Про проект  

ВИБОРИ в Україні і світі  


Рік виборів у Європі розпочнеться голосуванням у Нідерландах

Сьогодні, 15 березня, у Нідерландах проходять парламентські вибори. Волевиявленням громадян Нідерландів розпочнеться рік виборів у низці країн Європи: президентські вибори у Сербії, що відбудуться 2 квітня, президентські вибори у Франції, що призначені на 23 квітня і на 7 травня перший і другий тури відповідно, вибори у Бундестаг Німеччини, призначені на 24 вересня. Усі ці події будуть важливими для визначення подальшого вектору європейської політики та ризикують стати скандальними подіями, що супроводжуватимуться рядом провокацій та маніпуляцій у медіа.

За 150 місць у парламенті Нідерландів будуть боротись 28 політичних партій, але за результатами соцопитувань лідерами виборчих перегонів визнають скандально відомого лідера «Партії свободи» Герта Вілдерса, який має 22% підтримки, що лише на 2% менше, ніж у дійсного прем’єра Марка Рюютте («Народна партія за свободу та демократію»). Приблизно 20% підтримки у «зелених лівих», а близько 9% - у Партії праці, що на даний момент створює коаліцію з правлячою партію. Така значна підтримка Вілдерса викликає занепокоєння експертів через нарощування тенденції до правого популізму у Європі, але необхідно враховувати факт небажання представників інших політичних сил створювати коаліцію з «Партією свободи».

На фоні постійних провокацій, що втілюються за кошти Кремля у країнах Європи, та російських  кібератак під час виборів у США, представники спецслужб Нідерландів відкрито заявляють про кібер-провокації з боку Росії. Зокрема, міністром внутрішніх справ Нідерландів Рональдом Пластерком було зроблено заяву про зацікавленість Росії у втручання у вибори в Нідерландах.

КВУ слідкуватиме за перебігом виборчого процесу у Нідерландах та інформуватиме про розвиток подій. 

 
     

Аналітика

Delegation of the European Union to Ukraine Координатор проектів ОБСЄ в Україні Комiтет виборцiв України