Про проект  

ВИБОРИ в Україні і світі  


Президентські вибори у Чехії

У Європі триває боротьба між друзями ЄС і Росії. На цей раз в сутичці зійшлися кандидати в президенти Чехії - проросійський діючий глава держави, 73-річний Мілош Земан та 68-річний прихильник ЄС, екс-глава Академії наук Іржі Драгош1.

26-27 січня відбудеться другий тур президентських виборів у Чехії. За головне крісло змагатимуться два кандидати – чинний глава держави Мілош Земан та його опонент Їржі Драгош. Шанси другого оглядачі оцінюють як більш високі.

"Попри те, що чинний президент виявився лідером першого туру, набравши 38,6% голосів, він здобув менше, ніж прогнозували екзит-поли (42,5%). Не менш важливо те, що у другий тур вийшов екс-президент Чеської академії наук Їржі Драгош. Попри чималий відрив від лідера (він здобув 26,6%), саме Драгош, за всіма опитуваннями, має реальний шанс перемогти Земана", – зазначає видання "Європейська правда"2.

Драгошу висловили підтримку всі інші кандидати в президенти у першому турі. Сумарно підтримка цих кандидатів разом із Драгошем перевищує 60%. Натомість голосувати у другому турі за Земана закликав своїх прихильників лише Петр Ганніг, підтримка якого склала лише 0,56%, інформує ЄП. І додає, що хоча підтримка кандидатів другого ешелону не дає 100-відсткової гарантії фіналісту, ймовірність того, що перегони виграє саме Драгош, зростає в рази.

 
     

Аналітика

Delegation of the European Union to Ukraine Координатор проектів ОБСЄ в Україні Комiтет виборцiв України