Про проект  

ВИБОРИ в Україні і світі  


ЦВК призначила на 30 квітня перші вибори в 40 об'єднаних громадах

ЦВК призначила на 30 квітня 2017 року перші вибори депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів в 40 об'єднаних громадах.

24 січня відбулось чергове засідання Центральної виборчої комісії. Розглянувши звернення низки обласних державних адміністрацій щодо прийняття Комісією рішення про призначення перших місцевих виборів у зв'язку з утворенням у цих областях об'єднаних територіальних громад, Комісія встановила їх відповідність вимогам Конституції України та законам України і призначила на неділю, 30 квітня 2017 року, вибори у 40 таких об'єднаних територіальних громадах. ЦВК оголосила з 11 березня 2017 року початок виборчого процесу перших виборів депутатів сільських, селищних, міських рад об'єднаних територіальних громад і відповідних сільських, селищних, міських голів.

Окрім того, розглянувши відповідне звернення Київської обласної державної адміністрації, Комісія встановила відсутність правових підстав для призначення нею перших виборів депутатів Березанської міської ради об'єднаної територіальної громади та Березанського міського голови. Рішення прийняте у зв’язку з тим, що Березанську міську об'єднану територіальну громаду утворено територіальними громадами, розташованими на території двох суміжних адміністративно-територіальних одиниць. І до Комісії не надходила Постанова Верховної Ради щодо зміни меж відповідних районів, що є необхідною передумовою для проведення виборів. 

 
     

Аналітика

Delegation of the European Union to Ukraine Координатор проектів ОБСЄ в Україні Комiтет виборцiв України