Про проект  

ВИБОРИ в Україні і світі  


Перерахунок голосів парламентських виборів в Іраку

Парламент Іраку призначив ручний перерахунок голосів парламентських виборів 12 травня. Напередодні прем'єр-міністр Іраку Хайдер Аль-Абаді підтримав висновки парламентської комісії про незадовільну роботу ЦВК.

Ініціативу по перерахунку внесли на розгляд депутати Халед Аль-Ассад і Алі Аллаки. Обидва - члени партії "Ад-Дава", до якої відносяться прем'єр Хайдер Аль-Абаді і його попередник Нурі Аль-Малікі.

Це фактичний початок запеклої боротьби контрреформаторів проти переможців на виборах - блоку "Саірун" проповідника Муктади Ас-Садра і про-іранських сил "Аль-Фатх".

Мейнстрімні партії тепер будуть максимально використовувати адмінресурс, щоб перерахунок голосів завершився в їх користь, а переможці втратили свої позиції.

Нагадаємо, що раніше Парламент Іраку анулював результати голосування на парламентських виборах 12 травня на 1021 виборчій дільниці по всій країні.

ЦВК Іраку заявила, що рішення прийняли, базуючись на численних скаргах щодо фальсифікацій та порушень виборчого процесу. Сьогодні порушення під час виборів визнані з боку спостерігачів ООН.

Крім того, депутати також проголосували за те, щоб анулювати результати голосування за кордоном, і перерахувати ще додатково 10% всіх голосів.

Тобто сумарно, близько 12-14% голосів на сьогоднішній момент або анульовані, або перераховуються.

З огляду на те, що явка виборців була всього 44,5%, то виходить, що легітимних голосів залишається близько 30-32% від усього населення країни.

Деякі політики вже звинуватили парламент в тому, що він не мав права приймати таке рішення. Багато хто бачить в цьому спробу зірвати процес формування коаліції за участю партій, які перемогли на виборах.

А переможцем є проповідник-реформатор Муктада Ас-Садр з його анти-істеблішмент і анти-корупційним блоком "Саірун". Він не вигідний як партнер по коаліції і тим більше як учасник уряду для багатьох мейнстрімних партій в парламенті.

Крім того, спроба затягнути коаліційні переговори або ж зірвати їх в залежності від подальших дій парламенту - на руку Сполученим Штатам. Для них результати виборів не обіцяють нічого хорошого, оскільки Ас-Садр - різко анти-американський політик.

До того ж, висока ймовірність укладання союзу між ним і про-іранським блоком "Аль-Фатх", який посів друге місце на виборах.

Для США вигідно затягнути процес і домогтися формування або нейтральної коаліції, або про-західної, наприклад за участю сунітських партій і шиїтського блоку "Ан-Наср" прем'єр-міністра Хайдера Аль-Абаді.

Так що битва за результати виборів тільки починається, і в неї залучені не тільки місцеві еліти, але і глобальні і регіональні гравці.

 

Детальні читайте на сторінці автора статті І.Куса

 
     

Аналітика

Delegation of the European Union to Ukraine Координатор проектів ОБСЄ в Україні Комiтет виборцiв України