Про проект  

ВИБОРИ в Україні і світі  


ЦВК порушила закон, не призначивши довибори до Верховної Ради

Центральна виборча комісія порушила Закон «Про вибори народних депутатів України», не призначивши проміжні вибори в одномандатних округах №151 та №85 у визначений Законом термін.

Відповідно до закону ЦВК призначає проміжні вибори в одномандатних округах не пізніше як у десятиденний строк з дня дострокового припинення повноважень депутатів, обраних в цих округах. Верховна Рада достроково припинила повноваження народних депутатів Кутового Т.В. (ВО №151) та Насалика І.С. (ВО №85), які увійшли до складу Кабінету Міністрів України, ще 14 квітня, спікер ВРУ Парубій А.В. підписав відповідні Постанови ВРУ (№№ 1104,1106) 22 квітня, проте станом на сьогодні ЦВК так і не призначила проміжні вибори.

У той же час ЦВК вчасно розглянула Постанови ВРУ про дострокое припинення повноважень депутатів, які пройшли до Верховної Ради по списку і також увійшли до складу уряду. Так, замість народних депутатів Гройсмана В. Б., Климпуш-Цинцадзе І. О., Кубіва С. І., Гриневич Л. М. та Семерака О. М. ЦВК ще 20 квітня зареєструвала обраними наступних по списку БПП та Народного Фронту депутатів. Постанови про припинення повноважень вказаних депутатів як і депутатів Кутового Т.В. та Насалика І.С. були прийняті 14 квітня, підписані спікером 18 квітня. Відповідно до ч. 2 ст. 138 ЗУ «Про Регламент Верховної Ради України» постанови Верховної Ради набирають чинності з дня їх прийняття, якщо інше не передбачено самою постановою.

Така ситуація свідчить про те, що ЦВК застосовує подвійні стандарти щодо депутатів, які увійшли до складу Кабінету Міністрів. КВУ закликає ЦВК не порушувати Закон «Про вибори народних депутатів України» і невідкладно призначити проміжні вибори в округах №151 та №85.  

 
     

Аналітика

 • Президентські вибори у Франції: Макрон і Ле Пен виходять у другий тур. Чого очікувати Європі та Україні?

  За підсумками першого туру виборів у Франції, що відбулися 23 квітня, у другий тур виходять два кандидати: центрист Еммануель Макрон та представниця ультраправих Марін Ле Пен. Цей факт підтвердив вірність попередніх опитувань, але все ж містить у собі певний привід для оптимізму – французькі виборці віддають перевагу поміркованим поглядам лідера партії «Вперед!», а не шовіністичним висловлюванням лідерки «Національного фронту». 

  25-04-2017 09:10
 • Підсумки президентських виборів у Сербії

  На президентських виборах очікувано переміг кандидат від Сербської прогресивної партії, дійсний прем’єр-міністр Сербії Александр Вучич. Другого тура не буде – Вучич взяв необхідні для однозначної перемоги 55% голосів. Його часто критикували як за проросійську, так і за проєвропейську позицію – в залежності від політичних поглядів критика. Але Вучич не є настільки простим, щоб називати його суто проросійським або суто проєвропейським. 

  10-04-2017 18:04

Звіти КВУ

 • Фінальний звіт КВУ за результатами місцевих виборів 2015 року

  25 жовтня 2015 р. в Україні відбулись чергові місцеві вибори за новим законом про місцеві вибори. Цей закон було прийнято на виконання коаліційної угоди парламентської Коаліції депутатських фракцій «Європейська Україна», сформованої за результатами позачергових виборів 26 жовтня 2014 року.

  Виборчий процес відбувався в умовах Антитерористичної операції на Сході України, коли частина населених пунктів Луганської та Донецької областей знаходяться під контролем проросійських бойовиків... 

  01-04-2016 01:10
 • Звіт КВУ по спостереженню за днем виборів 26 жовтня 2015 року

  КВУ вважає, що день голосування на місцевих виборах, за виключенням виборів у кількох територіальних громадах, в цілому відповідав стандартам вільних та демократичних виборів. Зафіксовані порушення чинного законодавства в переважній більшості не мали суттєвого впливу на результат голосування. 

  05-11-2015 10:50
Delegation of the European Union to Ukraine Координатор проектів ОБСЄ в Україні Комiтет виборцiв України