Про проект  

ВИБОРИ в Україні і світі  


Третина ТВК не забезпечили дільничні комісії засобами для безпеки виборчої документації

Незважаючи на всі заходи ЦВК та громадських організацій, в тому числі Комітету виборців України, майже 180 ТВК із 640 не забезпечили дільничні комісії засобами для безпеки виборчої документації. Це, зокрема, включає засоби для опломбування/опечатування, що сприяють надійному контролю за бюлетенями, виборчими скриньками та оригіналами протоколів. 

Ці вироби не продаються в магазинах і для забезпечення виборчого процесу їх треба замовити щонайменше за 5 днів до виборів. 

Як повідомив президент Асоціації виборників систем опломбування Ростислав Цирень:

"Середній бюджет дільничної виборчої комісії 40 тисяч гривень. На пломби і пакети для оригіналів протоколів, скриньки для голосування передбачено близько 40 гривень на одну дільничну комісію. Це одна тисячна бюджету. Гроші автоматично, централізовано із держбюджету надаються, просто, можливо, дехто хоче зекономити або ж умити руки". 

Детальніше за посиланням

 

 
     

Аналітика

 • Президентські вибори у Франції: Макрон і Ле Пен виходять у другий тур. Чого очікувати Європі та Україні?

  За підсумками першого туру виборів у Франції, що відбулися 23 квітня, у другий тур виходять два кандидати: центрист Еммануель Макрон та представниця ультраправих Марін Ле Пен. Цей факт підтвердив вірність попередніх опитувань, але все ж містить у собі певний привід для оптимізму – французькі виборці віддають перевагу поміркованим поглядам лідера партії «Вперед!», а не шовіністичним висловлюванням лідерки «Національного фронту». 

  25-04-2017 09:10
 • Підсумки президентських виборів у Сербії

  На президентських виборах очікувано переміг кандидат від Сербської прогресивної партії, дійсний прем’єр-міністр Сербії Александр Вучич. Другого тура не буде – Вучич взяв необхідні для однозначної перемоги 55% голосів. Його часто критикували як за проросійську, так і за проєвропейську позицію – в залежності від політичних поглядів критика. Але Вучич не є настільки простим, щоб називати його суто проросійським або суто проєвропейським. 

  10-04-2017 18:04

Звіти КВУ

 • Фінальний звіт КВУ за результатами місцевих виборів 2015 року

  25 жовтня 2015 р. в Україні відбулись чергові місцеві вибори за новим законом про місцеві вибори. Цей закон було прийнято на виконання коаліційної угоди парламентської Коаліції депутатських фракцій «Європейська Україна», сформованої за результатами позачергових виборів 26 жовтня 2014 року.

  Виборчий процес відбувався в умовах Антитерористичної операції на Сході України, коли частина населених пунктів Луганської та Донецької областей знаходяться під контролем проросійських бойовиків... 

  01-04-2016 01:10
 • Звіт КВУ по спостереженню за днем виборів 26 жовтня 2015 року

  КВУ вважає, що день голосування на місцевих виборах, за виключенням виборів у кількох територіальних громадах, в цілому відповідав стандартам вільних та демократичних виборів. Зафіксовані порушення чинного законодавства в переважній більшості не мали суттєвого впливу на результат голосування. 

  05-11-2015 10:50
Delegation of the European Union to Ukraine Координатор проектів ОБСЄ в Україні Комiтет виборцiв України