Про проект  

ВИБОРИ в Україні і світі  


Результати позачергових президентських виборів в Азербайджані

За результатами до строкових президентських виборів в Азербайджані Ільхам Алієв набрав 86,02% голосів виборців.

Всього в голосуванні взяло участь 74,30% виборців, 12,403 тисячі голосів визнані недійсними.

Нагадаємо, Алієв очолює Азербайджан з 2003 року. Згідно зі змінами, внесеними восени 2016 року в конституцію Азербайджану, тепер президент країни обирається на сім років.

Центр моніторингу виборів та досліджень демократії (EMDS, Азербайджан) оцінив дострокові президентські вибори 11 квітня 2018 року як такі, що були затьмарені широкомасштабними обмеженнями політичних свобод, обмеженнями умов, необхідних для рівної та реальної конкуренції, в тому числі наявнысть альтернативного вибору, а також порушення національного законодавства та міжнародних стандартів щодо цілісності виборів. Таким чином, президентські вибори 2018 року не можуть вважатися вільними чи справедливими.

У день виборів спостерігачі EMDS (Азербайджан) зафіксували широкомасштабні серйозні порушення виборів, які підривали процес голосування та підрахунку голосів. Порушення включали голосування без реєстрації на 47% виборчих дільницях, вкидання бюлетенів на 53% виборчих дільниць та багаторазове голосування однієї особи на 53% виборчих дільницях. Тільки 8% виборчих дільниць не мали великих порушень. Організація (EMDS) також отримала повідомлення про тиск та переслідування спостерігачів та журналістів, які піднімали питання порушень або спроб моніторингу процесу підрахунку голосів.

 
     

Аналітика

Delegation of the European Union to Ukraine Координатор проектів ОБСЄ в Україні Комiтет виборцiв України