Про проект  

ВИБОРИ в Україні і світі  


Суд підтвердив правомірність ЦВК щодо непризначення перших виборів в об'єднаних громадах

Київський апеляційний адміністративний суд підтвердив правомірність рішення ЦВК щодо непризначення перших виборів в об'єднаних громадах. Про це передає Главком з посиланням на прес-службу ЦВК.

Згідно з повідомленням, у суді намагалися оскаржити постанову, якою ЦВК не призначила перші вибори депутатів Гостомельської селищної ради об'єднаної територіальної громади та Гостомельського селищного голови. Сталося це у зв'язку з тим, що ВРУ не прийняла рішення щодо зміни меж міста обласного значення Ірпінь, Києво-Святошинського та Бородянського районів Київської області у зв'язку з утворенням Гостомельської територіальної громади.

Постановою Київського окружного адміністративного суду від 26 жовтня 2016 року у справі №810/2831/16 встановлено правомірність постанов ЦВК, оскільки призначення перших виборів в об'єднані громади можливі після прийняття ВРУ рішення про зміну меж відповідних суміжних районів або суміжних району та міста обласного значення.

22 грудня 2016 року Київський апеляційний адміністративний суд залишив без змін рішення суду першої інстанції.

Таким чином, у судовому порядку підтверджена правомірність позиції Центральної виборчої комісії в питанні прийняття нею рішень про відсутність правових підстав для призначення перших виборів в об'єднаних територіальних громадах.

Зазначимо, раніше низка об'єднаних територіальних громад оскаржувала в суді рішення ЦВК про визнання неправомірними та скасування постанов Центральної виборчої комісії про відсутність правових підстав для призначення перших виборів депутатів рад об'єднаних громад.

 
     

Аналітика

 • Президентські вибори у Франції: Макрон і Ле Пен виходять у другий тур. Чого очікувати Європі та Україні?

  За підсумками першого туру виборів у Франції, що відбулися 23 квітня, у другий тур виходять два кандидати: центрист Еммануель Макрон та представниця ультраправих Марін Ле Пен. Цей факт підтвердив вірність попередніх опитувань, але все ж містить у собі певний привід для оптимізму – французькі виборці віддають перевагу поміркованим поглядам лідера партії «Вперед!», а не шовіністичним висловлюванням лідерки «Національного фронту». 

  25-04-2017 09:10
 • Підсумки президентських виборів у Сербії

  На президентських виборах очікувано переміг кандидат від Сербської прогресивної партії, дійсний прем’єр-міністр Сербії Александр Вучич. Другого тура не буде – Вучич взяв необхідні для однозначної перемоги 55% голосів. Його часто критикували як за проросійську, так і за проєвропейську позицію – в залежності від політичних поглядів критика. Але Вучич не є настільки простим, щоб називати його суто проросійським або суто проєвропейським. 

  10-04-2017 18:04

Звіти КВУ

 • Фінальний звіт КВУ за результатами місцевих виборів 2015 року

  25 жовтня 2015 р. в Україні відбулись чергові місцеві вибори за новим законом про місцеві вибори. Цей закон було прийнято на виконання коаліційної угоди парламентської Коаліції депутатських фракцій «Європейська Україна», сформованої за результатами позачергових виборів 26 жовтня 2014 року.

  Виборчий процес відбувався в умовах Антитерористичної операції на Сході України, коли частина населених пунктів Луганської та Донецької областей знаходяться під контролем проросійських бойовиків... 

  01-04-2016 01:10
 • Звіт КВУ по спостереженню за днем виборів 26 жовтня 2015 року

  КВУ вважає, що день голосування на місцевих виборах, за виключенням виборів у кількох територіальних громадах, в цілому відповідав стандартам вільних та демократичних виборів. Зафіксовані порушення чинного законодавства в переважній більшості не мали суттєвого впливу на результат голосування. 

  05-11-2015 10:50
Delegation of the European Union to Ukraine Координатор проектів ОБСЄ в Україні Комiтет виборцiв України