Про проект  

ВИБОРИ в Україні і світі  


Тимчасова зміна місця голосування

Тимчасова зміна місця голосування

Часто буває, що у зв’язку з навчанням, роботою, виїздом за кордон, чи іншими подіями виборець у день виборів не може перебувати за зареєстрованим місцем проживання. Для того, щоб проголосувати, такий виборець повинен змінити місце голосування. Нижче наведено алгоритм дій такого виборця у різних випадках. Виборцям, які змінюють місце голосування на виборчу дільницю за межами їхнього виборчого округу, потрібно пам'ятати, що вони зможуть проголосувати лише за партії. 

Випадок

Куди потрібно звертатися?

Строк для звернення

Які документи треба подати?

Виборець у день виборів перебуватиме за кордоном

1) Відділ ведення Державного реєстру виборців за місцем реєстрації виборця, або 2) орган ведення Державного реєстру в Міністерстві закордонних справ України (на вибір виборця).

До 20 жовтня (понеділок) включно* 

1. Заява про тимчасову зміну місця голосування виборця із зазначенням дільниці чи адреси, за якою виборець бажає проголосувати. 

2. Документи (копії документів), які підтверджують необхідність тимчасової зміни місця голосування виборця.

До таких документів можна віднести довідку з місця роботи, довідку з місця навчання, документ, який підтверджує право власності на житло, яке знаходиться за місцем, де виборець хоче проголосувати та інші. Перелік таких документів не є вичерпним. 

3. Паспорт громадянина України або тимчасове посвідчення громадянина України (для військовослужбовців – військовий квиток або посвідчення військовослужбовця).

Виборець, який стоїть на обліку за кордоном, у день виборів буде в Україні. 1) Відділ ведення Державного реєстру виборців за місцем де виборець хоче проголосувати, або 2) орган ведення Державного реєстру в Міністерстві закордонних справ України (на вибір виборця).

Виборець у день голосування перебуватиме на території України, але не за своєю виборчою адресою (у зв’язку з роботою, навчанням, чи іншими обставинами).

1) Відділ ведення Державного реєстру виборців за місцем реєстрації виборця, або 2) відділ ведення Державного реєстру виборців за місцем де планує виборець проголосувати (на вибір виборця).  

* Варто звертатися до відділів ведення Державного реєстру виборців заздалегідь, оскільки в останні дні прийому документів у відділах ведення Державного реєстру виборців великі черги.

Довідкові документи

Перелік контактів усіх відділів ведення Державного реєстру виборців.

Примірний зразок заяви про тимчасову зміну місця голосування без зміни його виборчої адреси. 

Повний текст постанови Центральної виборчої комісії про порядок тимчасової зміни місця голосування без зміни виборчої адреси від 13 вересня 2012 року № 893 Із змінами, внесеними постановами Центральної виборчої комісії від 22 вересня 2012 року № 1046, від 9 квітня 2014 року №240, від 15 травня 2014 року №589.

 

 
     

Аналітика

 • Президентські вибори у Франції: Макрон і Ле Пен виходять у другий тур. Чого очікувати Європі та Україні?

  За підсумками першого туру виборів у Франції, що відбулися 23 квітня, у другий тур виходять два кандидати: центрист Еммануель Макрон та представниця ультраправих Марін Ле Пен. Цей факт підтвердив вірність попередніх опитувань, але все ж містить у собі певний привід для оптимізму – французькі виборці віддають перевагу поміркованим поглядам лідера партії «Вперед!», а не шовіністичним висловлюванням лідерки «Національного фронту». 

  25-04-2017 09:10
 • Підсумки президентських виборів у Сербії

  На президентських виборах очікувано переміг кандидат від Сербської прогресивної партії, дійсний прем’єр-міністр Сербії Александр Вучич. Другого тура не буде – Вучич взяв необхідні для однозначної перемоги 55% голосів. Його часто критикували як за проросійську, так і за проєвропейську позицію – в залежності від політичних поглядів критика. Але Вучич не є настільки простим, щоб називати його суто проросійським або суто проєвропейським. 

  10-04-2017 18:04

Звіти КВУ

 • Фінальний звіт КВУ за результатами місцевих виборів 2015 року

  25 жовтня 2015 р. в Україні відбулись чергові місцеві вибори за новим законом про місцеві вибори. Цей закон було прийнято на виконання коаліційної угоди парламентської Коаліції депутатських фракцій «Європейська Україна», сформованої за результатами позачергових виборів 26 жовтня 2014 року.

  Виборчий процес відбувався в умовах Антитерористичної операції на Сході України, коли частина населених пунктів Луганської та Донецької областей знаходяться під контролем проросійських бойовиків... 

  01-04-2016 01:10
 • Звіт КВУ по спостереженню за днем виборів 26 жовтня 2015 року

  КВУ вважає, що день голосування на місцевих виборах, за виключенням виборів у кількох територіальних громадах, в цілому відповідав стандартам вільних та демократичних виборів. Зафіксовані порушення чинного законодавства в переважній більшості не мали суттєвого впливу на результат голосування. 

  05-11-2015 10:50
Delegation of the European Union to Ukraine Координатор проектів ОБСЄ в Україні Комiтет виборцiв України