Про проект  

ВИБОРИ в Україні і світі  


Попередній підрахунок показав, що перемогу на виборах президента Гондурасу здобув чинний президент

Попередній підрахунок показав, що перемогу на виборах президента Гондурасу здобув  чинний президент .

Про це повідомляє офіційний сайт уряду Гондурасу.

У країні в неділю пройшли президентські та парламентські вибори. Чинний президент мав право балотуватися на другий термін вперше в історії країни.

Хуан Орландо Ернандес, який обіймав посаду президента після перемоги на виборах 2013 року, є першим президентом в історії Гондурасу, який мав право пройти на другий термін, так як у 2015 році Верховний суд країни прийняв рішення скасувати конституційну заборону на перевибори. Утім опозиція стверджує, що такі зміни може приймати лише народ Гондурасу, і що Ернандес провів передвиборчу кампанію незаконно.

Незважаючи на відсутність офіційних результатів, Ернандес оголосив себе переможцем приблизно о 8:00 за місцевим часом. Через годину його противник Сальвадор Насрайа також заявив про свою перемогу.

Головним суперником Ернандеса на виборах став ​​телеведучий Сальвадор Насрайа, лідер коаліції партій "Libre" та "PINU" під назвою "Опозиційний альянс проти диктатури".

У своїй передвиборчій кампанії Насрайа обіцяв боротися з корупцією у країні та просити ООН створити антикорупційний орган, аналогічний тому, який працює в сусідній Гватемалі, для розслідування та звинувачень у справах про корупцію.

Його "Опозиційний альянс проти диктатури" запропонував референдум про надання права парламенту переписувати Конституцію країни. Насрайа також хоче провести референдум щодо зняття повноважень Верховного суду, який він звинувачує в тому, що він занадто лояльний до Ернандеса.

На офіційній сторінці уряду Гондурасу повідомляється, що на президентських виборах все ж таки переміг Ернандес. Чинний президент набрав 43,9% голосів, а його опонент Сальвадор Насрайа 34,7%.

 
     

Аналітика

Delegation of the European Union to Ukraine Координатор проектів ОБСЄ в Україні Комiтет виборцiв України