Про проект  

ВИБОРИ в Україні і світі  


ТОП ПРОБЛЕМНИХ ОКРУГІВ НА ПОЗАЧЕРГОВИХ ВИБОРАХ

Комітет виборців України створив карту найбільш проблемних округів.

Виборчі округи на даній карті поділені на дві основні категорії. Рожевим кольором позначені округи, де вже зафіксовані виборчі порушення. На даних округах кандидати активно використовують адміністративний ресурс та ведуть незаконну агітацію. Натомість, червоним кольором позначені проблемні округи із великою кількістю порушень. На даних округах кандидати активно займаються непрямим підкупом виборців та використовують методи чорного PR. Окрім цього, існує реальна загроза прямого підкупу виборців та порушень під час підрахунку голосів.

            Найбільше проблемних округів знаходиться в Харківський (8 округів), Житомирській (6 округів) та Миколаївській областях (6 округів). Особливо проблемними в Харківській області є 169, 170, 171 та 178 округи. На даних округах поширений непрямий підкуп виборців за допомогою продуктових наборів та благодійності. У Житомирській області до проблемних належать 62, 64 та 66 округи. На цих округах кандидати використовують методи чорного PR. Також можливі порушення в день голосування. У Миколаївській області проблемними є 128, 131 та 132 округи. На 132 окрузі активно використовується адмінресурс, а на 128 можливий підкуп членів комісій.

КВУ звертає увагу на те, що найбільша кількість порушень зафіксована в одномандатних округах. Така ситуація свідчить про небезпеки змішаної виборчої системи. КВУ нагадує, що виступає за впровадження пропорційної системи із відкритими списками.

 
     

Аналітика

Delegation of the European Union to Ukraine Координатор проектів ОБСЄ в Україні Комiтет виборцiв України