Про проект  

ВИБОРИ в Україні і світі  


Тимчасова зміна місця голосування

Тимчасова зміна місця голосування

Часто буває, що у зв’язку з навчанням, роботою, виїздом за кордон, чи іншими подіями виборець у день виборів не може перебувати за зареєстрованим місцем проживання. Для того, щоб проголосувати, такий виборець повинен змінити місце голосування. Нижче наведено алгоритм дій такого виборця у різних випадках. Виборцям, які змінюють місце голосування на виборчу дільницю за межами їхнього виборчого округу, потрібно пам'ятати, що вони зможуть проголосувати лише за партії. 

Випадок

Куди потрібно звертатися?

Строк для звернення

Які документи треба подати?

Виборець у день виборів перебуватиме за кордоном

1) Відділ ведення Державного реєстру виборців за місцем реєстрації виборця, або 2) орган ведення Державного реєстру в Міністерстві закордонних справ України (на вибір виборця).

До 20 жовтня (понеділок) включно* 

1. Заява про тимчасову зміну місця голосування виборця із зазначенням дільниці чи адреси, за якою виборець бажає проголосувати. 

2. Документи (копії документів), які підтверджують необхідність тимчасової зміни місця голосування виборця.

До таких документів можна віднести довідку з місця роботи, довідку з місця навчання, документ, який підтверджує право власності на житло, яке знаходиться за місцем, де виборець хоче проголосувати та інші. Перелік таких документів не є вичерпним. 

3. Паспорт громадянина України або тимчасове посвідчення громадянина України (для військовослужбовців – військовий квиток або посвідчення військовослужбовця).

Виборець, який стоїть на обліку за кордоном, у день виборів буде в Україні. 1) Відділ ведення Державного реєстру виборців за місцем де виборець хоче проголосувати, або 2) орган ведення Державного реєстру в Міністерстві закордонних справ України (на вибір виборця).

Виборець у день голосування перебуватиме на території України, але не за своєю виборчою адресою (у зв’язку з роботою, навчанням, чи іншими обставинами).

1) Відділ ведення Державного реєстру виборців за місцем реєстрації виборця, або 2) відділ ведення Державного реєстру виборців за місцем де планує виборець проголосувати (на вибір виборця).  

* Варто звертатися до відділів ведення Державного реєстру виборців заздалегідь, оскільки в останні дні прийому документів у відділах ведення Державного реєстру виборців великі черги.

Довідкові документи

Перелік контактів усіх відділів ведення Державного реєстру виборців.

Примірний зразок заяви про тимчасову зміну місця голосування без зміни його виборчої адреси. 

Повний текст постанови Центральної виборчої комісії про порядок тимчасової зміни місця голосування без зміни виборчої адреси від 13 вересня 2012 року № 893 Із змінами, внесеними постановами Центральної виборчої комісії від 22 вересня 2012 року № 1046, від 9 квітня 2014 року №240, від 15 травня 2014 року №589.

 

 
     

Аналітика

Delegation of the European Union to Ukraine Координатор проектів ОБСЄ в Україні Комiтет виборцiв України