Про проект  

ВИБОРИ в Україні і світі  


Перші публічні дебати кандидатів у Президенти Франції: перший раунд - за Макроном

За підсумками перших публічних дебатів між п’ятьма основними кандидатами на пост президента Франції найбільший відсоток підтримки отримав лідер руху «Вперед!» Емануель Макрон – 29% глядацьких голосів було віддано саме за нього. Одразу за ним представник лівих – Жан-Люк Меланшон, котрого підтримали 20% глядачів дебатів, третю сходинку ділять республіканець Франсуа Фійон та голова «Національного Фронту» Марін Ле Пен (по 19% підтрики), а найгірший результат у 11% показав соціаліст Бенуа Амон.

Ці дані були представлені телеканалом TF1 в результаті опитування шляхом інтернет-голосування по завершенню дебатів.

Особливо гостро під час дебатів прозвучала дискусія між Емануелем Макроном і Марін Ле Пен. Лідерка французьких ультраправих, намагаючись уникнути незручних запитань щодо чорної бухгалтерії «Національного фронту» та кураторів партії з Росії та з рядів французького неонацистського угрупування «Група Союзу Оборони», намагалась зачіпати болючі питання з внутрішньої політики Франції, як то міжетнічні відносини всередині країни, окремо згадавши скандальну справу навколо так званого «буркіні» - купального костюма для жінок-мусульманок, який намагались заборонити через суд на хвилі антимусульманської риторики, що набирала оберти після ряду терактів у Європі.  Марін Ле Пен заявила, що епоха мультикультуралізму, на її думку, підійшла до свого логічного завершення, втім, не відмовляючись від своєї давньої і постійно озвучуваної  ідеї про більш тісну співпрацю з Росією.

Макрон звинуватив лідерку ультраправих у використанні мови ворожнечі та спекуляції на страхах французького суспільства, і підкреслив, що робити ворогів з французьких мусульман – неприпустимо. Втім, використовуючи то ліву, то типову праву риторику, Макрон наполягав на абсурдності ідеї про зближення з Російською Федерацією.  «У нас із США довга історія. Ми разом будували мир на планеті…Сьогодні я хочу запропонувати більше незалежності. Не зближуватись з паном Путіним. Я хочу будувати незалежність з відповідальністю, зі справжньою європейською політикою».

Раніше штаб Макрона офіційно заявляв про кібератаки російських хакерів на сайти, пов’язані з діяльністю кандидата, і звинуватив телеканали Russia Today та Sputnik у свідомому викривленні інформації про партію «Вперед!». 

 
     

Аналітика

Delegation of the European Union to Ukraine Координатор проектів ОБСЄ в Україні Комiтет виборцiв України