Про проект  

ВИБОРИ в Україні і світі  


Польща не визнає нелегальні "вибори", організовані Росією в українському Криму.

Як наголошується, вибори губернатора Севастополя і голосування за кандидатів до так званої ради "Кримської республіки", а також за кандидатів законодавчих зборів міста Сімферополь є "безправними".

У польському зовнішньополітичному відомстві наголосили, що така позиція Варшави зумовлена зобов’язаннями Польщі як члена ООН, яка назвала очевидним порушенням міжнародного права безправну анексію Криму у березні 2014 року.

"Польща незмінно підтримує незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України",- йдеться в заяві.

Як наголошується, російська окупаційна адміністрація регулярно порушує права людини у Криму. Зазначається, що велику кількість таких прикладів представлено в рапорті генсека ООН “Ситуація у сфері прав людини в автономній республіці Крим і Севастополі в Україні” від 19 червня 2020 року.

Підкреслюється, що на окупованих територіях обмежується свобода зібрань і віросповідання, регулярно здійснюються нелегальні затримання, а затримані піддаються тортурам. "Це особливо стосується кримських татар", - констатує МЗС РП.

"Ми закликаємо до міжнародної солідарності у спротиві проти дій, які здійснює Російська Федерація на анексованому півострові", - йдеться в заяві.

Як повідомляв раніше Укрінформ, Європейський Союз заявив про невизнання результатів місцевих і регіональних виборів, які були проведені Російською Федерацією на території окупованого Криму і в Севастополі.

13 вересня в Росії закінчилися регіональні вибори, які вперше в історії відбувалися протягом трьох днів під приводом протидії поширенню коронавірусу.

МЗС України висловив рішучий протест РФ і засудив протиправну організацію і проведення Російською Федерацією 13 вересня 2020 року так званих "виборів" на тимчасово окупованих територіях Автономної Республіки Крим та міста Севастополь.

Джерело

 
     

Аналітика

Delegation of the European Union to Ukraine Координатор проектів ОБСЄ в Україні Комiтет виборцiв України