперед!», а не шовіністичним висловлюванням лідерки «Національного фронту». 

  25-04-2017 09:10
 • Підсумки президентських виборів у Сербії

  На президентських виборах очікувано переміг кандидат від Сербської прогресивної партії, дійсний прем’єр-міністр Сербії Александр Вучич. Другого тура не буде – Вучич взяв необхідні для однозначної перемоги 55% голосів. Його часто критикували як за проросійську, так і за проєвропейську позицію – в залежності від політичних поглядів критика. Але Вучич не є настільки простим, щоб називати його суто проросійським або суто проєвропейським. 

  10-04-2017 18:04

Звіти КВУ

 • Фінальний звіт КВУ за результатами місцевих виборів 2015 року

  25 жовтня 2015 р. в Україні відбулись чергові місцеві вибори за новим законом про місцеві вибори. Цей закон було прийнято на виконання коаліційної угоди парламентської Коаліції депутатських фракцій «Європейська Україна», сформованої за результатами позачергових виборів 26 жовтня 2014 року.

  Виборчий процес відбувався в умовах Антитерористичної операції на Сході України, коли частина населених пунктів Луганської та Донецької областей знаходяться під контролем проросійських бойовиків... 

  01-04-2016 01:10
 • Звіт КВУ по спостереженню за днем виборів 26 жовтня 2015 року

  КВУ вважає, що день голосування на місцевих виборах, за виключенням виборів у кількох територіальних громадах, в цілому відповідав стандартам вільних та демократичних виборів. Зафіксовані порушення чинного законодавства в переважній більшості не мали суттєвого впливу на результат голосування. 

  05-11-2015 10:50
Delegation of the European Union to Ukraine Координатор проектів ОБСЄ в Україні Комiтет виборцiв України