Про проект  

ВИБОРИ в Україні і світі  


Сумнівні зв'язки Марін Ле Пен: розкол всередині "Національного Фронту"?

Французькі журналісти Марін Тюркі та Матіас Десталь оприлюднили розслідування щодо участі Марін Ле Пен у корупційних схемах всередині партії «Національний Фронт». Книга-розслідування має назву «Marine est au courant de tout…» («Марін все знала…») та містить аналіз справ по всіх виборчих кампаніях, у яких брала участь партія «Національний фронт»: це парламентські вибори 2012 року, муніципальні вибори, а також вибори до Європарламенту та у французький Сенат 2014 року, і, врешті-решт вибори до рад департаментів Франції 2015 року.

З особливою увагою автори розслідування підходять до постатей вихідців з GUD  (Група Союзу Оборони) – ультраправого угрупування, що було особливо активне у 70-х рр. , з членами якого лідерка французьких ультраправих тісно спілкувалась у студентські роки, і яким довірила важливі пости, зайнявши керівну посаду у партії. З п’яти справ стосовно «Національного фронту, по яких наразі триває слідство, колишні діячі «Групи Союзу Оборони» фігурують у чотирьох.

Колишній лідер «Групи Союзу Оборони» Фредерік Шатійон є власником піар-агентства Riwal, що вело усі без виключення кампанії «Національного Фронту», а також являється посередником між французькими правими радикалами та представниками російського, сирійського та ліванського правого радикалізму. Згадки про Шатійона вже неодноразово збурювали французький медіа-простір у 2015 році, коли стало відомо, що піарник особисто розробив схему незаконного збагачення компанії Riwal, продаючи партії Марін Ле Пен агітаційні матеріали за завищеною вартістю. Авторам розслідування також вдалось віднайти документи французьких розвідувальних служб від 1993 року, у яких Шатійон характеризується як «схильний до насильства ультраправий активіст, впізнаваний завдяки звичці вітатися римським салютом».

Ще один колишній голова GUD Філіп Пененк є офіційним радником Марін Ле Пен. У 2012 році саме Пененк їздив у Москву, щоб провести перемовини про офіційний візит лідерки партії до Росії.

За інформацією розслідувачів, всередині партії спостерігається розкол саме через надсерйозний вплив колишніх лідерів «Групи Союзу Оборони» на Марін Ле Пен, лунають обвинувачення, що Ле Пен не є самостійною фігурою. Племінниця Марін Ле Пен, Маріон Марешаль Ле Пен, молода зірка «Національного Фронту» і конкурентка чинної лідерки партії, намагається дистанціюватись від Шатійона, а колишній радник Марін Ле Пен, Емерік Шопард, стверджує наступне: «Марін Ле Пен не вільна, її тримають ці люди. Якщо вона отримає владу, вони прийдуть до влади теж». 

 
     

Аналітика

Delegation of the European Union to Ukraine Координатор проектів ОБСЄ в Україні Комiтет виборцiв України