Про проект  

ВИБОРИ в Україні і світі  


Сумнівні зв'язки Марін Ле Пен: розкол всередині "Національного Фронту"?

Французькі журналісти Марін Тюркі та Матіас Десталь оприлюднили розслідування щодо участі Марін Ле Пен у корупційних схемах всередині партії «Національний Фронт». Книга-розслідування має назву «Marine est au courant de tout…» («Марін все знала…») та містить аналіз справ по всіх виборчих кампаніях, у яких брала участь партія «Національний фронт»: це парламентські вибори 2012 року, муніципальні вибори, а також вибори до Європарламенту та у французький Сенат 2014 року, і, врешті-решт вибори до рад департаментів Франції 2015 року.

З особливою увагою автори розслідування підходять до постатей вихідців з GUD  (Група Союзу Оборони) – ультраправого угрупування, що було особливо активне у 70-х рр. , з членами якого лідерка французьких ультраправих тісно спілкувалась у студентські роки, і яким довірила важливі пости, зайнявши керівну посаду у партії. З п’яти справ стосовно «Національного фронту, по яких наразі триває слідство, колишні діячі «Групи Союзу Оборони» фігурують у чотирьох.

Колишній лідер «Групи Союзу Оборони» Фредерік Шатійон є власником піар-агентства Riwal, що вело усі без виключення кампанії «Національного Фронту», а також являється посередником між французькими правими радикалами та представниками російського, сирійського та ліванського правого радикалізму. Згадки про Шатійона вже неодноразово збурювали французький медіа-простір у 2015 році, коли стало відомо, що піарник особисто розробив схему незаконного збагачення компанії Riwal, продаючи партії Марін Ле Пен агітаційні матеріали за завищеною вартістю. Авторам розслідування також вдалось віднайти документи французьких розвідувальних служб від 1993 року, у яких Шатійон характеризується як «схильний до насильства ультраправий активіст, впізнаваний завдяки звичці вітатися римським салютом».

Ще один колишній голова GUD Філіп Пененк є офіційним радником Марін Ле Пен. У 2012 році саме Пененк їздив у Москву, щоб провести перемовини про офіційний візит лідерки партії до Росії.

За інформацією розслідувачів, всередині партії спостерігається розкол саме через надсерйозний вплив колишніх лідерів «Групи Союзу Оборони» на Марін Ле Пен, лунають обвинувачення, що Ле Пен не є самостійною фігурою. Племінниця Марін Ле Пен, Маріон Марешаль Ле Пен, молода зірка «Національного Фронту» і конкурентка чинної лідерки партії, намагається дистанціюватись від Шатійона, а колишній радник Марін Ле Пен, Емерік Шопард, стверджує наступне: «Марін Ле Пен не вільна, її тримають ці люди. Якщо вона отримає владу, вони прийдуть до влади теж». 

 
     

Аналітика

 • Президентські вибори у Франції: Макрон і Ле Пен виходять у другий тур. Чого очікувати Європі та Україні?

  За підсумками першого туру виборів у Франції, що відбулися 23 квітня, у другий тур виходять два кандидати: центрист Еммануель Макрон та представниця ультраправих Марін Ле Пен. Цей факт підтвердив вірність попередніх опитувань, але все ж містить у собі певний привід для оптимізму – французькі виборці віддають перевагу поміркованим поглядам лідера партії «Вперед!», а не шовіністичним висловлюванням лідерки «Національного фронту». 

  25-04-2017 09:10
 • Підсумки президентських виборів у Сербії

  На президентських виборах очікувано переміг кандидат від Сербської прогресивної партії, дійсний прем’єр-міністр Сербії Александр Вучич. Другого тура не буде – Вучич взяв необхідні для однозначної перемоги 55% голосів. Його часто критикували як за проросійську, так і за проєвропейську позицію – в залежності від політичних поглядів критика. Але Вучич не є настільки простим, щоб називати його суто проросійським або суто проєвропейським. 

  10-04-2017 18:04

Звіти КВУ

 • Фінальний звіт КВУ за результатами місцевих виборів 2015 року

  25 жовтня 2015 р. в Україні відбулись чергові місцеві вибори за новим законом про місцеві вибори. Цей закон було прийнято на виконання коаліційної угоди парламентської Коаліції депутатських фракцій «Європейська Україна», сформованої за результатами позачергових виборів 26 жовтня 2014 року.

  Виборчий процес відбувався в умовах Антитерористичної операції на Сході України, коли частина населених пунктів Луганської та Донецької областей знаходяться під контролем проросійських бойовиків... 

  01-04-2016 01:10
 • Звіт КВУ по спостереженню за днем виборів 26 жовтня 2015 року

  КВУ вважає, що день голосування на місцевих виборах, за виключенням виборів у кількох територіальних громадах, в цілому відповідав стандартам вільних та демократичних виборів. Зафіксовані порушення чинного законодавства в переважній більшості не мали суттєвого впливу на результат голосування. 

  05-11-2015 10:50
Delegation of the European Union to Ukraine Координатор проектів ОБСЄ в Україні Комiтет виборцiв України