Про проект  

ВИБОРИ в Україні і світі  


ЦВК порушила закон, не призначивши довибори до Верховної Ради

Центральна виборча комісія порушила Закон «Про вибори народних депутатів України», не призначивши проміжні вибори в одномандатних округах №151 та №85 у визначений Законом термін.

Відповідно до закону ЦВК призначає проміжні вибори в одномандатних округах не пізніше як у десятиденний строк з дня дострокового припинення повноважень депутатів, обраних в цих округах. Верховна Рада достроково припинила повноваження народних депутатів Кутового Т.В. (ВО №151) та Насалика І.С. (ВО №85), які увійшли до складу Кабінету Міністрів України, ще 14 квітня, спікер ВРУ Парубій А.В. підписав відповідні Постанови ВРУ (№№ 1104,1106) 22 квітня, проте станом на сьогодні ЦВК так і не призначила проміжні вибори.

У той же час ЦВК вчасно розглянула Постанови ВРУ про дострокое припинення повноважень депутатів, які пройшли до Верховної Ради по списку і також увійшли до складу уряду. Так, замість народних депутатів Гройсмана В. Б., Климпуш-Цинцадзе І. О., Кубіва С. І., Гриневич Л. М. та Семерака О. М. ЦВК ще 20 квітня зареєструвала обраними наступних по списку БПП та Народного Фронту депутатів. Постанови про припинення повноважень вказаних депутатів як і депутатів Кутового Т.В. та Насалика І.С. були прийняті 14 квітня, підписані спікером 18 квітня. Відповідно до ч. 2 ст. 138 ЗУ «Про Регламент Верховної Ради України» постанови Верховної Ради набирають чинності з дня їх прийняття, якщо інше не передбачено самою постановою.

Така ситуація свідчить про те, що ЦВК застосовує подвійні стандарти щодо депутатів, які увійшли до складу Кабінету Міністрів. КВУ закликає ЦВК не порушувати Закон «Про вибори народних депутатів України» і невідкладно призначити проміжні вибори в округах №151 та №85.  

 
     

Аналітика

Delegation of the European Union to Ukraine Координатор проектів ОБСЄ в Україні Комiтет виборцiв України