Про проект  

ВИБОРИ в Україні і світі  


Рік виборів у Європі розпочнеться голосуванням у Нідерландах

Сьогодні, 15 березня, у Нідерландах проходять парламентські вибори. Волевиявленням громадян Нідерландів розпочнеться рік виборів у низці країн Європи: президентські вибори у Сербії, що відбудуться 2 квітня, президентські вибори у Франції, що призначені на 23 квітня і на 7 травня перший і другий тури відповідно, вибори у Бундестаг Німеччини, призначені на 24 вересня. Усі ці події будуть важливими для визначення подальшого вектору європейської політики та ризикують стати скандальними подіями, що супроводжуватимуться рядом провокацій та маніпуляцій у медіа.

За 150 місць у парламенті Нідерландів будуть боротись 28 політичних партій, але за результатами соцопитувань лідерами виборчих перегонів визнають скандально відомого лідера «Партії свободи» Герта Вілдерса, який має 22% підтримки, що лише на 2% менше, ніж у дійсного прем’єра Марка Рюютте («Народна партія за свободу та демократію»). Приблизно 20% підтримки у «зелених лівих», а близько 9% - у Партії праці, що на даний момент створює коаліцію з правлячою партію. Така значна підтримка Вілдерса викликає занепокоєння експертів через нарощування тенденції до правого популізму у Європі, але необхідно враховувати факт небажання представників інших політичних сил створювати коаліцію з «Партією свободи».

На фоні постійних провокацій, що втілюються за кошти Кремля у країнах Європи, та російських  кібератак під час виборів у США, представники спецслужб Нідерландів відкрито заявляють про кібер-провокації з боку Росії. Зокрема, міністром внутрішніх справ Нідерландів Рональдом Пластерком було зроблено заяву про зацікавленість Росії у втручання у вибори в Нідерландах.

КВУ слідкуватиме за перебігом виборчого процесу у Нідерландах та інформуватиме про розвиток подій. 

 
     

Аналітика

 • Президентські вибори у Франції: Макрон і Ле Пен виходять у другий тур. Чого очікувати Європі та Україні?

  За підсумками першого туру виборів у Франції, що відбулися 23 квітня, у другий тур виходять два кандидати: центрист Еммануель Макрон та представниця ультраправих Марін Ле Пен. Цей факт підтвердив вірність попередніх опитувань, але все ж містить у собі певний привід для оптимізму – французькі виборці віддають перевагу поміркованим поглядам лідера партії «Вперед!», а не шовіністичним висловлюванням лідерки «Національного фронту». 

  25-04-2017 09:10
 • Підсумки президентських виборів у Сербії

  На президентських виборах очікувано переміг кандидат від Сербської прогресивної партії, дійсний прем’єр-міністр Сербії Александр Вучич. Другого тура не буде – Вучич взяв необхідні для однозначної перемоги 55% голосів. Його часто критикували як за проросійську, так і за проєвропейську позицію – в залежності від політичних поглядів критика. Але Вучич не є настільки простим, щоб називати його суто проросійським або суто проєвропейським. 

  10-04-2017 18:04

Звіти КВУ

 • Фінальний звіт КВУ за результатами місцевих виборів 2015 року

  25 жовтня 2015 р. в Україні відбулись чергові місцеві вибори за новим законом про місцеві вибори. Цей закон було прийнято на виконання коаліційної угоди парламентської Коаліції депутатських фракцій «Європейська Україна», сформованої за результатами позачергових виборів 26 жовтня 2014 року.

  Виборчий процес відбувався в умовах Антитерористичної операції на Сході України, коли частина населених пунктів Луганської та Донецької областей знаходяться під контролем проросійських бойовиків... 

  01-04-2016 01:10
 • Звіт КВУ по спостереженню за днем виборів 26 жовтня 2015 року

  КВУ вважає, що день голосування на місцевих виборах, за виключенням виборів у кількох територіальних громадах, в цілому відповідав стандартам вільних та демократичних виборів. Зафіксовані порушення чинного законодавства в переважній більшості не мали суттєвого впливу на результат голосування. 

  05-11-2015 10:50
Delegation of the European Union to Ukraine Координатор проектів ОБСЄ в Україні Комiтет виборцiв України