Про проект  

ВИБОРИ в Україні і світі  


Перші публічні дебати кандидатів у Президенти Франції: перший раунд - за Макроном

За підсумками перших публічних дебатів між п’ятьма основними кандидатами на пост президента Франції найбільший відсоток підтримки отримав лідер руху «Вперед!» Емануель Макрон – 29% глядацьких голосів було віддано саме за нього. Одразу за ним представник лівих – Жан-Люк Меланшон, котрого підтримали 20% глядачів дебатів, третю сходинку ділять республіканець Франсуа Фійон та голова «Національного Фронту» Марін Ле Пен (по 19% підтрики), а найгірший результат у 11% показав соціаліст Бенуа Амон.

Ці дані були представлені телеканалом TF1 в результаті опитування шляхом інтернет-голосування по завершенню дебатів.

Особливо гостро під час дебатів прозвучала дискусія між Емануелем Макроном і Марін Ле Пен. Лідерка французьких ультраправих, намагаючись уникнути незручних запитань щодо чорної бухгалтерії «Національного фронту» та кураторів партії з Росії та з рядів французького неонацистського угрупування «Група Союзу Оборони», намагалась зачіпати болючі питання з внутрішньої політики Франції, як то міжетнічні відносини всередині країни, окремо згадавши скандальну справу навколо так званого «буркіні» - купального костюма для жінок-мусульманок, який намагались заборонити через суд на хвилі антимусульманської риторики, що набирала оберти після ряду терактів у Європі.  Марін Ле Пен заявила, що епоха мультикультуралізму, на її думку, підійшла до свого логічного завершення, втім, не відмовляючись від своєї давньої і постійно озвучуваної  ідеї про більш тісну співпрацю з Росією.

Макрон звинуватив лідерку ультраправих у використанні мови ворожнечі та спекуляції на страхах французького суспільства, і підкреслив, що робити ворогів з французьких мусульман – неприпустимо. Втім, використовуючи то ліву, то типову праву риторику, Макрон наполягав на абсурдності ідеї про зближення з Російською Федерацією.  «У нас із США довга історія. Ми разом будували мир на планеті…Сьогодні я хочу запропонувати більше незалежності. Не зближуватись з паном Путіним. Я хочу будувати незалежність з відповідальністю, зі справжньою європейською політикою».

Раніше штаб Макрона офіційно заявляв про кібератаки російських хакерів на сайти, пов’язані з діяльністю кандидата, і звинуватив телеканали Russia Today та Sputnik у свідомому викривленні інформації про партію «Вперед!». 

 
     

Аналітика

 • Президентські вибори у Франції: Макрон і Ле Пен виходять у другий тур. Чого очікувати Європі та Україні?

  За підсумками першого туру виборів у Франції, що відбулися 23 квітня, у другий тур виходять два кандидати: центрист Еммануель Макрон та представниця ультраправих Марін Ле Пен. Цей факт підтвердив вірність попередніх опитувань, але все ж містить у собі певний привід для оптимізму – французькі виборці віддають перевагу поміркованим поглядам лідера партії «Вперед!», а не шовіністичним висловлюванням лідерки «Національного фронту». 

  25-04-2017 09:10
 • Підсумки президентських виборів у Сербії

  На президентських виборах очікувано переміг кандидат від Сербської прогресивної партії, дійсний прем’єр-міністр Сербії Александр Вучич. Другого тура не буде – Вучич взяв необхідні для однозначної перемоги 55% голосів. Його часто критикували як за проросійську, так і за проєвропейську позицію – в залежності від політичних поглядів критика. Але Вучич не є настільки простим, щоб називати його суто проросійським або суто проєвропейським. 

  10-04-2017 18:04

Звіти КВУ

 • Фінальний звіт КВУ за результатами місцевих виборів 2015 року

  25 жовтня 2015 р. в Україні відбулись чергові місцеві вибори за новим законом про місцеві вибори. Цей закон було прийнято на виконання коаліційної угоди парламентської Коаліції депутатських фракцій «Європейська Україна», сформованої за результатами позачергових виборів 26 жовтня 2014 року.

  Виборчий процес відбувався в умовах Антитерористичної операції на Сході України, коли частина населених пунктів Луганської та Донецької областей знаходяться під контролем проросійських бойовиків... 

  01-04-2016 01:10
 • Звіт КВУ по спостереженню за днем виборів 26 жовтня 2015 року

  КВУ вважає, що день голосування на місцевих виборах, за виключенням виборів у кількох територіальних громадах, в цілому відповідав стандартам вільних та демократичних виборів. Зафіксовані порушення чинного законодавства в переважній більшості не мали суттєвого впливу на результат голосування. 

  05-11-2015 10:50
Delegation of the European Union to Ukraine Координатор проектів ОБСЄ в Україні Комiтет виборцiв України