Про проект  

ВИБОРИ в Україні і світі  


ЦВК призначила на жотвень вибори в 202 об’єднаних громадах

Центральна виборча комісія України призначила на 29 жовтня 2017 року перші місцеві вибори у 202 об'єднаних територіальних громадах. Вибори призначені у 25 міських, 116 – сільських та 61 – селищних ОТГ з усіх областей України.

Найбільше виборів відбудеться на Волині (в 19 ОТГ), Дніпропетровщині (19) та Черкащині (15).

Це будуть одні з найбільших виборів з часу чергових місцевих виборів 2015 року. За попередніми підрахунками участь в голосуванні зможуть взяти понад 1 млн 330 тисяч осіб, тобто близько 4 % усіх виборців України.

Після 29 жовтня в Україні буде створено 617 об’єднаних громад, в яких вже відбулися перші вибори. Крім того, в ЦВК зазначили, що цьогоріч вибори можуть бути призначені й в інших ОТГ.

Переглянути перелік ОТГ, в яких призначено вибори на 29 жовтня можна за посиланням:

http://www.cvk.gov.ua/pls/acts/ShowCard?id=43364&what=0

 
     

Аналітика

 • Президентські вибори у Франції: Макрон і Ле Пен виходять у другий тур. Чого очікувати Європі та Україні?

  За підсумками першого туру виборів у Франції, що відбулися 23 квітня, у другий тур виходять два кандидати: центрист Еммануель Макрон та представниця ультраправих Марін Ле Пен. Цей факт підтвердив вірність попередніх опитувань, але все ж містить у собі певний привід для оптимізму – французькі виборці віддають перевагу поміркованим поглядам лідера партії «Вперед!», а не шовіністичним висловлюванням лідерки «Національного фронту». 

  25-04-2017 09:10
 • Підсумки президентських виборів у Сербії

  На президентських виборах очікувано переміг кандидат від Сербської прогресивної партії, дійсний прем’єр-міністр Сербії Александр Вучич. Другого тура не буде – Вучич взяв необхідні для однозначної перемоги 55% голосів. Його часто критикували як за проросійську, так і за проєвропейську позицію – в залежності від політичних поглядів критика. Але Вучич не є настільки простим, щоб називати його суто проросійським або суто проєвропейським. 

  10-04-2017 18:04

Звіти КВУ

 • Фінальний звіт КВУ за результатами місцевих виборів 2015 року

  25 жовтня 2015 р. в Україні відбулись чергові місцеві вибори за новим законом про місцеві вибори. Цей закон було прийнято на виконання коаліційної угоди парламентської Коаліції депутатських фракцій «Європейська Україна», сформованої за результатами позачергових виборів 26 жовтня 2014 року.

  Виборчий процес відбувався в умовах Антитерористичної операції на Сході України, коли частина населених пунктів Луганської та Донецької областей знаходяться під контролем проросійських бойовиків... 

  01-04-2016 01:10
 • Звіт КВУ по спостереженню за днем виборів 26 жовтня 2015 року

  КВУ вважає, що день голосування на місцевих виборах, за виключенням виборів у кількох територіальних громадах, в цілому відповідав стандартам вільних та демократичних виборів. Зафіксовані порушення чинного законодавства в переважній більшості не мали суттєвого впливу на результат голосування. 

  05-11-2015 10:50
Delegation of the European Union to Ukraine Координатор проектів ОБСЄ в Україні Комiтет виборцiв України